Horoskop na czerwiec 2023 

Czerwiec wyda nam się dwoma miesiącami w jednym. Zapowiada okres wzlotów i upadków. Możemy mieć w nim wiele szczęścia, ale też napotkać losowe wyzwania. Kiedy już coś nam się uda, zderzymy się z poczuciem utknięcia w miejscu lub bezczynności. Dopiero w drugiej połowie miesiąca w kosmos zaleje fala kobiecej energii. Zwiększy się nasza emocjonalność oraz wrażliwość na otoczenie. Zaczniemy żyć w głębszym porozumieniu ze swoim ciałem, umysłem i duszą. 

Wenus skieruje uwagę na związki

W czerwcu czekają nas również problemy w relacjach. Zakwestionujemy swoje oczekiwania od dotychczasowych partnerstw. Pojawiające się konflikty zmuszą nas do pracy nad swoim wnętrzem. Wszystko dlatego, że w retrogradacji znajdzie się planeta miłości Wenus. Zanim ruszymy naprzód, będziemy musieli przepracować karmiczne wzorce.

Wenus ponownie wystawi na próbę naszą relację z pieniędzmi, samym sobą i drugą połówką.

Horoskop na czerwiec 2023 radzi, by zaakceptować rzeczy takimi, jakie są. Z takim podejściem zachodzące zmiany nie będą dla nas aż tak bolesne. Rzućmy okiem na kluczowe wydarzenia miesiąca.

1 czerwca: Merkury opuszcza fazę cienia

Merkury, planeta komunikacji, powraca na właściwy tor. Przez cały maj mierzyliśmy się z wpływami jego retrogradacji. Merkury jest znany jako posłaniec bogów, więc zwracaj uwagę na wszelkie wiadomości, które pojawią się na twojej drodze. Jeśli w ciągu ostatnich kilku tygodni doświadczyłaś wpadek technologicznych, opóźnień, nieporozumień lub sporów dotyczących umów, zauważysz, że od teraz sprawy nabiorą tempa.

3 czerwca: pełnia księżyca w Strzelcu

Księżyc w pełni w Strzelcu oślepi nas swoim blaskiem. Pośle w naszą stronę pozytywne wibracje, przynoszące lekkość, radość i przygodę. Ów faza aktywuje wpływy Saturna uznawanego za władcę karmy. Możemy znaleźć się w sytuacji, która ma na celu spłatę długów karmicznych. Bez względu na to, co przyniesie pełnia, manifestuj swoje wymarzone życie.

5-6 czerwca: Wenus wkracza do Lwa

Przejście Wenus do znaku Lwa jest bardzo ważnym kosmicznym wydarzeniem. W te dni zwróć uwagę na to, co dzieje się w twoich sprawach sercowych i finansowych. Otrzymasz wskazówkę nad jakimi tematami będziesz pracować w kolejnych miesiącach. Czerwiec to nasze przygotowanie do retrogradacji Wenus, która rozpocznie się 23 lipca. Planeta miłości "cofa się" tylko co 18 miesięcy. Pomaga nam oczyścić i zagoić rany zadane prosto w serce.

11 czerwca: retrogradacja Plutona wróci do Koziorożca

Pluton w retrogradacji wróci do Koziorożca, gdzie pozostanie do końca 2023 roku. Ta planeta zmienia znaki zodiaku co dwie dekady, a więc jej marcowe przejście do Wodnika było niezwykle rzadkie i wyjątkowe. W tym krótkim okresie mogłaś doświadczyć wielu nowych początków. Podróż wsteczna Plutona zachęca do pracy uzdrawiającej oraz uwalniania traum.

11-12 czerwca: Wenus w kwadraturze Lwa, Jowisz w Byku

To świetny dzień, aby zająć się kreatywnymi projektami, które chcesz ukończyć. Coś, co do tej pory było wielkim wyzwaniem, nagle stanie się banalnie łatwe.

17 czerwca: nów księżyca w Bliźniętach

Oto nów w Bliźniętach przynoszący inspirację i zachęcający do przebywania z ludźmi. Otoczy nas swoją romantyczną energią. Natchnie optymizmem wobec spraw sercowych. Jeśli niedawno przeżyłaś rozstanie, ten nów jest wspaniałym paliwem na nowy początek. Możesz wykorzystać jego energię, aby skupić się na miłości własnej i ustalić intencje dotyczące związku. Ta faza księżyca wzywa do stworzenia większej równowagi.

17 czerwca: Retrogradacja Saturna w Rybach

Retrogradacja Saturna rozpocznie się w dzień nowiu. Po raz pierwszy od 28 lat to zjawisko wydarzy się w znaku Ryb. Saturn to planeta karmy i duchowy nauczyciel. Przywoła przeszłe sytuacje, aby sprawdzić, czy wyciągnęliśmy z nich właściwą lekcję. 

18 czerwca: Słońce w kwadraturze do Neptuna

Neptun to planeta złudzeń, marzeń, kreatywności i bezwarunkowej miłości. Postrzega się ją jako "wyższą oktawę Wenus". Ów tranzyt gwarantuje zrywy intuicji oraz sny prorocze. Wykorzystaj tę energię do napędzania kreatywnych projektów i wyrażania siebie. Jeśli poczujesz się osłabiona, wiedz, że to energia tego zjawiska.

19-20 czerwca: Wenus wkracza w fazę cienia

Zbliżająca się retrogradacja Wenus jest jednym z największych kosmicznych wydarzeń  2023 roku. Czerwcowe przejście Wenus do fazy cienia oznacza, że ​​już w tym miesiącu poczujemy wpływy ów zjawiska. Starożytni astrolodzy wierzyli, że gdy planeta znajduje się w ruchu wstecznym, nurkuje w głębiny naszej podświadomości. Trudności, z jakimi zmierzymy się już wkrótce, pojawiają się teraz w odniesieniu do miłości, pieniędzy, piękna i związków.

21 czerwca: sezon Raka i przesilenie letnie

Sezon Raka rozpocznie się w przesilenie letnie. To magiczny dzień, który zbliża do natury. W miesiącu Raka poczujemy w sercu subtelne wibracje. Przyjrzymy się swojemu zdrowiu i zechcemy lepiej zadbać o swoje ciało. Rak jest również znakiem związanym z lojalnością, rodziną oraz tworzeniem poczucia bezpieczeństwa.

21 czerwca: Ceres wkracza do Wagi

Ceres, starożytna Bogini Asteroida Zbóż i Żniw, przesunie się do Wagi. Tym samym pośle w stronę Ziemi swoje życiodajne wibracje. Obudzi i wzmocni kobiecość, która drzemie w każdym z nas. 

30 czerwca: retrogradacja Neptuna

Neptun dołączy do Plutona i Saturna, co oznacza, że w czerwcu 2023 będziemy mieć aż trzy retrogradacje planet. Przed nami okres skłaniający do refleksji oraz pracy nad motywami z przeszłości. Neptun to planeta kreatywności, iluzji i marzeń. Gdy się cofa, ujawnia prawdę w sferach, które dotąd były owiane tajemnicą.