Choć luty 2024 to najkrótszy miesiąc w roku, jego astrologia robi wrażenie. Przed nami szczególnie ważny czas dla zakochanych, o czym świadczy aktywny, gorący romans pomiędzy planetą Wenus i Marsem. Doświadczymy też rzadkiego, podwójnego cazimi, będącego motywującym zastrzykiem mocy. Nów oraz pełnia księżyca w tym miesiącu dadzą nam wiele do przepracowania. 

W luty wkroczymy ze słońcem w Wodniku. Znak powietrza zainspiruje nas do podkreślania własnej wyjątkowości. 

Wenus i Mars będą kroczyć ze sobą ramię w ramię podczas tygodnia walentynkowego. Podsycą pasję w związkach, pytając nas o to, jakie są prawdziwe pragnienia naszych serc. Aż pięć planet jednocześnie znajdzie się w Wodniku, a więc jego energia stanie się potężna. Dopiero 18 lutego wkroczymy w marzycielski sezon Ryb. Miesiąc zakończy potężna pełnia Śnieżnego Księżyca w Pannie. Ów faza posłuży duchowemu oczyszczaniu i stwarzaniu przestrzeni do wzrostu. Mentalnie przygotuje nas na marzec oraz wiosenne nowe początki. 

Silne wpływy Wodnika

Pierwsze kilka tygodni lutego należą do sezonu Wodnika. Buntownicza energia tego znaku powietrza inspiruje do maszerowania w rytm własnego bębna. Czas podkreślić swoją indywidualność oraz poświęcić się współpracy z innymi. Już 5 lutego Merkury dołączy do Słońca i żądnego władzy Plutona w Wodniku, wzmacniając niezależnego ducha tej pory roku. To dobry moment, by zająć się swoimi  niekonwencjonalnymi pomysłami. Merkury w Wodniku wspiera pracę zespołową. Zorganizuj burzę mózgów z podobnie myślącymi ludźmi.

Nów w Wodniku 9 lutego

A skoro mowa o wibracjach Wodnika, szczyt nowiu Księżyca w tym znaku zodiaku przypada na 9 lutego. Pora opuścić swoją strefę komfortu i wydobyć z siebie swoje autentyczne "ja". Dotkną nas wpływy niespokojnego Urana, zwiastujące nagłe zwroty akcji. Uwaga na silne emocje. Zaufaj przeczuciom i daj się poprowadzić swojemu sercu w nieznanym dotąd kierunku. 

Walentynki z Wenus i Marsem

Romantyczna Wenus i pożądliwy Mars w lutym będą kroczyć ramię w ramię. Ta gorąca energia z pewnością wpłynie na relacje. W Walentynki obie planety ustawią się w jednej linii z enigmatycznym Plutonem. W tym czasie lepiej nie dać się wciągnąć w gry miłosne lub walkę o władzę. Skup się na tym, co Cię pasjonuje, zamiast dać się pochłonąć romantycznym dramatom. 

W lutym Wenus i Mars oficjalnie złączą usta w Wodniku. Ta koniunkcja sygnalizuje początek nowego, ważnego cyklu w sferze miłości.

Marzycielski sezon Ryb

Gdy Słońce wkroczy do Ryb 18 lutego, zanurkujemy na głębiny swoich uczuć. Marzycielska atmosfera sezonu Ryb naładuje nas nowymi inspiracjami. To wspaniały czas, aby włożyć swoje serce w kreatywne projekty lub pogłębić swoją duchowość. 

Merkury połączy się ze Słońcem w Rybach 23 lutego. Ten aspekt przyniesie trudności związane z komunikacją. Przyćmi rozum, zmuszając nas do kierowania się intuicją. Skłoni do ponownego przemyślenia celów na ten rok. 

Oczyszczająca pełnia w Pannie 24 lutego

Pełnia księżyca w lutym to "Śnieżny Księżyc". Wzejdzie na niebie 24 lutego, znajdując się pod wpływem stoickiego znaku Panny. Oto wspaniały czas na przekształcenie fantazji w rzeczywistość. Podejmij praktyczne kroki ku swoim marzeniom.

Panna jest znana z zamiłowania do porządku i organizacji. W tej fazie warto oczyścić swoją przestrzeń duchową i materialną. Ów pełnia stworzy pomyślne połączenie z planetą szczęścia, Jowiszem. Dzięki temu będzie nam łatwiej uprzątnąć bałagan i przywołać obfitość.  

Podwójne Cazimi na zakończenie miesiąca

Słońce w Rybach 28 lutego utworzy dwie ważne koniunkcje. Pierwsza z nich nastąpi z szybko myślącym Merkurym, a druga z przyziemnym Saturnem. Ponieważ te zjawiska wydarzą się jednocześnie, koniec lutego będzie dobrym czasem, aby poważnie pomyśleć o swoich planach na przyszłość i wizualizować długoterminowe cele. Skorzystaj z bonusowego Dnia Przestępnego i zacznij planować swoje kolejne ruchy.