Październikowe zaćmienie Księżyca w Byku energetycznie wprowadzi nas w listopad. Wpływy tego potężnego zjawiska pozostaną z nami przez kolejne tygodnie. Dopiero 13 listopada, w nów Skorpiona, poczujemy lżejszą atmosferę. Okres zaćmień jest niezwykle transformujący dla wszystkich znaków zodiaku. Wkrótce nasze życie może wyglądać inaczej niż miesiąc czy nawet tydzień temu. Lepiej łagodnie podejść do tego procesu i dać sobie wiele czasu na przemyślenia. 

Horoskop miesięczny na listopad 2023

Zaćmienia jednoczą nas z naszym przeznaczeniem. W ich trakcie jakaś rzecz dobiega końca, aby zwolnić miejsce na coś nowego. Listopad 2023 to miesiąc, w którym Mars stanie się bardzo aktywny. Ten aspekt podsyci pożądanie, namiętność i chęć walki o swoje. Wspaniale wpłynie na motywację oraz pewność siebie. Przed nami owocny okres pełen działania, wbrew sennej, jesiennej pogodzie.

Obecność Marsa pomoże osobom w trudnych sytuacjach. Gdy napięcie wzrośnie, nastąpi szybkie rozwiązanie i załagodzenie konfliktu. W listopadzie nie pozwólmy, by kierował nami strach. Czas zapanować nad swoimi lękami. Użyjmy ich jako paliwo do przełamywania dotychczasowych barier. Oto najważniejsze tranzyty w listopadzie 2023.

3 listopada: Słońce naprzeciw Jowisza

Słońce w Skorpionie znajdzie się naprzeciw Jowisza w Byku, posyłając w stronę Ziemi wysokie wibracje. Tego dnia warto afirmować wdzięczność i manifestować obfitość w swoim życiu. Skup się na tym, czego chcesz więcej lub co chciałabyś rozwinąć. Jowisz otwiera umysły na wyższą prawdę i oferuje nowe możliwości. 

4 listopada: koniec retrogradacji Saturna

Saturn w Rybach od czerwca trwał w retrogradacji. Teraz gdy z niej wyjdzie, ukończysz jakąś lekcję lub odnajdziesz nowe poczucie celu. Ta planeta nagradza za wykonanie ciężkich, karmicznych zadań. Ów nagród doświadczysz już na początku miesiąca. 

6 listopada: Wenus w trygonie do Plutona

Pluton to planeta mocy, a Wenus to planeta relacji. Ten duet pomoże Ci wzmocnić Twoje więzi i zrozumieć, czego oczekujesz od partnerstwa. Zwróć uwagę, czy w Twoich relacjach z innymi pojawia się walka o władzę. Czas wyrównać szalę i przepracować ten motyw, aby odzyskać poczucie harmonii. 

8 listopada: Wenus wkracza do Wagi

Wenus wkracza w swój ukochany znak Wagi. Ta energia złagodzi napięcie wywołane przez zaćmienie Księżyca. Ów tranzyt napełni Cię inspiracją do zaproszenia piękna do swojego życia. Możesz mieć ochotę przeprojektować wnętrza, podrasować swój styl lub ulepszyć nawyki pielęgnacyjne. Będziesz w nastroju na miłość i okazywanie swoich najgorętszych uczuć. 

10 listopada: Merkury wkracza do Strzelca

Merkury, planeta komunikacji, znajdzie się w żądnym przygód Strzelcu. Poczujesz pewność siebie w bronieniu swojej prawdy. Strzelec uczy się poprzez doświadczenia. Możliwe, że w tym czasie udasz się w podróż lub poszerzysz swoją wiedzę w ważnej dla Ciebie dziedzinie. Ów tranzyt przetestuje Twój dawny sposób myślenia. Przypomni Ci o tym, że warto się rozwijać i zmieniać swoje zdanie. 

11 listopada: magiczna data 11.11

Magia Jedenastki zostanie zaktywowana w magiczną datę 11 listopada. Liczba anielska 1111 oznacza dary losu. Często widzisz na zegarze godzinę 11:11? Potraktuj ją jako znak, że znajdujesz się na właściwej drodze. Potężna Jedenastka wzmacnia manifestacje. Pomoże Ci otrzymać coś, o co prosisz. Wykorzystaj tę energię do pracy nad tworzeniem swojej wymarzonej przyszłości. 

13 listopada: Słońce naprzeciw Urana

Uran to planeta niespodzianek. W połączeniu ze Słońcem stymuluje nieszablonowy sposób myślenia. Oto dzień, w którym możesz wpaść na nowe pomysły. Otoczy Cię fala inspirującej energii, otwierającej nowe drzwi. Nic już nie wyda się niewykonalne. Odważ się zaufać swojej intuicji, by wprowadzić konieczne zmiany. 

13/14 listopada: nów Księżyca w Skorpionie

Nów Księżyca w Skorpionie skłania do refleksji. Energia tej fazy koi duszę i wyostrza intuicję. Zastanów się nad tym, co czujesz. Czy coś wymknęło się spod Twojej kontroli? Nie wiesz, jak pogodzić się ze stratą? Ten Księżyc w nowiu pomoże Ci oczyścić się z chaosu zaćmienia. Zrozumiesz, dokąd zmierzasz i na czym polega Twoja transformacja. 

18 listopada: koniunkcja Słońca z Marsem

Mars i Słońce to ognista kombinacja nasycona pasją. Jeśli robisz to, co kochasz, ów połączenie napełni Cię motywacją. W przeciwnym razie poczujesz wypalenie, które doprowadzi Cię do nowych wniosków. Ponieważ Słońce i Mars spotkają się w Skorpionie, dokopiesz się naprawdę głęboko, aby odkryć, w jakiej sferze życia nie czujesz się autentycznie. 

22 listopada: sezon Strzelca

Miesiąc Strzelca zachęca do lekkości i zabawy. Opuści Cię ciężka energia Skorpiona. Odkryjesz nowe pasje i rzeczy, które Cię cieszą. Możesz zechcieć odbyć podróż w nowe miejsce. Strzelec poszerza umysły oraz otwiera serca. Spróbuj żyć spontanicznie. Odważ się na przygodę.

24 listopada: Mars wkracza do Strzelca

Gdy Mars przejdzie ze Skorpiona do Strzelca, poczujesz przypływ szczęścia. Czekają Cię korzystne zwroty akcji, które wesprą Twoją wędrówkę do celu. Mars pozostanie w Strzelcu do końca 2023 roku. 

25 listopada: kwadrat Marsa i Saturna

Spotkanie Marsa w Strzelcu z Saturnem w Rybach wskazuje na protesty i eskalację konfliktów. Ta energia wymaga dokonania postępu w trudnych sytuacjach. W astrologii kwadraty są uważane za aspekty stanowiące największe wyzwania. To właśnie w tych pozornie nic nieznaczących momentach doświadczamy dynamicznego wzrostu. 

27 listopada: pełnia Księżyca w Bliźniętach

Listopad zakończy pełnia Księżyca w Bliźniętach. Ów faza oznacza punkt kulminacyjny, uwolnienie i zamknięcie. Bliźnięta są niezwykle towarzyskim znakiem, który prowokuje szczere rozmowy. Listopadowa pełnia zbliży Cię do prawdy poprzez niecodzienne sytuacje. W jej trakcie Twój umysł zacznie pracować na najwyższych obrotach.