Przed nami marzec, jeden z najważniejszych miesięcy 2024 roku. Powitamy go w silnej energii Ryb, która wzmocni intuicję. W równonoc wiosenną wkroczymy też w nowy rok astrologiczny. To czas świętowania i zapraszania do życia świeżej energii. Przez następne tygodnie motywem przewodnim staną się relacje. Oliwy do ognia doleją zaćmienia będące wysoce transformującym czasem. Choć rzeczywistość z dnia na dzień może wywrócić się do góry nogami, pamiętajmy, że zaćmienie przyspieszają to, co było nam zapisane.

Przyjrzyjmy się bliżej kluczowym datom miesiąca.

3 marca: kwadrat Wenus i Urana

Wenus w Wodniku znajdzie się w pozycji kwadratowej z Uranem w Byku. Jest to niestabilna kombinacja, która nakłoni do głębokich przemyśleń nad sferą relacji i uczuć. Możesz poczuć zdezorientowanie w sprawach sercowych lub doświadczyć przebudzenia, jeśli chodzi o miłość i jej znaczenie dla Ciebie. Energia ta z początku będzie subtelna, lecz wzrośnie w okolicach zaćmienia Księżyca w Wadze.

8 marca: koniunkcja Merkurego z Neptunem w Rybach

Merkury i Neptun spotkają się w Rybach, co przyniesie potężną dawkę twórczej inspiracji. Wykorzystaj tę energię do pobudzenia swojej wyobraźni. Weź się za pracę nad kreatywnym projektem lub wymyśl dla siebie nowy, ekscytujący plan. Możesz także wykorzystać tę energię do pogłębienia swojej praktyki duchowej.

9 marca: Merkury w Baranie

Merkury przesunie się z Ryb do Barana. Wznieci w nas poczucie celu i chęć podjęcia konkretnych działań.

9 marca: kwadrat Marsa i Urana

Mars w Wodniku zrówna się w kwadracie z Uranem w Byku. Oto aspekt wywołujący napięcie. W tym czasie sprawy nieco się pokomplikują. Gdy w grę wchodzi Mars, konflikty wybuchają z prędkością światła.

10 marca: nów Księżyca w Rybach

Nów Księżyca w Rybach będzie marzycielski i romantyczny. Otoczy Cię twórczą energią, która pogłębi Twoją duchową świadomość. Oto najlepsza faza dla manifestacji. Wykorzystaj ją, by stworzyć nowe intencje oraz wizualizować to, co chcesz przywołać. Oto jeden z najpotężniejszych nowiów 2024 roku. Zamknij oczy i wyobraź sobie swój wymarzony scenariusz. Zobacz w swoim umyśle pracę, której pragniesz lub życie, jakiego tak bardzo pożądasz. Poczuj się tak, jakbyś już je miała. 

11 marca: Wenus w znaku Ryb

Wenus przeniesie się do romantycznych Ryb. Dzięki temu nawiążesz głębszy kontakt ze swoimi uczuciami. To dobry czas, by zbadać swój stosunek do miłości, zarówno własnej, jak i tej do innych. Zastanów się, w jaki sposób dajesz i otrzymujesz miłość w swoim życiu. 

17 marca: koniunkcja Słońca z Neptunem

Kolejny inspirujący dzień! Zrównanie Neptuna ze Słońcem w Rybach przyniesie fale twórczej inspiracji. Rzeczy mogą jednak wydawać się zbyt piękne, aby były prawdziwe. W sile tego tranzytu lepiej nie podejmować długotrwałych decyzji. Zaufaj swojej intuicji, a jeśli coś będzie nie tak, posłuchaj.

18 marca: Merkury wchodzi w fazę cienia

Przez ostatni miesiąc żadna planeta nie była w retrogradacji. W marcu Merkury zacznie zwalniać w ramach przygotowań do ruchu wstecznego, który nastąpi 1 kwietnia. Chociaż na początku energia ów zjawiska będzie subtelna, otrzymamy od Wszechświata zachętę do zmian. Na jaw wyjdą ważne informacje. 

19 marca: nowy rok astrologiczny i sezon Barana

Oto jeden z najpotężniejszych i najbardziej magicznych dni w roku! W równonoc wiosenną rozpocznie się nowy rok astrologiczny i sezon Barana. Energia świeżego startu będzie silna. Zachęci Cię do rozpoczęcia od nowa oraz uwolnienia się od dawnych przyzwyczajeń. Pora wyznaczyć sobie nowe cele na kolejnych 12 miesięcy.

21 marca: Wenus w koniunkcji z Saturnem

Wenus i Saturn spotkają się w Rybach. To czas, aby szczerze określić, jak się czujesz. Przyjmij praktyczne podejście do spraw sercowych. Weź odpowiedzialność za swoje działania i obecną sytuację.

22 marca: Mars w Rybach

Mars wkroczy do Ryb, pomagając złagodzić wszelkie napięte lub wzmożone emocje. Użyj tej energii, aby przywrócić swój wewnętrzny spokój. Spodziewaj się jednak, że ten tranzyt niekiedy powoduje brak motywacji. Pozwól sobie płynąć z prądem, zamiast nakładać na barki więcej obowiązków. 

25 marca: zaćmienie Księżyca w pełni w Wadze

Koniec marca to ważne zaćmienia Księżyca w pełni w znaku Wagi. To wydarzenie nie pozostawi suchej nitki na naszych relacjach. Może się okazać, że będziesz musiała uwolnić się z sideł toksycznego kochanka. Ponieważ jest to zaćmienie Księżyca i Węzła Południowego, coś dobiegnie końca. Ów zakończenie może być szokujące i nie bez znaczenia dla Twojej przyszłości. W tym okresie, aż do zaćmienia Słońca 6 kwietnia, nastąpią ważne zmiany, których nie da się uniknąć.