Horoskop miesięczny na październik 2022

Horoskop na październik 2022 - co nas czeka w tym okresie? Kosmos w tej chwili pęka w szwach z powodu sześciu retrogradacji planet. Energię tych zjawisk wkrótce wzmocni powracający sezon zaćmień. Październik będzie zatem miesiącem zmian, przynoszącym głębokie oczyszczenie. Wskazuje na to również nów w Skorpionie oraz zaćmienie Krwawego Księżyca w Byku. Brzmi groźnie? Staniemy w obliczu wielu wyzwań. Pamiętajmy jednak, że takie tranzyty przyczyniają się do ewolucji naszych dusz. 

Zaćmienia Słońca oraz Księżyca powodują przebudzenie i popychają do zmian.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w październiku będzie retrogradacja Marsa. Kiedy planeta akcji znajdzie się w pozornym ruchu wstecznym, zostaniemy zmuszeni do refleksji nad tym, na co poświęcamy swój czas i energię. Najwyższa pora odpuścić złe nawyki, które blokują nasz dalszy rozwój. Niestety, retrogradacja Marsa powoduje zmęczenie oraz niechęć do pracy. Będziemy mieć wrażenie, że wszystkie sprawy toczą się w zwolnionym tempie. Horoskop miesięczny pozwala ocenić, co może się wydarzyć w kolejnych tygodniach. 

Najważniejsze zjawiska w tym miesiącu

1 października: Wenus spotka się z Jowiszem

Jowisz to planeta wzrostu, a Wenus rządzi sercem. To zjawisko pomoże nam pielęgnować miłość własną i do innych. Pierwszy dzień miesiąca będzie sprzyjać manifestowaniu wyśnionego scenariusza. Czerp z tej energii, aby wzmocnić swoje pozytywne nastawienie. Przyda ci się ono podczas zmian wywołanych w trakcie jesiennego zaćmienia Słońca. 

2 października: Merkury zakończy retrogradację

Pożegnamy chaos Merkurego. Wszechświat pośle w naszą stronę nowe spostrzeżenia. Wszystkie sprawy, które dotąd były dla nas niejasne, wreszcie się wyklarują. Teraz warto przeprowadzić ważne rozmowy i wynegocjować korzystne umowy.