Czy kiedykolwiek poczułaś miętę do kogoś, kto ma znak zodiaku sprzeczny z twoim? A może to twój astrologiczny sąsiad, którego urodziny przypadają tuż przed lub zaraz po twoich własnych? Zgodność znaków zodiaku leżących obok siebie zależy od przypadku. Chociaż przeciwieństwa się przyciągają, taka relacja ma swoje konsekwencje. Ogólnie rzecz biorąc, znak obok twojego bardzo się od ciebie różni. Plus jest taki, że poznawanie go będzie ekscytującym i odkrywczym doświadczeniem. Horoskop partnerski pozwoli ci zrozumieć dynamikę, która jest między wami. W ten sposób przemyślisz wszystkie "za" i "przeciw", zanim podejmiesz miłosne ryzyko.

Horoskop partnerski wskazuje, że relacje z sąsiednimi znakami to karma. 

Według astrologii każdy z nas może się czegoś nauczyć od znaku, który nas "wyprzedza" lub poczuć niewytłumaczalne współczucie i tolerancję w stosunku do poprzedzającego nas znaku. Znaki sąsiadujące spotykają się po to, by wzajemnie promować swój rozwój. Ten wzór powtarza się w całym zodiaku. Jeśli zakochałaś się w swoim zodiakalnym sąsiedzie, to znaczy, że połączył was związek karmiczny nauczyciela z uczniem. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj >>

Sąsiednie znaki zodiaku: Baran + Byk

Baran jest konkurencyjny i zmotywowany. Uwielbia wygrywać. Wciela się w rolę przywódcy zarówno w pracy, jak i swoich relacjach. To on decyduje, gdzie pójdziecie na randkę. Jego dominacja może być denerwująca, ale Byk już dawno się na nią uodpornił. Ziemski sąsiad Barana ma dużo cierpliwości i szanuje ustalone zasady. Nasz ognisty Rogacz ma za to szacunek do swojego starszego sąsiada. Pomiędzy tą dwójką zapanuje harmonia, pod warunkiem, że pójdą na kompromis. Konflikt pojawi się, gdy Baran zdecyduje, że aby „wygrać”, musi nagiąć zasady, co dla Byka będzie niedopuszczalne. Znak ognia powinien okiełznać swój żar, kiedy ma do czynienia z czyimś miękkim sercem. Gdy tylko to się uda, Baran i Byk razem zawojują świat.

Sąsiednie znaki zodiaku: Byk + Bliźnięta

Byk przestrzega zasad we wszystkich sytuacjach. Ponieważ rządzi nim Wenus, w miłości kieruje się namiętnością. To monogamista, który w całości skupia się na swoim partnerze. Jeśli zakocha się w sąsiednich Bliźniętach, może mieć problemy z zazdrością. Spróbuje nadzorować swoją drugą połówkę, która jest nad wyraz towarzyska i lubi skakać z kwiatka na kwiatek. Bliźnięta są zmiennym znakiem powietrza niepotrafiącym usiedzieć w jednym miejscu. Podczas gdy Byk myśli, że angażują się w związek, one pobierają aplikację randkową. Dopiero gdy naprawdę się zakochają, są w stanie w pełni się zadedykować. Aby ta relacja miała przyszłość, Byk musi szczerze mówić o swoich odczuciach, a Bliźnięta powinny przystać na jego warunki.