Retrogradacja Merkurego 2020 - horoskop na drugi tydzień trwania niekorzystnego zjawiska. Czego się spodziewać i na co uważać?

Czy rok przestępny jest pechowy? Prognoza na 29 lutego 2020 >>

Baran

Gwiezdne aspekty w tym tygodniu sprawią, że będziesz chętna do realizacji swoich celów. To dla ciebie przychylny czas na uzyskanie dokładnie tego, czego chcesz, bez długiego oczekiwania. Czekają cię piękne doświadczenia, jednak żeby je przeżyć, będziesz musiała wykazać się dużą elastycznością. Na chwilę zapomnij o swoim ego. Unikaj też konfliktów z drugą połówką w zbliżający się weekend. W piątek Wenus i Pluton, które są pod wpływem retrogradacji Merkurego, przysporzą ci problemów miłosnych. 

Byk

Czasami musisz oddzielić się od swojego towarzystwa, aby się wyróżnić. Zbyt duże poleganie na innych może odbić się na twojej misji, która wymaga osobistego wkładu. W trakcie retrogradacji Merkurego uważaj na to, co udostępniasz w swoich wiadomościach. Bądź szczególnie wyczulona na rozmowy z osobami, którym nie ufasz, bo te mogą wykorzystać coś przeciwko tobie. 

Bliźnięta

W tym tygodniu możesz poczuć się jak na wojnie. Nawet jeśli doznasz kilku ciosów od swojego otoczenia, pamiętaj: jeden krok do tyłu, to dwa kroki do przodu. Ta lekcja jest ci potrzebna na drodze do wewnętrznego rozwoju. Retrogradacja Merkurego udowodni ci, że ludzie kochają cię nie tylko za wygląd. Nie poświęcaj mu aż tyle uwagi. Twoi bliscy dobrze znają twoje wartości i wiedzą, jak ciężko pracujesz. Każdy w ciebie wierzy, więc oby do przodu. 

Rak

Czasami musisz się zatracić, zanim odnajdziesz prawdziwą siebie. Traktuj tymczasowe komplikacje jako błogosławieństwo, bo dzięki nim natkniesz się na coś znaczącego, co tylko wypchnie cię naprzód. W tym tygodniu trzymaj na dystans dokuczające ci osoby. Im większy sukces odniesiesz, tym bardziej będą cię krytykować i żartować z twoich dokonań. Znaj swoją wartość. Niech twoja samoocena będzie tak silna, byś odbierała niemiłe komentarze od zazdrosnych osób tylko i wyłącznie, jako komplementy.

Lew

Masz pewne długi z przeszłości, które nadal cię prześladują. Zadaj sobie pytanie, ile zrobiłaś, aby faktycznie je spłacić? Jeśli dałaś z siebie wszystko, co możliwe, dlaczego poczucie winy pozostało? Czas retrogradacji Merkurego sprzyja, by naprawić niesnaski i zamknąć ten rozdział na zawsze. W tym tygodniu możesz doświadczyć utraty wiary w swoje przedsięwzięcia. Nie tłumacz przed sobą swoich własnych uczuć. Bądź ze sobą całkowicie szczera.

Panna

Przyjrzyj się bliżej swoim negatywnym nawykom w związkach, ponieważ te ponownie mogą popsuć ci relację. Retrogradacja Merkurego teraz testuje twoją osobowość. Nie podążaj swoim utartym szlakiem, podejmij lepszą decyzję niż w przeszłości. Jeśli nie potrafisz złamać schematu, nie przejmuj się. Być może potrzebujesz jeszcze jednej lekcji, zanim nauczysz się, co robisz nie tak. W tym tygodniu możesz zaznać zazdrości, lecz pamiętaj, że życie nie jest konkurencją.

Waga

W tym tygodniu, kiedy retrogradacja Merkurego osiągnęła szczyt, możesz nie czuć się szczególnie zaangażowana w pracę. Nagle okaże się, że jesteś gotowa zrezygnować z tego wszystkiego, by pójść dalej. Zastanów się długo, zanim podejmiesz impulsywną i poważną decyzję. Masz przed sobą jeszcze wiele prawd do odkrycia. Na dniach jesteś narażona także na konflikty z ukochanym. Spróbujcie przekazać swoje uczucia z zamiarem rozwiązania problemu, a nie chęci spowodowania szkód.

Skorpion

Jeśli stracisz kontrolę nad swoim projektem, skup się, zamiast eksplodować złością. Każde przedsięwzięcie od czasu do czasu potrzebuje przerwy, ale dyscyplina polega na pracy nawet wtedy, gdy brakuje w niej iskry motywacji. Inspiracja jest produktem ubocznym wysiłku. Odczuwasz urazę do swojej pracy? Przekształć to uczucie w pozytywne chęci, aby coś w niej zmienić. Szanuj swój czas wolny i poświęcaj go na relaks - tylko w ten sposób przetrwasz ciężki okres trwania retrogradacji Merkurego. 

Strzelec

Nie jesteś tym, skąd pochodzisz. W tym tygodniu możesz zacząć obarczać się winą, że odeszłaś od swoich korzeni. Zamiast tego pozwól sobie tworzyć nowe więzi międzyludzkie i warunki do życia, o jakich zawsze marzyłaś. Być może twoje wewnętrzne uczucia rzucają cień na prawdziwy osąd sytuacji, toteż najlepiej skup się na faktach. Nie zadręczaj się wyrzutami sumienia. Jeśli w trakcie retrogradacji Merkurego pojawiają się w tobie złe emocje, to oznaka, że powtarzasz cykl, z którym teraz należy zerwać.

Koziorożec

W tym tygodniu twoje taktyki komunikacyjne mogą zadziałać na twoją niekorzyść. Merkury to planeta komunikacji, ale gdy się cofa, przekształca nasz przekaz.  Zastanów się, w jaki sposób chcesz przekazać komuś swoją wiadomość. Być może wymaga to większej empatii, spokoju oraz bezpośredniości. Uważaj na problemy z bliskimi. Głębokie urazy teraz mogą się ujawnić. Waż swoje słowa, bo kłótnia między wami może spowodować trwałe uszkodzenia.

Wodnik

Czas przyjrzeć się swoim nawykom wydawania pieniędzy. Spędzanie ich na coś, czego nie potrzebujesz, aby odwrócić uwagę od swoich uczuć, tym razem nie popłaci. Zamiast tego skup się na celu, który możesz osiągnąć, kiedy już nauczysz się samokontroli. W tym tygodniu podejmuj świadome, głęboko przemyślane decyzje. Jeśli kłębi się w tobie dużo negatywnych emocji, po prostu daj sobie je przeżyć. Nie każde mroczne uczucie musi zostać wyeliminowane. To tylko tymczasowy stan duszy wywołany przez cofającego się Merkurego. 

Ryby

Cokolwiek zrobisz, zastanów się dwa razy, zanim dokonasz poważnej zmiany w swoim życiu. Po zakończeniu się retrogradacji Merkurego nie będziesz mogła tego cofnąć. Podejmowanie trwałych decyzji nie jest w tej chwili zalecane, szczególnie jeśli dotyczą twojego wyglądu. Problemy z zaufaniem w tym tygodniu pojawią się u ciebie na pierwszym planie. Pamiętaj, że ufanie komuś jest wyborem. To, co z tym zrobisz, zależy tylko od ciebie. 

Retrogradacja Merkurego 2020 - czym jest to zjawisko?