Retrogradacja Merkurego

Merkury w Pannie zaczyna retrogradować dzisiaj o 21:59 i potrwa to 15 września. Obecnie jest w ścisłym trygonie z Uranem w Byku oraz w umiarkowanym (o. 6.5 - 6.6°) z Jowiszem w Byku i retrogradującym Plutonem w Koziorożcu.

Ten ruch planetarny może wprowadzić pewien chaos w nasze procesy myślowe i komunikacyjne. Merkury jest planetą związaną z komunikacją, myśleniem, uczeniem się i podróżowaniem, a jego ruch wsteczny może przynieść pewne opóźnienia, zamieszanie i nieporozumienia. Warto jednak pamiętać, że ten czas może być również okazją do przemyślenia i rewizji naszych planów i idei.

Trygon Merkurego z Uranem sugeruje, że mimo tych potencjalnych trudności, możemy oczekiwać niespodziewanych przełomów i natchnień. Uran jest planetą związaną z innowacjami, niespodziewanymi zmianami i oryginalnością, więc jego pozytywne aspekty z Merkurym mogą pomóc nam znaleźć nowe, kreatywne rozwiązania dla naszych problemów.

Merkury jest również w "luźniejszym" trygonie z Jowiszem i wstecznym Plutonem. Jowisz jest planetą związaną z ekspansją, optymizmem i duchowym wzrostem, więc jego aspekt z Merkurym może pomóc nam zobaczyć szerszą perspektywę i pozyskać inspirację. Retrogradujący Pluton, z kolei, może skłonić nas do głębokiej introspekcji i transformacji, być może poprzez znalezienie właściwej struktury do naszych działań.

Podczas tego okresu retrogradacji Merkurego, kluczowe może być skupienie się na szczegółach i organizacji. Panna, znak, w którym retrograduje Merkury, jest związana z analitycznym myśleniem, pracowitością i perfekcjonizmem. Może to oznaczać potrzebę większej uwagi na drobne szczegóły, które mogłyby nam umknąć podczas normalnego biegu rzeczy.

Ogólnie rzecz biorąc, ten okres może być czasem pewnej zamieszania i niepewności, ale również czasem wielkiego wzrostu i odkryć. Kluczem do sukcesu podczas tego okresu może być elastyczność, otwartość na nowe pomysły i gotowość do pracy nad szczegółami.

Słońce wychodzi z kwadratury z Uranem w Byku i wchodzi w znak Panny

Podczas tranzytu, kiedy Słońce opuszcza kwadraturę z Uranem w Byku i przechodzi do znaku Panny, możemy odczuwać dynamiczną zmianę energii.

Kwadratura Słońca z Uranem często niesie ze sobą niespodziewane zmiany, napięcia i wyzwania. Uran, planetą rewolucji i niespodziewanych zwrotów akcji, mogła powodować poczucie niepokoju, nieprzewidywalności i chęci do przekroczenia granic. W Byku, ziemskim znaku stabilności i uporu, te niespodziewane zmiany mogły być szczególnie trudne do przyswojenia, co mogło prowadzić do konfliktów lub napięć.

Jednak teraz, gdy Słońce przechodzi do znaku Panny, energia ta staje się bardziej skoncentrowana, praktyczna i zorganizowana. Panna jest znana ze swojej analitycznej natury, dbałości o szczegóły i dążenia do perfekcji. Możemy czuć się bardziej zdolne do porządkowania naszego życia, skupienia się na drobnych szczegółach i dążenia do większej doskonałości w naszych codziennych rutynach.

Podczas tego tranzytu, ważne jest, aby wykorzystać tę zmianę energii do porządkowania naszego życia, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Może to być idealny czas na zrobienie listy zadań, sprzątanie domu, organizowanie naszych finansów lub po prostu skupienie się na naszym zdrowiu i samoopiece.

Pamiętaj jednak, że Panna ma również tendencję do krytycyzmu i perfekcjonizmu, więc ważne jest, aby nie być zbyt surową dla siebie podczas tego procesu. Zamiast tego, staraj się podchodzić do siebie z miłością i akceptacją, pamiętając, że jesteś tylko człowiekiem i że wszystko, co robisz, jest wystarczająco dobre.

Lista rzeczy do zrobienia dzisiaj:

  1. Przemyślenie i rewizja planów: Wykorzystaj energię retrogradacji Merkurego do przeglądu swoich obecnych planów i idei. Może to być dobry czas na przeanalizowanie, co działa, a co wymaga zmiany.
  2. Szukanie nowych rozwiązań: Mimo potencjalnych trudności związanych z retrogradacją Merkurego, pozostań otwarta na niespodziewane przełomy i inspiracje. Rozważ różne perspektywy i poszukaj kreatywnych rozwiązań swoich problemów.
  3. Introspekcja i transformacja: Wykorzystaj energię retrogradującego Plutona do głębokiej introspekcji. Może to być szansa na wgląd do swoich prawdziwych pragnień i potrzeb.
  4. Organizacja szczegółów: Skup się na szczegółach i organizacji. Posprzątaj swoje miejsce, uporządkuj swoje finanse lub zorganizuj swoje notatki i dokumenty.
  5. Dbałość o siebie: Ostatnie, ale nie mniej ważne, pamiętaj o dbałości o siebie. Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Spróbuj nowego zdrowego przepisu, idź na długi spacer lub poświęć czas na medytację lub jogę.

Zachowaj elastyczność i otwórz się na nowe pomysły. Traktuj ten dzień jako okazję do wzrostu i odkrywania.

Niezależnie od wyzwań, które mogą nas spotkać, pamiętajmy, że wszystko jest częścią procesu i służy naszemu rozwojowi. Czasami nieporozumienia, zamieszanie lub opóźnienia mogą okazać się błogosławieństwem w przebraniu, otwierając nas na nowe możliwości i nauki. Nawet w trudnych chwilach, zawsze jest coś, czego możemy się nauczyć i co może nas wzmocnić.

"Życie jest jak jazda na rowerze. Aby utrzymać równowagę, musisz się poruszać."- Albert Einstein.

Kontynuuj swoją podróż z otwartym umysłem, sercem i gotowością do uczenia się i rozwijania. Pamiętaj, że jesteś w stanie poradzić sobie z tym, co przyniesie Ci ten dzień, pełen niespodziewanych zwrotów i zmian. Cokolwiek spotka Cię dzisiaj, nie zapomnij, że jesteś silna, zdolna i gotowa do podjęcia wyzwań. Rób to, co jest dla Ciebie najlepsze i rób to z miłością.

Owocnej pracy z energiami!