Podczas gdy Merkury cofa się w Wodniku, niektóre znaki zodiaku będą mieć trudności z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Za to Wenus, planeta miłości i pieniędzy, wskaże nam niestabilne fundamenty życia. Odsłoni złe nawyki w pracy czy problemy w związkach, z jakimi czas zmierzyć się raz, a dobrze. Dobre wieści - trudny tydzień zakończy Dzień Kobiet, w który przypada pełnia Księżyca w Pannie. Według astrologów to wdzięczny czas na relaks i wprowadzenie nowych porządków. Nareszcie odetchniemy po trudach tygodni retrogradacji Merkurego, by odczuć świeżą energię wiosny. 

Horoskop tygodniowy 2020 na 2-8 marca:

Baran

Ostatni tydzień retrogradacji Merkurego wzbudzi w tobie myśli, że nadal nie jesteś tam, gdzie chciałabyś być. Co więcej, nie znajdujesz się nawet w pobliżu. Zamiast poddawać się samokrytyce, skup się na tym, jak daleko zaszłaś. Chociaż w tej chwili nie robisz dużych postępów, czynności wykonywane za kulisami wkrótce zaczną mieć większy sens. Uwierz w swoją podróż, bo ta jeszcze się nie kończy. 

Byk

Pod wpływem retrogradacji Merkurego możesz zacząć kwestionować swoje wielkie cele. Kiedy frustracja pojawi się na horyzoncie, będziesz chciała porzucić to wszystko. Pamiętaj jednak, że najlepiej uczysz się na swoich błędach. Przestań spodziewać się, że każdy plan zrealizuje się już za pierwszym razem. By zacząć działać lepiej w wymarzonym temacie, otocz się ludźmi, którym już się udało. Oni wskażą ci właściwą drogę do celu, jeśli tylko im na to pozwolisz. 

Bliźnięta

Przejście przez ostatni tydzień retrogradacji Merkurego po linii prostej może być dla ciebie niemożliwe. W momencie, gdy pomyślisz, że jesteś na dobrej drodze, znowu się pogubisz. Poruszanie się bez mapy nigdy nie jest wygodne, ale czasami zagubienie się to jedyny sposób, żeby na nowo się odnaleźć. Porzuć swoją silną potrzebę bezpieczeństwa. Magia zadzieje się pośród nieznanego.

Rak

Czasami musisz się cofnąć, jak to rak, aby ponownie coś przeanalizować, by wiedzieć, że to naprawdę koniec. Upewnij się jednak, że nie koncentrujesz się na przeszłości tak bardzo, że twoja przyszłość przelatuje ci między palcami. Pamiętaj, że otaczają cię nowe, ekscytującymi możliwości. Pozostań otwarta na to, co jest ci oferowane. Ostatni tydzień retrogradacji Merkurego przyniesie odpowiedzi na nurtujące cię pytania. 

Lew

Będąc sama ze sobą, tworzysz całość i nie potrzebujesz nikogo, kto by cię dopełnił. Uważaj na współzależne tendencje. Nie pozwól drugiej stronie dyktować ci, jak masz żyć, żeby być szczęśliwą. Zamiast poświęcać całą uwagę na analizowanie zachowania innych, skoncentruj się na swojej rzeczywistości. Co możesz zrobić, by dobra energia, którą wyślesz w eter, wróciła do ciebie ze zdwojoną siłą?

Panna

W tym tygodniu retrogradacji Merkurego możesz mieć problem z realizacją swoich priorytetów, przez co poczujesz się zdezorganizowana. Nie pozwól, aby opóźnienia wywarły na tobie dużą presję i lęk. Od czasu do czasu zdarza się każdemu, toteż ucisz swojego wewnętrznego krytyka. Pozostań wierna faktom. Uważaj na osobę z bliskiego otoczenia, na którą cały czas spoglądasz przez różowe okulary. Jej intencje wcale nie są tak dobre, jak myślisz. 

Waga 

W ostatnim tygodniu panowania retrogradacji Merkurego możesz nagle odkryć, że Twoja kreatywność jest na skraju wyczerpania w dziedzinie, którą się zajmujesz. To zachęta, by poszukać inspiracji gdzieś indziej. W tych samych kręgach nie odkryjesz już niczego nowego. Uważaj, aby na dniach nie przesadzić z uszczęśliwianiem innych na siłę. Chcesz dobrze dla każdego wokół, ale to po prostu niemożliwe do zrobienia. Pogódź się z tym i wreszcie pomyśl o sobie. 

Skorpion

Chociaż twój umysł może uciekać od emocji, nadszedł czas, aby w końcu pozwolić sobie je poczuć. Represje tylko pogarszają się z czasem. Może się okazać, że twoje uczucia pokierują cię w fascynujące kierunki. W twoim wnętrzu, do którego boisz się zajrzeć, znajdują się wszystkie ważne odpowiedzi. Uwolnij się od własnych ograniczeń i ruszaj na przód, bez żadnego skrępowania. Energia retrogradacji Merkurego służy oczyszczaniu z problemów z przeszłości. 

Retrogradacja Merkurego - czym jest to zjawisko i jak je przetrwać? >>

Strzelec

Uważaj, co i komu mówisz w tym tygodniu. Dobrze wiesz, że retrogradacja Merkurego uwielbia przekształcać twój przekaz. Twoje słowa mogą zostać źle odebrane, więc upewnij się, czy naprawdę chcesz wyrazić je głośno. Na dniach skorzystaj z energii Wenus, by poddać się samoleczeniu i połączyć się z korzeniami. Popracuj nad rozwiązaniem swoich wewnętrznych konfliktów. Daj sobie zrozumienie - pamiętaj, że przeszłości już nie ma, liczy się tylko tu i teraz. Miłość do ukochanego, bliskich czy przede wszystkim samej siebie, pomoże ci zabliźnić bolesne rany. 

Koziorożec

Jeśli ostatnio narzekasz na finanse, ten tydzień nie przynosi lepszej prognozy. Problemy z pieniędzmi znów mogą się pojawić. Przyjrzyj się swoim wydatkom - trwonisz wszystko zbyt lekką ręką, czy jesteś przesadnym dusigroszem? Szkoda, jaką sobie czynisz, leży gdzieś pomiędzy. Retrogradacja Merkurego sprawi, że będziesz wyjątkowo wrażliwa na słowa innych, toteż nie bierz sobie wszystkiego do serca. To na szczęście ostatni tydzień tego nieprzychylnego w astrologii zjawiska. Niedługo wszystko wróci do normy. 

Wodnik

Ostatni tydzień retrogradacji Merkurego sprawi, że staniesz się podatna na zamieszanie i chaos, więc daj sobie dodatkowy czas na wykonanie codziennych zadań oraz przemyślenie wszelkich decyzji. Zwracaj większą uwagę na swoje otoczenie i na trochę uziem się w domu. Dzięki temu unikniesz nerwowych sytuacji. Jeśli już dopada cię stres, pamiętaj, że bezmyślne wydawanie pieniędzy go nie załagodzi. Później możesz tego żałować. 

Ryby

W tym tygodniu będziesz żyć swoimi wspomnieniami, a te mogą wydawać się silniejsze niż obecna rzeczywistość. Nostalgia to mechanizm obronny, na który trzeba uważać, aby się do niego zbytnio nie przywiązać. Przeszłość wydaje się piękniejsza, ponieważ spoglądasz tylko na pozytywy. Zamiast na nowo przepisywać historię, napisz scenariusz swojej bliskiej przyszłości. Być może niedługo spojrzysz na to, co się teraz dzieje, równie nostalgicznie. 

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego - ta kolejność nie jest przypadkowa >>