Horoskop na przesilenie zimowe 2020 - co się wydarzy?

Poniedziałek będzie niezwykle przełomowy. 21 grudnia to dzień, w którym Słońce opuszcza ognisty znak Strzelca, by zacząć sprawować rządy w Koziorożcu. To także data przesilenia zimowego, rozpoczynająca porę ciemności oraz symboliczną śmierć Słońca. Koziorożec jest kardynalnym znakiem ziemi, ponad wszystko ceniącym sobie porządek, tradycję, ambicję czy dyscyplinę. Potrafi sprostać najtrudniejszym wyzwaniom i dobrze zaplanować każdy kolejny krok. Ludzie spod tego znaku zodiaku mają rozwinięte zdolności przywódcze. Zazwyczaj zachodzą daleko w zawodach związanych z wysoko sprawowaną władzą. 

Kończy się szalony, romantyczny sezon Strzelca. Teraz serce musi ustąpić rozumowi.

Jednak sezon Koziorożca to niejedyna rzecz, która rozpoczyna się w tym tygodniu. Na 21 grudnia 2020 przypada tzw. Wielka Koniunkcja, gdy Saturn (planeta karmy i ograniczeń) oraz Jowisz (planeta wzrostu i ekspansji) spotkają się w znaku Wodnika, inicjując początek nowej ery w astrologii. Ów tranzyt stanowi bardzo poważną zmianę, bowiem zachodzi raz na kilkaset lat. Energia zjawiska wpłynie na ludzi na poziomie osobistym, jak i społecznym.

Wielka Koniunkcja zakończy stary rozdział i da nam przedsmak roku 2021.

Jakby tego było mało, 23 grudnia odważny Mars zmierzy się z mrocznym Plutonem, tym samym wskrzeszając nasze najgłębsze pragnienia czy ambicje. Skoncentruj tę moc na swoich celach, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. Aktualny tydzień sprzyja byciu kreatywnym i z całą pewnością prowokuje nasz postęp. Od 27 grudnia Słońce w Koziorożcu połączy się z Uranem, co spowoduje w nas chęć wyrażania swojej inności oraz niezależności. Te Święta z pewnością będą magiczne - przyświeca im globalna transformacja!

Wielka Koniunkcja 2020 - znaczenie zjawiska i prognoza na ten dzień >>