Jak ruch wsteczny 6 planet wpływa na twój horoskop tygodniowy?

Panna

Horoskop tygodniowy ostrzega cię chaosem. Możesz poczuć chwilowe rozproszenie. Będzie ci ciężko wykonać zadania zgodnie z wytyczonym planem. Spodziewaj się, że losowe wydarzenia odbiją się także na twoich finansach. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Cokolwiek się wydarzy, nakłoni cię do przywrócenia równowagi w twoim życiu osobistym. Zamiast pracować nad kolejnym projektem, napraw to, co wymaga udoskonalenia. Działaj z rozwagą i daj sobie czas. Merkury na wstecznym nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Z tym będziesz musiała zaczekać do października. 

Ponieważ Merkury jest planetą Panny, jego ruch wsteczny uderzy w nią bezpośrednio.

Baran

W tym tygodniu odbędziesz kilka ważnych rozmów. Retrogradacja Merkurego przeciwstawi się wstecznemu Jowiszowi w Baranie. Ten aspekt zmusi cię do ponownego przyjrzenia się twoim relacjom. Możesz też narzekać na opóźnienia związane z pracą. Jako że jesteś niecierpliwa z natury, ów tranzyt stanie się dla ciebie udręką. Wykorzystaj tę chwilową stagnację i uporządkuj swoje zaległe sprawy. Dopóki nie dokończysz zadań z przeszłości, nie będziesz w stanie poruszać się naprzód. 

Horoskop na ten tydzień - ważny wstęp >>

Byk

Wenus, planeta Byka, teraz zmierzy się z Marsem w Bliźniętach. Spodziewaj się, że twoje pragnienia zderzą się z szarą rzeczywistością. Ponownie przemyśl, w co inwestujesz swoje pieniądze, czas i energię. Na przekór chaosowi postaraj się uziemić poprzez rytuały wspierające twoje zdrowie. Zwłaszcza jeśli ostatnie tygodnie odbiły się na twoim samopoczuciu. Popracuj też nad swoim związkiem albo zastanów się, co już w nim nie działa. Niektóre Byki mogą poczuć wypalenie i zapragnąć w miłości czegoś zupełnie nowego. Wystrzegaj się jednak powrotu do eks. 

Bliźnięta

Przed tobą kolejny pracowity tydzień. Wenus w Pannie zmierzy się z Marsem w sferze dotyczącej twojej tożsamości. Ten tranzyt zwiastuje napięcie i konflikty związane z rodziną. To, czego pragniesz dla samej siebie, może zadziałać na nerwy twoim bliskim. Czy twoje dążenie do samospełnienia sprawia, że olewasz obowiązki w domu? Poświęć więcej czasu swoim relacjom. Postaraj się zrozumieć perspektywę innych. Zamiast próbować robić wszystko na raz, zajmij się tym, co w tej chwili najważniejsze. 

Rak

Twoja kariera i wizerunek w tym tygodniu staną się najwyższym priorytetem. Retrogradacja Merkurego zmierzy się ze wstecznym Jowiszem w twoim dziesiątym domu astrologicznym. Chociaż masz głowę pełną pomysłów, może być ci ciężko wcielić je w życie. Zamiast działać, stwórz doskonały plan, dzięki któremu w przyszłości dopniesz swego. Popracuj również nad stworzeniem równowagi pomiędzy twoją pracą, a życiem prywatnym. Wzmocnij swoje najbliższe więzi, aby zapobiec niepotrzebnym konfliktom. 

Lew

Wenus zmierzy się z Marsem w Bliźniętach. Ten aspekt spowoduje napięcie w twojej sferze relacji oraz finansów. Pora, abyś przemyślała swoje inwestycje w obu tych kwestiach. Nie pozwól, by ktoś tobą manipulował. Zachowaj twarz i ustal wyraźne granice. Koniec z padaniem przed innymi na kolana. Zamiast pozwalać się wykorzystywać, poświęć swój czas, energię czy pieniądze na rzeczy wspierające twoje własne zdrowie. To dotyczy również twojego związku. Jeśli czujesz, że starasz się bardziej niż twój partner, ponownie się zastanów, czy na pewno chcesz z nim być.

Waga

Merkury w retrogradacji zakłóci twoje poczucie równowagi. Zostaniesz wezwana do wprowadzenia koniecznych zmian w pracy i swoim domu. Zaprowadź gruntowne porządki w swojej przestrzeni, aby mentalnie przygotować się na jesień. Jeśli chodzi o związek, możesz się zastanawiać, czy twój partner widzi cię taką, jaką jesteś. Otwórz się. Ujawnij swoje prawdziwe oblicze. Zwalcz strach przed krytyką i obnaż się ze swojej wrażliwości. W tym tygodniu wyjdzie ci to na dobre.

Skorpion

Bądź ostrożna w kwestii tego, kogo dopuszczasz do swojego serca. Retrogradacja Merkurego rzuci światło na twoje dotychczasowe przyjaźnie. Staniesz się bardziej świadoma, komu ufać, a kto wcale nie życzy ci dobrze. Energia innych ludzi wpływa na ciebie na głębokim poziomie, dlatego nie powinnaś otaczać się byle kim. Nie daj się zwieść nieszczerym uśmiechom. Odetnij od tych, przed którymi ostrzega cię twoja intuicja.

Strzelec

W tym tygodniu Wenus zmierzy się z Marsem w twoim siódmym domu relacji. Spodziewaj się napięcia w swoim związku i sprawach zawodowych. Wbrew wszelkim staraniom możesz nie być w stanie zadowolić wszystkich. Uważnie dobieraj swoje słowa, ponieważ retrogradacja Merkurego powoduje liczne nieporozumienia. Twoje życie na pewno przyspieszy tempo, a więc przynajmniej nie będziesz się nudzić. 

Koziorożec

Merkury poprosi cię o ponowne przemyślenie twoich celów zawodowych. Niestety, to nie najlepszy czas na wcielanie w życie nowych pomysłów. Zamiast tego zajmij się naprawianiem równowagi między pracą a domem. Ten tydzień nie będzie zbyt produktywny, zatem postaw na odpoczynek. Zastanów się też, czy twoja druga połówka wspiera, czy utrudnia twoją drogę do sukcesu. Warto przeprowadzić rozmowę o tym, czego oczekujesz od swojej relacji. 

Wodnik

Merkury utworzy opozycję wobec Jowisza w Baranie, zachęcając cię do zmiany perspektywy. Możesz odnieść wrażenie, że wyrosłaś z pewnych przekonań i opinii. Nie czuj się winna. Przeszłaś transformację. Masz prawo mieć inne podejście niż kiedyś. Twoje nieszablonowe myślenie jest inspiracją dla otoczenia. Bądź ze sobą szczera i wybacz sobie wszelkie błędy popełnione w przeszłości. 

Ryby

Związek, o którym myślałaś, że się skończył, tej jesieni ożywi twoje uczucia. To od ciebie zależy, czy chcesz wskrzesić dawną miłość, czy może wreszcie pozwolisz jej odejść. Bądź ostrożna w kwestii swoich wyborów. Dobrze wiesz, że każda decyzja odbija się na twoim samopoczuciu. Postaw na relacje, które sprawiają, że wzrastasz i czujesz się w pełni sobą. W tej retrogradacji Merkurego unikaj pośpiechu oraz pochopnych decyzji.