Październikowy piątek trzynastego odbędzie się w niezwykłych okolicznościach. Tego dnia Mars w Skorpionie utworzy trygon do retrogradacji Saturna w Rybach. Te dwie planety są uważane za najbardziej wymagające w astrologii. Każdy znak zodiaku, zamiast pecha, doświadczy szczęśliwych zbiegów okoliczności. Dotychczasowe ograniczenia nie będą już dużą przeszkodą. Nadszedł czas, by zaufać swojej intuicji i kierować się uczuciami. Dzień później wydarzy się zaćmienie Słońca w Wadze, które otworzy przed nami zupełnie nowy rozdział. 

BARAN

W piątek trzynastego Mars wesprze Twoje sprawy w zakresie finansów i obowiązków. Choć zwykle podejmujesz szybkie działania, teraz powinnaś wykazać się cierpliwością. Podejdź ze spokojem do swoich wyzwań. Oceń sytuację na chłodno, zamiast dawać się ponieść ognistym emocjom. Owszem, możesz mieć dużo na głowie, ale ze wszystkim sobie poradzisz. 

BYK

Gdy Mars w Skorpionie spotka się z Saturnem w Rybach, poznasz nowych przyjaciół za pośrednictwem partnera lub otrzymasz pomocną dłoń. To szczęśliwy dzień na nawiązanie kontaktów. Otwórz swoje serce na ludzi wokół. Zaufaj i nie miej żadnych oczekiwań. Takie podejście zadziała na Twoją korzyść, pomagając Ci stworzyć prawdziwe, serdeczne więzi.

BLIŹNIĘTA

Trzynastego października wzrośnie Twoja produktywność. Będzie Ci łatwiej się zmobilizować i dokonać postępu w karierze. Możesz zechcieć stworzyć efektywny plan działania lub nadrobić zaległości. Poczujesz ulgę, kiedy wykonasz coś, co od dawna chodziło Ci po głowie. Kosmos przypomni Ci, że warto dbać o własne interesy. 

RAK

Gdy Mars i Saturn połączą swoje siły, zapragniesz w swoim życiu większej stabilności. Skup się na praktykach, które wspierają Twoje przyszłościowe cele. Doświadczysz oświecenia poprzez podróże i rozmowy z nowo poznanymi ludźmi. To szczęśliwy czas na podjęcie się nowego, długoterminowego zadania. Zainspiruj się otaczającym Cię światem.

LEW

Trzynasty dzień miesiąca zmotywuje Cię do uporządkowania spraw domowych i rodzinnych. Ustal nowe granice, aby ulepszyć swoje relacje z innymi. Coś ulegnie zmianie na Twoją korzyść, jeśli włożysz wysiłek w kontakty międzyludzkie. Postaw siebie na pierwszym miejscu, lecz nie zapominaj o potrzebach swoich bliskich. Spróbuj przyciągnąć do życia więcej harmonii. 

PANNA

W piątek trzynastego przeprowadzisz produktywne rozmowy. Poczujesz, że chcesz podzielić się ważnymi szczegółami ze swoimi bliskimi. Dzięki temu zyskasz wsparcie i wzmocnisz Wasze więzi. Poczujesz potrzebę poddania się, otwarcia oraz zaufania. Zbliżysz się do osób, na których najbardziej Ci zależy. 

WAGA

Wykorzystaj "pechowy" dzień tygodnia do wprowadzenia więcej dyscypliny w swojej codziennej rutynie. Dobra passa będzie Ci sprzyjać. Kosmos wesprze Twoje pragnienia i sprawi, że uwierzysz w swoje możliwości. Inwestując czas w siebie, pozbędziesz się wątpliwości. Zasługujesz na to, by marzenia, które snujesz, stały się rzeczywistością.

Keystone/Getty Images

SKORPION

Trzynastego października poświęć czas swoim pasjom. Poczujesz inspirację do twórczego wyrażania siebie. Jesteś piekielnie zdolna i zdeterminowana, aby odnieść sukces. Nadszedł czas, by to zrobić. Wreszcie poczynisz zauważalne postępy w dziedzinach, które przynoszą Ci radość. To Twój szczęśliwy dzień. 

STRZELEC

W piątek trzynastego dokonasz postępu w sprawach prywatnych związanych z Twoim domem. Chociaż progres będzie subtelny, zyskasz jasność umysłu i pogodę ducha. Możliwe, że rozwiążesz problem pomiędzy Tobą a członkiem Twojej rodziny. Alternatywnie, czekają Cię dobre wieści związane z Twoim miejscem zamieszkania. 

KOZIOROŻEC

Kiedy Mars utworzy trygon z Saturnem, zawrzesz nowe przyjaźnie i sojusze. Rozwiniesz relacje, które mają trwać w przyszłości. Wystarczy, że otworzysz się na drugiego człowieka, by przekazać mu swoje myśli i odczucia. Przed Tobą interesująca jesień pod względem towarzyskim. 

WODNIK

Dnia 13 października doświadczysz większej stabilności w życiu zawodowym i sprawach finansowych. Na pierwszym miejscu postaw samodyscyplinę. Dokończ zaległe projekty, aby zrobić miejsce na nowy rozdział. Spodziewaj się dobrych wieści związanych z podwyżką, awansem lub propozycją współpracy.

RYBY

Piątek trzynastego to Twój dzień na poszerzanie wiedzy i praktyki duchowe. Poczujesz chęć zrobienia czegoś niezwykłego. Może to być nowa holistyczna praktyka lub lektura, która otwiera oczy. Motywacja do poszerzania horyzontów ma obecnie ogromny wpływ na Twoją tożsamość. Skup się na czymś, co sprawi, że staniesz się osobą, jaką zawsze chciałeś być.