Horoskop tygodniowy na maj 2020. Jak przeżyć tydzień retrogradacji?

Cztery retrogradacje w maju - na co się przygotować? >>

Baran

Barany na dniach najbardziej odczują ruch wsteczny Wenus. Przygotuj się na to, że będziesz roztargniona, zmęczona pracą oraz krytyczna wobec samej siebie. Wszystkie decyzje związane z miłością zaczniesz podejmować bardzo spontanicznie. Żeby nie zwariować, zajmij swoją głowę i ręce prostymi, przyjemnymi czynnościami. Nie dawaj sobie czasu na rozmyślanie, gdyż nie wyniknie z tego nic dobrego. Waż słowa, bo retrogradacja planety miłości w zodiakalnych Bliźniętach może utrudnić ci komunikację. Za to ruch wsteczny Jowisza wpłynie pomyślnie na twoją karierę. Z jego mocą ulepszysz swój plan działania, żeby móc szybciej odnieść planowany sukces.

Byk

Miej się na baczności, bo gdy Wenus się cofa, twoje finanse znajdują się na szali. Powstrzymaj się od kupowania nowych rzeczy. Postaraj się docenić to, co już posiadasz. Rozejrzyj się wokół, a dostrzeżesz obfitość. Przedmioty nie definiują ciebie. Nikt nie jest w stanie zabrać ci bogactwa, które skrywasz głęboko w środku.  Na chwilę zapomnij o dobrach materialnych i ulokuj pieniądze w bezpiecznym miejscu. Sprzymierzeńcem Byka są retrogradacje Saturna oraz Jowisza. Te dwa aspekty wesprą twoje starania o sukces, chociaż będzie to bardzo powolny proces. Spodziewaj się przyjemnych chwil spędzonych w gronie najbliższych przyjaciół. 

Bliźnięta

Każda z retrogradacji w tym tygodniu bardzo wpłynie na twój znak zodiaku. Zaczniesz brać do siebie to, jak postrzegają cię inni i przyglądać się sobie w krzywym zwierciadle. Uważaj na tendencje do koncentrowania się na negatywnych stronach każdej sytuacji. Powiedzenie komuś o swoich myślach udowodni ci, że to tylko twój wymysł. Otwórz się na nowe perspektywy i nie stawiaj sobie niewidzialnych blokad. Retrogradacja Saturna pomoże ci dokonać mądrzejszych wyborów. Cofająca się Wenus wyleczy cię ze złych nawyków, które popełniałaś w dawnych związkach. Za to wsteczny ruch Jowisza sprawi, że twoje dotychczasowe relacje się pogłębią. 

Rak

Pod wpływem retrogradacji odniesiesz wrażenie, że twoi bliscy cię ignorują. Wsteczny ruch Saturna otworzy stare rany, w których tkwi poczucie porzucenia. Stąd dawne emocje mogą rzutować na twoją teraźniejszą sytuację. Cofająca się Wenus w znaku Bliźniąt sprawi, że przestaniesz na siłę naprawiać innych. Mars w Rybach teraz porusza się po twoim sektorze inteligencji, więc podążaj za tym, co cię ciekawi. Z kolei Merkury zawędrował do strefy duchowej Raków i zostanie tam przez kolejne dwa tygodnie. Czas połączyć się z podobnymi ludźmi poprzez jogę, medytację oraz inne praktyki. 

Retrogradacja Plutona - to zjawisko potrwa aż do jesieni >>

 

Lew

W trakcie retro-gradu spodziewaj się powrotu nierozwiązanych konfliktów z przeszłości. Zamiast unikać niewygodnych sytuacji, staw im czoła, aby wreszcie je zamknąć. Musisz podjąć decyzję, czy pewne relacje są warte ciągnięcia ich w nieskończoność. Nie pozwól, aby toksyczna przyjaźń stawała na drodze do twojego szczęścia. Świat ma dla ciebie wiele różnych opcji. Jeśli zamkniesz się na to, co podsuwa ci los, opóźnisz w czasie spełnienie swoich marzeń. Wsteczny ruch Jowisza teraz nakłoni cię do poprawy swoich zdrowotnych nawyków. Z pewnością musisz popracować nad snem. 

Panna

Najbliższe dni retrogradacji trzech planet mogą wywołać sytuację, która postawi cię na celowniku. Jeśli czujesz, że dasz radę się z niej wybronić, twardo upieraj się przy swoim. Przemyśl, dokąd zmierza twoja kariera i w jaki sposób chcesz osiągnąć swoje cele. Metody, jakie stosowałaś do tej pory, tym razem mogą cię zawieść. Postaraj się myśleć nieszablonowo. Pora otworzyć swoją głowę na nowości oraz sugestie innych osób. Ruch wsteczny Jowisza korzystnie wpłynie na twoją charyzmę i kreatywność. Postaraj się naprawić relacje ze swoimi współpracownikami.

Waga

W tygodniu retrogradacji poczujesz się jak ptaszek w klatce. Będzie brakować ci swobody lub środków na robienie tego, co chcesz. Nie daj się uwięzić tym ograniczeniom i wykorzystaj swoją kreatywność. Tylko dzięki niej obejdziesz przeszkody, a przyszłość zacznie ci się jawić w kolorach. Bądź wobec siebie bardzo łagodna. Otocz się opieką zdrowotną, której potrzebujesz w tych trudnych chwilach. Teraz gwiazdy wspierają twoje dbanie o siebie oraz ochraniają serce Wag przed bólem. Ruch wsteczny Jowisza pomoże ci połączyć się z miejscami i ludźmi, którzy sprawią, że poczujesz się "jak w domu". 

Skorpion

Deszcz retrogradacji spowoduje, że zaczniesz kwestionować głębię w swoich relacjach. Poszukujesz w nich opieki i zrozumienia. Bez tego twoje związki są bezcelowe. Tylko szczere wyrażanie siebie przy bliskich sprawdzi, jaki mają do ciebie stosunek. Jeśli ktoś nie spełni twoich oczekiwań, po prostu się od niego oddalisz. Wsteczny ruch Wenus obniży mur zbudowany wokół twojego serca. Czas zmięknąć i otworzyć się na uczucia. Będziesz bardziej podatna na energię miłości. Cofający się Jowisz wpłynie na twoją strefę komunikacji, by pomóc ci używać mocnych słów wtedy, gdy najbardziej wymaga tego sytuacja.

 

Strzelec

Energia retrogradacji sprawi, że zaczniesz rozmyślać o przeszłych związkach, które pojawiły się i szybko zniknęły. Gwiazdy chcą, żebyś wyciągnęła lekcje z błędów, jakie wtedy popełniłaś. Może czas uporać się z dawną sprawą oraz zawiązać zbyt luźne końce? Nie pozwól, by toksyczny eks-kochanek nadal miał wpływ na twoje życie. Zrób miejsce wokół siebie tylko dla tych ludzi, którzy emanują dobrą energią. Bacz na swoje słowa, bo retrogradacja Saturna w Wodniku może sporo namieszać w twojej komunikacji. Cofająca się Wenus będzie prowokować miłosne niesnaski, a retrogradacja Jowisza ma szansę wzmocnić twoją strefę finansów. 

Koziorożec

Jak traktowałaś swoje ciało i umysł w ostatnich miesiącach? Brak szacunku do świątyni, w której mieszka twoja dusza, teraz wyjdzie na jaw, by skłonić cię do zmian. Wykorzystaj czas retrogradacji Wenus do pożegnania starych, złych nawyków. Wprowadź nowe zasady dotyczące zdrowia, jakich będziesz przestrzegać w zbliżające się lato. Zacznij wcielać te zmiany dzień po dniu, małymi kroczkami, żeby zamienić je w przyjemny obowiązek. Ruch wsteczny Saturna i Jowisza prosi, żebyś w końcu zwolniła tempo. Dzięki temu osiągniesz osobisty sukces, który teraz jest ważniejszy niż sprawy zawodowe.

Wodnik

Miesiąc Byka trochę cię rozleniwił i sprawił, że popadłaś w rutynę. Czas zastanowić się, w jaki sposób na nowo rozpalić ogień w uczuciach oraz pobudzić swoją kreatywność. Jeśli znowu chcesz odczuwać podekscytowanie, wysiłek leży po twojej stronie. Przywróć w sobie wiarę, że twoje życie nadal może być "takie jak dawniej". Nakłania cię do tego wsteczny ruch Saturna, który nie pozwoli ci bezczynnie stać w miejscu. Retrogradacja Wenus spowoduje, że porzucisz swoje mechanizmy obronne i na nowo odkryjesz ciekawość wobec świata. Za to cofający się Jowisz sprawi, że porzucisz to, co od dawna ci nie służy.

Ryby

Czas retrogradacji spowoduje, że staniesz się bardzo rozdrażniona. Możesz mieć problem ze zrelaksowaniem się i znalezieniem swojej strefy komfortu. Ulgę przyniesie ci robienie porządków w otaczającej cię przestrzeni. Pora zaprowadzić ład w domu oraz przy codziennym stanowisku pracy. Gwiazdy zachęcają Ryby do samodyscypliny. Cofający się Saturn znajduje się w twojej strefie ukończenia, proponując, byś podjęła ważne decyzje. Ruch wsteczny Wenus przepływa przez utarte schematy rodzinne, a retrogradujący Jowisz nakłania do odnowienia starych więzi. Niech czystość zapanuje także w twoich relacjach.