Co wróży horoskop na sierpień 2023? Przed nami miesiąc niesamowitej mocy, który zacznie się i skończy pełnią Księżyca. Pełnię w Wodniku powitamy 1 sierpnia, a 30 sierpnia doświadczymy Błękitnej Pełni w znaku Ryb. Dwie pełnie w tym samym miesiącu wiążą się z głębokim uwolnieniem, oczyszczeniem i odpuszczeniem. Kiedy dotrzemy do końca sierpnia, w jakiejś sferze życia poczujemy pustkę. Zwolnimy przestrzeń na nowe doświadczenia. Niestety, nie wydarzy się to bez poniesienia straty. 

Retrogradacja Merkurego i Wenus

Do retrogradacji Wenus wkrótce dołączy desperacki Merkury. Te dwie planety w ruchu wstecznym zapowiadają chaotyczne czasy. Możemy mieć wrażenie, że kręcimy się w kółko lub powtarzamy historię z przeszłości. Będziemy musieli odświeżyć stare sprawy i wykazać się nie lada cierpliwością. Wszystko potoczy się w żółwim tempie, także nie ma co liczyć na postęp. Poruszajmy się powoli, z przemyślanym zamiarem.

W sierpniu z niczym nie można się spieszyć, a już na pewno nie w kwestii miłości. Ugrzęźniemy i napotkamy przeszkody, żeby ponownie przemyśleć sytuację.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Sierpień szykuje kilka dni mocy, które podniosą nas na duchu. Przyjrzyjmy się bliżej zjawiskom miesiąca i ich znaczeniu według astrologii. 

1 sierpnia: Superpełnia Księżyca w Wodniku

Siepień rozpoczyna się uzdrawiającą pełnią księżyca. Ta faza ujawni przed nami wszystko, co już nie służy naszemu wyższemu dobru. Chłoń leczniczą energię kosmosu i skieruj ją do wnętrza swojej istoty. Zostaniesz wezwana do odpuszczenia czegoś dla siebie znaczącego. Wodnik to znak powietrzny. Jego wibracje krążą wokół umysłu. Cokolwiek wydarzy się w tej pełni księżyca, będzie tylko częścią historii, która rozwinie się 30 sierpnia. Wtedy na niebie zawiśnie Błękitny Księżyc, przynoszący ulgę i zamknięcie. 

8 sierpnia: Brama Lwa, czyli Portal 88

Brama Lwa honoruje pojawienie się na niebie gwiazdy Syriusz. To energia "odrodzenia duszy", którą wzmacnia numerologia liczby 88. Ósemka reprezentuje nieskończony potencjał. W trakcie Bramy Lwa pracuj z emocjami, okazuj wdzięczność, manifestuj marzenia i oddawaj się medytacji. Zwolnij tempo, by doświadczać zmian na spokojnie. Nawadniaj się, odpoczywaj, zrób sobie przerwę i nie angażuj się w czynności, które są dla ciebie zbyt wyczerpujące. Jeśli czujesz niepokój, nagły smutek czy gniew, wiedz, że przechodzisz przez Bramę Lwa, ostatecznie prowadzącej do błogiego szczęścia.

9 sierpnia: retrogradacja Wenus w kwadraturze

Tego dnia wydarzy się kwadratura Wenus w retrogradacji z Uranem. Możemy otrzymać zaskakujące wiadomości dotyczące relacji w naszym życiu. Niektóre informacje z pewnością nami wstrząsną. Energia ów zjawiska będzie odczuwalna przez tydzień w okolicach 9 sierpnia. Jeśli doświadczysz czegoś zaskakującego, miej wiarę, że Wszechświat w nowy sposób naprowadza cię na właściwą ścieżkę. Uran jest planetą przebudzenia. Wywołuje dramaty, żeby otworzyć nam oczy. Chociaż początkowo zmiana bywa trudna, ostatecznie prowadzi nas do lepszego miejsca. 

13 sierpnia: punkt gwiezdny Wenus

Kiedy planeta miłości ustawi się w jednej linii ze Słońcem, mamy tzn. punkt gwiezdny Wenus. Tego dnia czekają nas chwile przebudzenia dotyczące miłości, piękna, pieniędzy i rzeczy, które cenimy. Możemy otrzymać jasność w wyzwaniach narzuconych nam przez retrogradacje. 

16 sierpnia: Nów Księżyca w Lwie

Nów Księżyca w Lwie wzmocni wpływy retrogradującej Wenus. Ta energia ujawni, w jakiej sferze życia brakuje nam poczucia własnej wartości. Czy działamy wbrew sobie i krzywdzimy tym swoją duszę? Czas wprowadzić zmiany, które realnie poprawią naszą sytuację. Oto jedyna szansa w miesiącu, aby zacząć wszystko od nowa. Świeża energia pomoże nam uwolnić się od wszelkich powiązań z przeszłości. 

21-23 sierpnia: Słońce i Regulus zrównają się

Regulus jest gwiazdą królewską. Symbolizuje sławę, bogactwo, sukces i zaszczyt. Kiedy zrównuje się ze Słońcem, aktywuje portal wysokich wibracji. Otwiera na obfitość i pomaga osiągnąć to, co do tej pory było niemożliwe. Warto użyć tej siły, aby wnieść do życia więcej radości oraz dobrobytu.

23 sierpnia: sezon Panny 

Sezon Panny to czas na organizację, porządki i poprawę rutyny. Możemy poczuć inspirację do opróżnienia szaf lub zwiększonej samodyscypliny. Jest to również świetna pora roku, aby zwrócić uwagę na swoje zdrowie.

23 sierpnia: retrogradacja Merkurego w Pannie

Merkury wchodzi w retrogradację w swoim rządzącym znaku Panny. Oznacza to, że ​​skutki tego zjawiska będą odczuwalne silniej niż zwykle. W starożytnej mitologii Merkurego uważano za posłańca bogów. Włada umysłem, technologią, transportem i wszelkimi formami przekazu informacji. Kiedy jest w retrogradacji, ujawnia sekrety i zmusza do odświeżenia przeszłych spraw. Nie należy wtedy podpisywać umów czy rezerwować wycieczek w dalekie strony. Wszystko może zostać odwołane, nawet ślub. 

27 sierpnia: Mars wkracza do Wagi

Ognisty Mars przejdzie do zrównoważonej Wagi. Mars w Wadze zachęca do zastanowienia się, w co chcemy inwestować swoją energię. To również czas, kiedy powraca do nas sprawiedliwość losu. 

28 sierpnia: Uran w retrogradacji

Uran znajdzie się w retrogradacji razem z Merkurym, Wenus, Saturnem, Neptunem i Plutonem. W sierpniu doświadczymy wpływy aż sześciu planet poruszających się wstecz. Będzie nam się wydawać, że czas płynie wolno lub drastycznie szybko, w zależności od zachodzących zmian. 

30 sierpnia: Błękitna Pełnia Księżyca w Rybach

Błękitna Pełnia Księżyca to faza, która nie zdarza się często. Tym razem przypadnie w znaku Ryb i jednocześnie będzie "Superksiężycem", co pozwoli nam silniej odczuć jej wpływy. Pełnia Ryb ma w sobie marzycielską, eteryczną jakość. Utrudni logiczne myślenie. Możemy bezmyślnie dać się ponieść emocjom. To zjawisko pała również energię oczyszczenia, która sprzyja uwalnianiu od toksycznych sytuacji. Saturn, planeta Mistrza-Nauczyciela, również stanie się aktywna podczas ów pełni Księżyca, doprowadzając do końca trudne lekcje.