Mars w Wadze w koniunkcji z Pd. Węzłem Księżycowym i opozycji do Pn. Węzła Księżycowego w Baranie

Szczyt dzisiaj o godzinie 19:57, układ będzie aktywny do około 19 października

Mars, planeta siły i działania, w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym będzie dziś wpływać na naszą energię, asertywność i osiągnięcia osobiste. Południowy Węzeł Księżycowy jest często kojarzony z karmą i przeszłością, więc ten czas może być momentem, w którym oczyszczamy stare wzorce i nawyki, nie służące już naszemu rozwojowi. Może to oznaczać, że będziemy musiały zmierzyć się z koniecznością porzucenia starych strategii i przyzwyczajeń osiągania równowagi w relacjach. Być może kiedyś były skuteczne, ale teraz są przestarzałe lub nieefektywne. W naszych przeszłych życiach widocznie osiągnęłyśmy już w nich mistrzostwo. Były z nami przez wiele lat i pomogły nam w wielu sytuacjach, ale teraz, w naszym obecnym życiu, nie służą już naszemu rozwojowi.

Przyszła pora, aby odkryć nowe terytoria i rozwinąć się w nowym kierunku. To jest czas, kiedy musimy odważnie iść naprzód, odrzucając to, co kiedyś było konieczne, ale teraz jest już przestarzałe. To jest czas, aby otworzyć się na nowe możliwości i doświadczenia, które mogą przynieść nam nowe perspektywy i dalszą ewolucję.

Gdy Mars stoi w opozycji do Północnego Węzła Księżycowego w Baranie, możemy poczuć, jakbyśmy stały na rozdrożu. Może się wydawać, że "ciągnie nas" w dwie strony - jedna strona jest związana z tym, co już znamy, naszą przeszłością i komfortem z tym związanym, a druga strona wzywa nas do przyszłości, do czegoś nowego i nieznajomego. To może być nieco niepokojące, ale pamiętaj, to jest naturalna część naszego wzrostu.

Północny Węzeł Księżycowy, zwany też Węzłem Przyszłości, jest jak kompas astralny, który pokazuje nam drogę do naszej prawdziwej ścieżki życiowej. W Baranie, ten węzeł mówi nam o poszukiwaniu naszej indywidualności, odkrywaniu naszej odwagi i o sile naszych ambicji. To jest czas, który zachęca nas do bycia odważnymi, do podjęcia ryzyka i do podążania za naszymi pragnieniami.

Jak pracować z tym energiami?

Ale co te siły oznaczają dla nas na co dzień? Może to oznaczać, że będziemy musiały podjąć decyzje, które mogą na początku wydawać się trudne. Może to oznaczać, że będziemy musiały porzucić stare nawyki czy sposoby myślenia, które nie służą już naszemu rozwojowi. Może to oznaczać, że będziemy musiały stanąć twarzą w twarz z naszymi starymi przekonaniami, lękami, niepewnością i podjąć decyzję, aby iść naprzód mimo nich.

Dziś warto zadać sobie pytanie: jak chcę, aby wyglądała harmonia i sprawiedliwość w związkach, które tworzę? Jak to robiłam dotychczas? Jaki koszt za to płaciłam? Mars w Wadze nie śpieszy się, potrzebuje czasu, aby rozważyć wszystkie możliwości, zanim przejdzie do działań. Dlatego Ty również, nie spiesząc się, znajdź moment, aby pobyć sam na sam ze sobą i przyjrzeć się temu, w jaki sposób osiągałaś dotychczas równowagę w związkach. Jeśli potrzebujesz, zrób klasyczną listę "za i przeciw".

Kieruj się swoim dobrobytem, ponieważ energia zawsze zaczyna się w nas, a następnie rozchodzi się na zewnątrz. A kiedy już podejmiesz decyzję bądź konsekwentna i podążaj w tym kierunku. Opinia innych ma tutaj najmniejsze znaczenie i choć na początku to może wydawać się przytłaczające - przyszłość Ci to wynagrodzi.

Dzisiaj najważniejsze jest, abyśmy były dla siebie łagodne i cierpliwie. To, co przeżywamy, nie jest łatwe, ale jest to proces, który ma swoje miejsce i znaczenie w naszym życiu. Pamiętajmy, że każda zmiana, nawet ta najmniejsza, może przynieść wielkie przemiany w naszym życiu. Przypomnijmy sobie słowa Max’a DePree:

"Nie możemy stać się tym, kim chcemy być, pozostając tym, kim jesteśmy."

Pomyśl o tym cytacie, gdy stawiasz czoło przestarzałym konstruktom, które nie służą już Twojemu rozwojowi. Niech będą one przypomnieniem, że aby osiągnąć nowe wyżyny, musimy odważyć się opuścić wygodę naszych starych nawyków i wzorców.

Owocnej pracy z energiami!