Czarna Lilith wchodzi do znaku Panny

Dzisiaj o godz. 14:34. Pozostanie tu do końca czerwca 2024 r,

Czarna Lilith, nazywana również Czarnym Księżycem, jest znanym symbolem w astrologii, który reprezentuje naszą "ciemniejszą stronę" - dziką naturę, nasze ukryte pragnienia, frustracje, kompulsywne żądze.

Gdy Czarna Lilith przechodzi przez znak Panny, możemy zauważyć wzrost naszego poziomu krytyki zarówno wobec siebie, jak i innych. Panna jest znakiem zodiaku, który jest szczególnie skoncentrowany na szczegółach, porządku i samodoskonaleniu. Lilith w Pannie może zatem wydobyć naszą potrzebę kontroli, przesadną dbałość o szczegóły, a nawet obsesję na punkcie bycia perfekcyjną.

Podczas tego tranzytu, możemy również zauważyć, że nasze nierozwiązane problemy, zwłaszcza te związane z pracą, zdrowiem i codziennymi rutynami, mogą wyjść na powierzchnię. Może to prowadzić do frustracji i lęków. W tym czasie ważne jest, aby zwracać uwagę na nasze emocje i uczucia, nie dopuszczać do ich kumulacji i szukać sposobów na ich rozładowywanie.

Lilith może tez "zaatakować" nasz stosunek do ciała i sposobu odżywiania. Może to prowadzić do obsesji żywieniowych, sportowych, nadmiernego skupienia się na nieistotnych szczegółach, co w rezultacie przynosi więcej stresu niż korzyści. Kluczem jest znalezienie równowagi i pamiętanie, że doskonałość to mit - ważne jest dbanie o siebie w sposób, który jest zdrowy i zrównoważony

Obserwując, w którym domu naszego horoskopu znajduje się znak Panny, możemy przewidzieć, w jakiej sferze naszego życia Lilith będzie podsycać krytycyzm. To może dotyczyć naszej kariery, relacji, zdrowia czy duchowości. W każdym z tych obszarów może pojawić się wyzwanie związane z przesadną krytyką, perfekcjonizmem lub obsesją na punkcie kontroli. Jak w przypadku każdego cienia, kluczowe jest przygotowanie do zrozumienia, zaakceptowania i rozmowy z nim. Dzięki temu, możemy przekształcić te wyzwania w siłę, pozwalającą nam na dalszy rozwój i samorealizację. Pamiętajmy, że każdy z nas ma swoją "ciemną stronę", a zrozumienie jej jest pierwszym krokiem do jej opanowania.

W końcu, tranzyt ten trwa od 2 października 2023 r. do końca czerwca 2024 r., co daje nam dużo czasu na zrozumienie i wykorzystanie energii Czarnej Lilith w naszym życiu.

Trygon retrogradującego Plutona w Koziorożcu i Merkurego w Pannie

Szczyt dzisiaj o 19:19. Aspekt będzie oddziaływał do 8 października

Ten aspekt to niezwykle potężna kombinacja energii, która ma wpływ na naszą komunikację, myślenie i procesy transformacji.

Merkury w Pannie jest jak nasz osobisty asystent, który pomaga nam skupić się na szczegółach, analizować sytuacje i podejmować decyzje oparte na logice i faktach. To jest czas, kiedy nasza umiejętność komunikacji, zarówno pisemnej, jak i werbalnej, może kwitnąć. Możemy zauważyć, że nasze rozmowy stają się bardziej analityczne, a nasze myśli - bardziej uporządkowane.

Z drugiej strony, retrogradujący Pluton w Koziorożcu przynosi głęboką i intensywną energię transformacyjną. Pluton jest planetą regeneracji i odrodzenia, która prowadzi nas do konfrontacji z naszymi najgłębszymi strachami i niepewnościami, abyśmy mogli je pokonać i stać się silniejszymi. Koziorożec dodaje do tego element praktyczności i determinacji.

Kiedy te dwie planety tworzą trygon, mamy do czynienia z harmonijnym aspektem, który łączy te dwie różne energie w sposób produktywny. To jest czas, kiedy nasze myśli i słowa mogą stać się narzędziami do głębokiej osobistej i profesjonalnej transformacji. Możemy zauważyć, że łatwiej nam jest wyrażać nasze najgłębsze obawy i pragnienia, a także podejmować decyzje, które prowadzą do pozytywnych zmian w naszym życiu.

Jest jednak, tylko ogólny przegląd tego tranzytu. Jak wpłynie on na Ciebie indywidualnie, zależy od wielu czynników, w tym od Twojego osobistego horoskopu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym astrologiem.

Jak najlepiej wykorzystać ten dzień

Aby jak najlepiej wykorzystać ten dzień, skup się na swojej komunikacji, myśleniu i procesach transformacji. Pamiętaj, że Merkury w Pannie to twój osobisty asystent, który pomoże ci skupić się na szczegółach, analizować sytuacje i podejmować decyzje oparte na logice i faktach. Stosuj tę analityczną moc do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Z kolei retrogradujący Pluton w Koziorożcu, przynosi głęboką i intensywną energię transformacyjną. Spożytkuj ten czas do konfrontacji z własnymi najgłębszymi strachami i niepewnościami, abyś mogła je pokonać i stać się silniejsza. Najważniejsze, to pamiętaj o równowadze i o tym, że doskonałość to mit - ważne jest dbanie o siebie w sposób, który jest zdrowy i zrównoważony.

Wieczorem, zamykając ten dzień, zapraszam Cię do spokojnej medytacji. Pamiętaj, że jesteś tutaj, aby nauczyć się ważnych lekcji o sobie i o świecie, który Cię otacza. Zapamiętaj, że procesy transformacji są trudne, ale tylko na początku, a w ostatecznej perspektywie przynoszą ogromne korzyści. Każda trudność jest szansą na rozwój. Pamiętaj, że Twoja komunikacja, myśli i decyzje mają moc kształtowania Twojego życia.

Wiedz, że jesteś zdolna do pokonania swoich najgłębszych strachów i niepewności. Wierzę w Ciebie i w Twoją siłę. Teraz jest czas, aby zanurzyć się w ciszy i poczuć, jak energie dnia wpływają na Ciebie. Oddychaj głęboko, uważnie słuchaj swoich myśli i emocji, a potem... po prostu odpuszczaj. Dziękuję Ci za bycie tutaj, za bycie sobą i za codzienne stawianie czoła wyzwaniom z odwagą i determinacją.

"Nie ma takiej przeszkody, której nie pokonałabyś. Pamiętaj, że siła nie bierze się z tego, co potrafisz zrobić. Pochodzi ona z pokonywania rzeczy, które kiedyś wydawały Ci się niemożliwe."

Owocnej pracy z energiami!