Horoskop tygodniowy na maj 2020. Jak przeżyć tydzień retrogradacji?

Cztery retrogradacje w maju - na co się przygotować? >>

Baran

Barany na dniach najbardziej odczują ruch wsteczny Wenus. Przygotuj się na to, że będziesz roztargniona, zmęczona pracą oraz krytyczna wobec samej siebie. Wszystkie decyzje związane z miłością zaczniesz podejmować bardzo spontanicznie. Żeby nie zwariować, zajmij swoją głowę i ręce prostymi, przyjemnymi czynnościami. Nie dawaj sobie czasu na rozmyślanie, gdyż nie wyniknie z tego nic dobrego. Waż słowa, bo retrogradacja planety miłości w zodiakalnych Bliźniętach może utrudnić ci komunikację. Za to ruch wsteczny Jowisza wpłynie pomyślnie na twoją karierę. Z jego mocą ulepszysz swój plan działania, żeby móc szybciej odnieść planowany sukces.

Byk

Miej się na baczności, bo gdy Wenus się cofa, twoje finanse znajdują się na szali. Powstrzymaj się od kupowania nowych rzeczy. Postaraj się docenić to, co już posiadasz. Rozejrzyj się wokół, a dostrzeżesz obfitość. Przedmioty nie definiują ciebie. Nikt nie jest w stanie zabrać ci bogactwa, które skrywasz głęboko w środku.  Na chwilę zapomnij o dobrach materialnych i ulokuj pieniądze w bezpiecznym miejscu. Sprzymierzeńcem Byka są retrogradacje Saturna oraz Jowisza. Te dwa aspekty wesprą twoje starania o sukces, chociaż będzie to bardzo powolny proces. Spodziewaj się przyjemnych chwil spędzonych w gronie najbliższych przyjaciół. 

Bliźnięta

Każda z retrogradacji w tym tygodniu bardzo wpłynie na twój znak zodiaku. Zaczniesz brać do siebie to, jak postrzegają cię inni i przyglądać się sobie w krzywym zwierciadle. Uważaj na tendencje do koncentrowania się na negatywnych stronach każdej sytuacji. Powiedzenie komuś o swoich myślach udowodni ci, że to tylko twój wymysł. Otwórz się na nowe perspektywy i nie stawiaj sobie niewidzialnych blokad. Retrogradacja Saturna pomoże ci dokonać mądrzejszych wyborów. Cofająca się Wenus wyleczy cię ze złych nawyków, które popełniałaś w dawnych związkach. Za to wsteczny ruch Jowisza sprawi, że twoje dotychczasowe relacje się pogłębią. 

Rak

Pod wpływem retrogradacji odniesiesz wrażenie, że twoi bliscy cię ignorują. Wsteczny ruch Saturna otworzy stare rany, w których tkwi poczucie porzucenia. Stąd dawne emocje mogą rzutować na twoją teraźniejszą sytuację. Cofająca się Wenus w znaku Bliźniąt sprawi, że przestaniesz na siłę naprawiać innych. Mars w Rybach teraz porusza się po twoim sektorze inteligencji, więc podążaj za tym, co cię ciekawi. Z kolei Merkury zawędrował do strefy duchowej Raków i zostanie tam przez kolejne dwa tygodnie. Czas połączyć się z podobnymi ludźmi poprzez jogę, medytację oraz inne praktyki. 

Retrogradacja Plutona - to zjawisko potrwa aż do jesieni >>