Szczęśliwego Nowego Roku! Nie czas spocząć na laurach. Nadciąga mnóstwo potężnych wydarzeń astrologicznych. Będzie się działo i to już od stycznia. Przed nami pozytywny miesiąc pełen inspiracji. Mgła retrogradacji wreszcie opada. Pora wykonać odważny krok do przodu, by odzyskać wewnętrzne poczucie równowagi. Poniżej znajdziesz najważniejsze daty w styczniu, których z pewnością nie chcesz przegapić.

W styczniu zapomnisz o zimowej hibernacji. Życie nabierze tempa.

A jeśli chodzi o ustalanie intencji na 2024 rok, sprzyja temu sezon Koziorożca, który potrwa do 20 stycznia. Przebojowy Mars i romantyczna Wenus również zagoszczą w tym znaku zodiaku, napędzając nas wiarą, ambicją i energią. Następnie zmierzymy się z rzadką koniunkcją Plutona w Koziorożcu ze Słońcem. Nie zawiedziemy się też na styczniowym nowiu Księżyca.

Horoskop na styczeń - prognoza astrologiczna bazująca na najważniejszych wydarzeniach.

Żegnamy retrogradację Merkurego

Retrogradacja Merkurego odcisnęła piętno na okresie świątecznym 2023. Na szczęście 2 stycznia na dobre pożegnamy się z jej chaosem. Merkury ponownie ruszy do przodu, operując w pozytywnym Strzelcu. Pomoże nam odkryć, co chcemy osiągnąć w tym roku i ulepszy nasze relacje z innymi. Przewróć kartkę do kolejnego rozdziału i przysiądź do swoich nowych manifestacji.

Sezon Koziorożca, czyli prosto do celu

Początek stycznia to wibracja sezonu Koziorożca. Wpływy ambitnego znaku ziemi pomogą nam wcielić w życie noworoczne plany. Pomyśl o swoich długoterminowych celach i przeorganizuj swój harmonogram. Popracuj nad swoją samodyscypliną. Dokończ sprawy, które wymagają domknięcia. Gdy 4 stycznia Mars wkroczy do Koziorożca, otrzymasz motywację do sumiennej pracy. To, czego nie chciało Ci się pod koniec roku, teraz wyda się bułką z masłem. Ów tranzyt pozostanie z nami przez sześć tygodni, pora zakasać rękawy. 

Karmiczny nów Księżyca w Koziorożcu

W magiczną datę 11 stycznia nastąpi pierwszy nów Księżyca 2024. Ta faza to wspaniała okazja, aby podjąć zdecydowane ruchy. Zbiegnie się z północnym i południowym węzłem losu, a więc staniemy przed wyzwaniem pokonania ograniczeń swojej strefy komfortu. Skieruj swoją uwagę w stronę satysfakcjonującej przyszłości. Zacznij układać cegiełki manifestacji na cokolwiek pragniesz zbudować.

Cazimi Plutona ze Słońcem

Gdy 20 stycznia wkroczymy w sezon Wodnika, nastąpi potężne astrologiczne zjawisko. Pluton utworzy doskonały aspekt koniunkcji ze Słońcem na ostatnim stopniu Koziorożca. Będzie to ostatnie "cazimi Plutona" w tym życiu, które ma miejsce znaku ziemi. W jego trakcie doświadczymy punktu zwrotnego. Zrozumiemy, dokąd prowadzi nas przeznaczenie. 

Sezon Wodnika i ruch Plutona

W styczniu 2024 Pluton oficjalnie wkroczy do Wodnika i pozostanie w nim na długie lata. Miesiąc Wodnika, jak i cała jego Era (która rozpoczęła się 4 lata temu - dowiedz się więcej >>) to kosmiczny powiew świeżego powietrza. Wodnik wspiera innowacje oraz współpracę z innymi. Druga połowa stycznia do znakomity czas na odnowienie kontaktów z przyjaciółmi, partnerami w biznesie i swoją społecznością.

Zakochana w Wenus w Koziorożcu

Kiedy planeta miłości wkroczy do Koziorożca 23 stycznia, nie pozwoli nam marnować czasu na płytkie romanse. Czas wyzwolić się z niepewnych sytuacji, by skierować uwagę na coś wartościowego. Zainteresujesz się relacjami lub inwestycjami, które na dłuższą metę zapewniają bezpieczeństwo. Postawisz na jakość, a nie ilość. Zarówno w sferze serca, jak i finansów. 

Dramatyczna pełnia Księżyca w Lwie

Przygotuj się na ciężką pełnię 25 stycznia. Luna w znaku Lwa wzmocni pobudki Twojego ego. Ta faza nie sprzyja kompromisom. Słońce i Księżyc ustawią się w napiętym kwadracie z Jowiszem i Plutonem. Uważaj, ponieważ w jej trakcie możesz kierować się niepewnością lub zazdrością. Skoncentruj się na swojej podróży do światła. Nie daj się pochłonąć rywalizacji ani niskim wibracjom.

Rozpoczyna się okres wolny od retrogradacji

Enigmatyczny Uran 27 stycznia zakończy swoją coroczną retrogradację. Po pięciu długich miesiącach chaosu wywołanego przez tę planetę, wszystkie znaki zodiaku zyskają poczucie ulgi. Zaakceptujesz zmiany, które wstrząsnęły Tobą w 2023 roku. Wpadniesz na genialne pomysły. Dostrzeżesz istotne szczegóły, jakie wcześniej niechcący mogłaś pominąć. Koniec retrogradacji Urana to również początek zbawiennego okresu wolnego od retrogradacji planet. Od tego momentu żaden kosmiczny aspekt nie będzie torować Twojej drogi do celu.