Natomiast Księżyc, ciało niebieskie odzwierciedlające nasz stan emocjonalny wchodzi do znaku Ryb, czyli najbardziej wrażliwego i mistycznego znaku w Zodiaku.

Merkury w Byku w sekstylu do Neptuna w Rybach

Sekstyl Merkurego i Neptuna pozwoli Ci na dogłębne zrozumienie swoich emocji oraz lepsze komunikowanie nich w relacjach z innymi. To czas, gdy Twoje myśli i słowa będą nacechowane wrażliwością i empatią. Wykorzystaj ten wpływ, aby pogłębić relacje z bliskimi i odkrywać tajemnice swojego wewnętrznego świata.

Szczyt nastąpi o 23:14, tranzyt będzie działał do 13 czerwca.

Księżyc wchodzi do Ryb

W tym samym czasie Księżyc wkracza do znaku Ryb, co wzmacnia Twoją intuicję i wrażliwość na energie otoczenia. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos, a wszechświat obdarzy Cię mądrością i wskazówkami potrzebnymi do podjęcia właściwych decyzji. Uwierz w swoje przeczucia, a one staną się Twoim kompasem w życiu.

Księżyc pozostanie w znaku Ryb do 11 czerwca.

Pusty Kurs Księżyca 

Zanim Księżyc wejdzie do Ryb przez ponad 5 godzin będzie trwał jego tzw. Pusty Kurs (nazywany też Jałowym Biegiem Księżyca). To takie "okno" kiedy Księżyc zmienia znaki zodiaku - okresy między ostatnim aspektem Księżyca w bieżącym znaku a wejściem Księżyca w następny znak. Okres Pustki Kursu można postrzegać jako końcową fazę mini cyklu. Księżyc kończy swój bieg przez obecny sektor zodiakalny i sprawy naturalnie się zawijają i następuje pewna cisza. Takie okresy są dobre do ładowania baterii i cichej introspekcji przed zaangażowaniem się w nową fazę aktywności w kolejnym tranzycie w nowym znaku zodiaku. Idealny czas na medytację.

Start: 06:23, piątek, 09 czerwca 2023 r

Koniec: 12:13, piątek, 09 czerwca 2023 

Czas trwania: 5:50

Dzisiejsza astrologiczna prognoza zachęca Cię do zanurzenia się w oceanie emocji, odkrywania duchowej strony życia i rozwijania więzi z innymi. Pamiętaj, że jesteś nie tylko zwykłym człowiekiem, ale też istotą o nieograniczonej mocy i potencjale. Pozwól, aby energia tego dnia prowadziła Cię przez życie, a osiągniesz harmonię, równowagę i głęboką radość.