Jutro Księżyc wchodzi do Barana

O godz. 2:19 nad ranem

W piątek o godzinie 2:19 nad ranem, Księżyc wchodzi do znaku Barana. Księżyc w Baranie jest jak dzikie, nieskrępowane dziecko wszechświata, pełne entuzjazmu, energii i odwagi. Możecie odczuwać silną potrzebę działania, podejmowania nowych wyzwań i wyrażania siebie bardzo bezpośrednio. Jednak, podobnie jak dzikie dziecko, Księżyc w Baranie może być również impulsywny i niecierpliwy. A z pełnią Księżyca za rogiem (piątek o godz. o 11:58), emocje mogą sięgnąć zenitu. Ważne jest, aby korzystać z tej energii świadomie - wykorzystajcie ją do rozpoczęcia nowego projektu, rutyny ćwiczeń lub do wyrażania siebie w sposób, który jest dla Was autentyczny. Przygotujcie się na jutro.

Pusty Bieg Księżyca w Rybach

Dzisiaj w godzinach: 22:57 - 2:19

Jeszcze dzisiaj możecie wykorzystać Pusty Bieg Księżyca w Rybach o godz. 22:57 do 2:17. To okres, kiedy Księżyc kończy tworzenie aspektów z innymi planetami w jednym znaku zodiaku przed przejściem do następnego i moment, kiedy energia Księżyca jest jakby zawieszona, a my możemy odczuwać pewien rodzaj stagnacji lub ciszy, który warto wykorzystać do połączenia się ze sobą i wyciszenia zgiełku codziennych myśli. Możecie tuż przed snem zwizualizować sobie z czym kończycie ten cykl Księżyca w Rybach, co Wam pokazał, jakie emocje wypłynęły na powierzchnię. Warto spróbować krótkiej medytacji lub po prostu leżeć w ciszy i obserwować swoje myśli.

Kwadratura Wenus w Lwie i retrogradującego Urana w Byku

Szczyt jutro, w piątek, o 19:52

Nasila się kwadratura Wenus w Lwie i retrogradującego Urana w Byku, którą niewątpliwie będziecie odczuwać przez cały dzień. Kwadratura to aspekt, który tworzy napięcie i konflikt między planetami - a w tym przypadku, mamy do czynienia z Wenus, planetą miłości i wartości, oraz Uranem, planetą niespodzianek i zmian. Wenus w Lwie pragnie być podziwiana i uwielbiana, podczas gdy retrogradujący Uran w Byku poszukuje znaczenia prawdziwych wartości i dąży do stabilności, ale na swoich warunkach.

W efekcie, możecie odczuwać napięcie w relacjach lub finansach. Możecie czuć się jak na huśtawce, pomiędzy pragnieniem uwielbienia a potrzebą niezależności. Szczyt tego aspektu nastąpi jutro, w piątek, o 19:52 (z pełnią Księżyca w Baranie w tle!), więc dzisiejszy dzień może być pełen niespodziewanych wydarzeń i emocji.

Aby poradzić sobie z tymi energiami, najważniejsze jest pozostanie uziemioną i skoncentrowaną. Oddychajcie głęboko, praktykujcie uważność i unikajcie impulsywnych decyzji. Dbajcie o siebie, spędzajcie czas sam na sam ze sobą i wyrażajcie swoje uczucia powoli, szczerze, ale z szacunkiem.

Miejcie na uwadze nadchodzącą pełnię Księżyca, która nastąpi jutro o 11:58. Pełnia Księżyca to czas, kiedy emocje mogą sięgnąć zenitu, a konflikty mogą wybuchać. Ale jest to również czas, kiedy możemy zobaczyć owoce naszej pracy i celebrować nasze osiągnięcia.

Jak wykorzystać energię tego dnia?

Zaczynajcie od akceptacji samych siebie, swoich uczuć i emocji. Ten dzień może być pełen niespodziewanych zwrotów, ale pamiętajcie, że każdy moment jest okazją do nauki i wzrostu. W miarę jak Księżyc wchodzi do Barana, skupcie się na tym, co naprawdę chcecie osiągnąć i działajcie z odwagą. Nie rozpraszajcie się. Gdy tuż przed snem nadejdzie Pusty Bieg Księżyca w Rybach, skierujcie swoją uwagę do środka, na własne uczucia i myśli. Wykorzystajcie ten czas na medytację, głębokie oddychanie i przygotowanie się na jutro.

W trakcie dnia, kiedy Wenus i Uran będą zacieśniać kwadraturę, pamiętajcie o zachowaniu równowagi. Zamiast podejmować impulsywne decyzje, zróbcie miejsce na ciszę i uważność. Pamiętajcie, że pełnia Księżyca jest tuż za rogiem, więc dajcie sobie przestrzeń do wyrażania siebie i celebrowania swoich osiągnięć.

Świetnym ćwiczeniem, które pomaga w uziemieniu i utrzymaniu koncentracji, jest praktyka uważności. To prosta, ale potężna metoda, którą możecie wykonywać w dowolnym momencie dnia. Oto jak to zrobić:

  1. Znajdź spokojne miejsce. Może to być cicho usadowiony kąt w Twoim domu, park, czy nawet Twoje biurko. Ważne jest, abyś czuła się tam komfortowo i bezpiecznie.
  2. Usiądź wygodnie. Możesz siedzieć na krześle, podłodze, macie do jogi, czy nawet leżeć. Najważniejsze jest, aby było Ci wygodnie i abyś mogła utrzymać stabilną pozycję przez kilka minut.
  3. Skoncentruj się na swoim oddechu. Zwróć uwagę na to, jak powietrze wchodzi do Twoich płuc i jak wychodzi. Nie próbuj kontrolować swojego oddechu, po prostu go obserwuj.
  4. Gdy Twoja uwaga zacznie się błądzić (a na pewno tak się stanie!), delikatnie przyprowadź ją z powrotem do oddechu. Nie oceniaj siebie ani swoich myśli. Po prostu zauważ, że Twoja uwaga odeszła, i delikatnie przyprowadź ją z powrotem.
  5. Praktykuj przez kilka minut. Możesz zacząć od 5 minut dziennie i stopniowo zwiększać czas praktyki.

To ćwiczenie uważności pomaga nam „uziemić” się w teraźniejszym momencie i zwiększa naszą koncentrację. To jak trening dla umysłu - im częściej praktykujesz, tym łatwiej będzie Ci utrzymać skupienie.

Jak zawsze, pamiętajcie, że astrologia jest narzędziem, które może nas prowadzić, ale nie jest to wyrocznia. Każda z nas jest unikalna i ma swoją indywidualną drogę. Wszystko, co robicie i jak reagujecie na różne energie, zależy od Was. Korzystajcie z tej wiedzy jako punktu wyjścia do jeszcze głębszego samopoznania i samorozwoju.

Podczas kwadratury Wenus w Lwie i retrogradującego Urana w Byku, nie daj się uwieść kolejnej błyszczącej nowości. Pamiętaj, że prawdziwa zmiana i ewolucja pochodzą z głębokiego zrozumienia naszych wartości i pragnień. Pozwól sobie na pytania, niepewność, a nawet na chwilową dezorientację - to naturalna część procesu. Staw czoła temu, co jest przestarzałe i wymaga zmiany w Twoim życiu, z pragmatyzmem i uziemieniem charakterystycznym dla Byka.

Owocnej pracy z energiami!