Nowy miesiąc przyniesie dwa zaćmienia. Pierwszym z nich będzie zaćmienie Słońca w Nowiu w Wadze 14 października. Drugim zaćmienie Księżyca w pełni w Byku pod koniec miesiąca. W kolejnych tygodniach doświadczymy zatem silnej energii zamknięcia i zakończenia. Oprócz zaćmień, które są niezwykle potężne, wczesna jesień zapowiada się spokojnie. Wszechświat pozwoli nam się przygotować na nadchodzące drastyczne zmiany. 

W astrologii zaćmienia są uważane za "portale do wyższego stanu świadomości." Wypychają nas ze strefy komfortu i doprowadzają tam, gdzie mamy się znaleźć. Gdy się pojawiają, wszystko dzieje się szybko. Zostajemy przybliżeni do swojego przeznaczenia. 

Zaćmienia często przynoszą dramatyczne wydarzenia. Są to pełne mocy momenty w roku, w których tracimy kontrolę nad swoim życiem. Te zjawiska zwiastują losowe sytuacje i trudne wyzwania. Zmuszą nas do wyjścia ze strefy komfortu. Horoskop na październik - jak pracować z tą energią? Skorzystaj z poniższej szczegółowej prognozy. 

8 października: Wenus opuszcza fazę cienia

Wenus wyłoni się z cienia po swojej retrogradacji. Przez ostatnie miesiące Planeta Miłości odbywała podróż wsteczną w głąb naszej psychiki, odkrywając problemy w naszych relacjach. We wrześniu mierzyliśmy się z jej ostatnimi lekcjami. Teraz, gdy opuszcza fazę cienia, znów otworzy nasze serca na dostatek i miłość. 

10 października: Pluton w Koziorożcu

Pluton w retrogradacji powodował ospałość i poczucie utknięcia. Teraz to zjawisko dobiega końca, a życie znów nabiera tempa. Będzie nam łatwiej zrobić krok do przodu w kwestiach, w których dotąd czuliśmy blokady. Pluton reprezentuje osobistą moc oraz obalanie systemów władzy. Czas zawalczyć o to, co jest dla nas najważniejsze. Wszechświat daje nam ku temu zielone światło. 

12 października: Mars w Skorpionie

Mars wkroczy do znaku zodiaku, którym rządzi. W tym położeniu czuje się silny, zmysłowy i nieustraszony. Podsyci nasze wewnętrzne pasje. Tchnie energię w kreatywne projekty oraz podkręci atmosferę w łóżku. Z nim uwierzymy w siebie. Wreszcie uda nam się zwalczyć wątpliwości. Mars w Skorpionie pomoże nam też przetrawić zmiany wywołane zaćmieniami.

14 października: zaćmienie Słońca w nowiu w Wadze

Przed nami jedno z kluczowych wydarzeń miesiąca i 2023 roku. W kwietniu mieliśmy zaćmienie Słońca w nowiu w Baranie, a to będzie jego kontynuacja. Zastanów się, jakie tematy wiosną dominowały w Twoim życiu. Motywem przewodnim zaćmienia w październiku, ze względu na Wagę, staną się relacje. Przyjrzyj się potrzebom swojego serca. Zaćmienie w Wadze pomoże Ci zrównoważyć Twoje życie miłosne. 

23 października: sezon na Skorpiona

Słońce przejdzie z powietrznej Wagi do wodnego Skorpiona. Przed nami wysoce wrażliwy czas, w którym wyostrzy się nasza intuicja. Zaufajmy więc swojemu wewnętrznemu głosowi. Może poczujemy, że musimy coś zmienić. Sezon zaćmień wymaga transformacji i jest miesiącem pełnym mocy. 

28 października: pełnia w Byku i zaćmienie Księżyca

Oto niezwykle potężne zjawisko kończące tegoroczny cykl zaćmień. Jego energia sprawi, że osiągniemy punkt końcowy z jakąś rzeczą w naszym życiu. Jeśli coś "opuści" Cię w tym zaćmieniu, potraktuj to jako znak. Pozwól temu odejść. Masz przygotować się na wejście w nowy rozdział. Tematy, które wypłyną na powierzchnię, będą wiązać się z pieniędzmi, samooceną i tym, w co wkładasz cały swój wysiłek. Chociaż zaćmienia są poważnym wyzwaniem, zwykle wychodzimy z nich wzmocnieni. Potraktuj je jak potężne narzędzie transformacji. Wykorzystaj tę siłę na swoją korzyść.