Wiele z nas może odczuwać przypływ motywacji, pragnienia nowych doświadczeń, a jednocześnie potrzeby zrozumienia i ustrukturyzowania naszych emocji. Może pociągać nas szybkie, lekkie, niezobowiązujące myślenie i powierzchowna komunikacja, ale ważne jest, abyśmy nie pomijali w tym procesie momentów ustalania naszych emocjonalnych granic.

To jest czas, gdy prawdziwa mądrość i zrozumienie mogą przyjść tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie patrzeć ponad naszą własną perspektywę i zrozumieć głębsze prawdy, które są ukryte pod powierzchnią.

Kwadratura Merkurego w Strzelcu z Saturnem w Rybach

Szczyt o godz. 16:07, aspekt będzie pracował do ok. 15 listopada

Dzisiejszy Merkury w Strzelcu, który zazwyczaj błyszczy lekkością i spontanicznością, napotyka na wyzwanie w postaci kwadratury z Saturnem w Rybach. Ten kosmiczny konflikt może przynieść z sobą niemało trudności, ale również otworzyć nas na kluczowe nauki dla naszej wewnętrznej ścieżki.

Merkury w Strzelcu emanuje optymizmem, energią i entuzjazmem, ciągle dąży do ekspansji, do zdobywania nowych horyzontów i wiedzy.

Z drugiej strony mamy Saturna w Rybach, który wprowadza porządek, ciszę, a jednocześnie praktyczny wymiar do naszych emocji. Ta kombinacja może rodzić konflikt między naszym pragnieniem swobody myślowej a potrzebą zrozumienia i ustrukturyzowania głębszych, wewnętrznych prawd.

Tę kwadraturę można porównać do spotkania dwóch silnych osobowości, które mają zupełnie różne podejście do życia.

Merkury w Strzelcu jest jak młody, optymistyczny i energiczny podróżnik, który nie boi się ryzyka i zawsze jest gotów wyruszyć w nieznane. Pragnie on ciągle poszerzać horyzonty, zdobywać nową wiedzę i wykorzystywać ją do przekraczania granic.

Natomiast Saturn w Rybach jest jak stary, mądry nauczyciel, który ceni porządek, ciszę i zrozumienie. Jego zadaniem jest wprowadzanie praktycznego wymiaru do naszych emocji, abyśmy nie zapominali o istotnych prawdach, które leżą u podstaw naszego istnienia.

Spotkanie tych dwóch energii może wywołać konflikt, ale jest to konflikt, który prowadzi do wzrostu, do przyswojenia nowych lekcji. Pozwoli również zrozumieć, jak ważne jest, aby znaleźć równowagę między naszym pragnieniem swobody myślowej, a potrzebą zrozumienia i ustrukturyzowania głębszych, wewnętrznych prawd.

Podczas tego tranzytu możemy odczuwać, że nasze myśli stają się cięższe, bardziej poważne. Możemy zmagać się z poczuciem niepewności lub niejasności. Saturn, nasz planetarny mentor, może wymagać od nas zrozumienia i zaakceptowania pewnych zasad, które w dłużej perspektywie będą służyć naszemu rozwojowi.

Merkury w Strzelcu ma skłonność do szybkiego, niezobowiązującego myślenia, co może prowadzić, na przykład, do tendencji do powierzchownych rozmów. Zupełnie tak, jakbyśmy chcieli uciec od natłoku myśli związanych z odpowiedzialnością emocjonalną, a w niektórych przypadkach nawet od odpowiedzialności duchowej. 

Te dwie energie mogą zderzać się ze sobą, przypominając nam, że prawdziwa mądrość wymaga zarówno wiedzy wraz z jej ekspresją, jak i głębokiego zrozumienia.

Chociaż to może być czas pełen wyzwań, kwadratura ta przynosi również szansę na głęboki osobisty rozwój. Wymaga od nas, abyśmy skonfrontowali nasze myśli, przekroczyli powierzchowność i odkryli nasze prawdziwe, wewnętrzne "Ja".

To czas, kiedy musimy zacząć kwestionować nasze przekonania, otworzyć się na nowe możliwości. To aspekt, który pozwala nam zdać sobie sprawę, że prawdziwe mądrość i zrozumienie przychodzi tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie patrzeć ponad naszą własną perspektywą, zrozumieć głębsze prawdy, które są ukryte pod powierzchnią.

W tych trudnych i niepewnych czasach, ważne jest, abyśmy zapewnili sobie przestrzeń do zrozumienia siebie. Jesteśmy ludźmi pełnymi złożoności i sprzeczności, a nasze emocje, uczucia i myśli są integralną częścią naszego bytu.

Zamiast ignorować lub tłumić nasze emocje, powinniśmy je zrozumieć, przetworzyć i wykorzystać jako drogowskazy na naszej drodze do samorozwoju i prawdziwej mądrości. Jak powiedział znany filozof Sokrates: 

"Znajomość samego siebie jest początkiem wszelkiej mądrości." 

W ten sposób zakończmy ten dzień, czerpiąc z niego wszystko, co możemy, by stać się lepszymi, bardziej świadomymi wersjami siebie.

Owocnej pracy z energiami!