Horoskop na kwiecień 2023

Kwiecień 2023 otworzy sezon zaćmień z całkowitym zaćmieniem Słońca w nowiu w Baranie. W astrologii zaćmienia zwiastują transformacje, które zachodzą na świecie i w duszy. Przygotujmy się na wiele nieuniknionych zmian. Doświadczymy czegoś, co bezpowrotnie zmieni nasze życie. Wydarzy się to albo przez sytuację, albo przez nowo poznaną osobę. Nieuniknione, że każdy znak zodiaku rozpocznie zupełnie nowy rozdział. 

Zaćmienia w znaku Barana i Skorpiona sprawią, że tej wiosny przejdziemy transformację. 

Retrogradacja Merkurego to kolejne zjawisko, jakie czeka nas w kwietniu. Po raz pierwszy od miesięcy w kosmosie pojawią się zakłócenia. Motywy z przeszłości powrócą na pierwszy plan. Poczujemy spowolnienie, jeśli chodzi o sprawy wymagające podjęcia decyzji. Końcówka kwietnia będzie intensywna. Swoją energią przygotuje nas na zaćmienia księżyca w Skorpionie 5 maja.

W kwietniu zwracaj uwagę na:

Oto horoskop na kwiecień 2023 - wydarzenia, które należy przeżyć świadomie.

3 kwietnia: Merkury wkracza do Byka

Merkury przechodzi do Byka, w którym pod koniec miesiąca rozpocznie swoją retrogradację. Ta energia spowolni tempo życia. Zechcemy się wyciszyć i odstresować. Duchowa lekcja tego tranzytu? Nie podejmuj działania, zanim nie odzyskasz przejrzystości umysłu. Zamiast robić wszystko w biegu, postaw na głębokie uziemienie. 

5 kwietnia: koniunkcja Słońca z Chironem

Oto dzień na uzdrowienie i docenienie ran, które uczyniły nas tym, kim jesteśmy dzisiaj. Chiron to asteroida znana jako Ranny Uzdrowiciel, emanująca leczniczymi wibracjami. Aktywowana przez słońce, rzuci światło na nasze bolesne doświadczenia. Chociaż pewne złe wspomnienia nigdy nie znikną, mogą być zapalnikiem dla narodzin czegoś pięknego. 

6 kwietnia: pełnia księżyca w Wadze

Spotkanie słońca i Chirona tuż przed pełnią księżyca w Wadze uwolni silną energię uzdrawiania. W tej fazie otrzymamy siłę i wyższą duchową świadomość. Doświadczymy przełomu. Zniesiemy swoje blokady. Ta pełnia rzuci światło również na nasze związki, każąc nam odpuścić lub uwolnić zachowania czy przestarzałe wzorce, które już nie służą naszemu dobru. Ważne, abyśmy pozostali otwarci i chętni na pracę z tym wyjątkowym księżycem. 

8 kwietnia: Merkury wkracza w cień retrogradacji

Od stycznia mieliśmy zero planet w ruchu wstecznym, jednak ten pomyślny czas dobiega końca. Od 8 kwietnia Merkury znajdzie się w cieniu swojej retrogradacji. Możemy otrzymać wskazówki lub przebłyski wobec tego, co musimy przepracować w tym zjawisku. W astrologii Merkury jest "posłańcem bogów", a więc zwracajmy uwagę na wszelkie przesłania i znaki, które daje nam Wszechświat.

11 kwietnia: słońce w koniunkcji z Jowiszem w Baranie

Słońce i Jowisz wyrównają się w swojej corocznej koniunkcji. To wydarzenie wniesie obfitość we wszystkie sfery życia. Jowisz napełni nas optymizmem, powiększając nasze najdrobniejsze osiągnięcia. Ów dzień jest również postrzegany jako pozytywny czas na ustalenie intencji. Ponieważ trwa sezon Barana, energia nowych początków będzie wyjątkowo silna.

19/20 kwietnia: całkowite zaćmienie Słońca w nowiu w Baranie

Całkowite zaćmienie słońca w nowiu Baranie to jedno z największych wydarzeń 2023 roku. Nie dość, że będzie wspaniałym widowiskiem, to jeszcze obdarzy nas potężną energią. Zaćmienie słońca zwykle oznacza nowy początek w ewolucji duszy. Gdy przypada w Baranie, znaku zodiaku związanym z narodzinami życia, wróży potężną transformację. Manifestuj, wizualizuj i zapraszaj do siebie swoje wymarzone życie. Oto rozpoczyna się cykl zaćmień, z którym będziemy pracować przez 18 miesięcy. Zwróć uwagę na to, jakie tematy to zaćmienie porusza w twojej sferze osobistej. Ów zjawisko ma moc drastycznego zmieniania przeznaczenia. Z pewnością przyniesie transformację lub wstrząsy sprowadzające dusze na właściwą ścieżkę.

20 kwietnia: sezon Byka

Słońce przejdzie z ognistego Barana do uziemionego Byka. Zechcemy odpocząć i się zatrzymać. Dzięki tej kosmicznej "pauzie" uda nam się stworzyć czas na więcej przyjemności. Sezon Byka uczy, jak czerpać przyjemność z małych rzeczy. Z praktycznego punktu widzenia to świetny czas na uporządkowanie finansów.

20 kwietnia: kwadratura słońca z Plutonem

Słońce w Byku i Pluton w Wodniku stworzą kwadratową konfigurację na naszym kosmicznym niebie. Pluton po raz ostatni gościł w Wodniku ponad 200 lat temu. Mamy więc do czynienia z rzadką energią, z którą można pracować raz w życiu. W astrologii Pluton jest planetą mocy i transformacji, a Wodnik symbolem rewolucji, technologii, wolności, uzdrowienia i wspólnoty. Są to wszystkie obszary, w których możemy zaobserwować transformację zarówno na poziomie globalnym i osobistym.

21 kwietnia: retrogradacja Merkurego w Byku

Tego dnia Merkury oficjalnie rozpocznie retrogradację w Byku. Zjawisko to potrwa aż do 1 maja. Merkury w retrogradacji ma tendencję do zaćmiewania umysłów. Spowoduje, że przeoczymy pewne rzeczy lub popełnimy błędy. Lepiej nie podejmować żadnych ważnych decyzji, które mają długoterminowy efekt. Ruch wsteczny w Byku może wywołać problemy związane z naszą samooceną.