Trygon Księżyca w Wodniku z Południowym Węzłem Księżycowym w Wadze

(szczyt o godz. 18:23)

Postrzeganie siebie poprzez pryzmat innych, bycie zawsze miłą, dyplomatyczną i za wszelką cenę sprawiedliwą, jest fantastyczną umiejętnością, ale nie zawsze oznacza, że masz być taka wiecznie. Być może już do tego doszłaś sama. Jeśli nie, dzisiejsza energia tego trygonu będzie Ci to pokazywać.

Wszystko ma swoje granice. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z wprowadzeniem innowacyjnych pomysłów lub zmian, które mogą wykraczać poza status quo. Tego typu działania często spotykają się z oporem, bo przecież łatwiej jest trzymać się tego, co znane i bezpieczne. Ale czy to jest droga do prawdziwego rozwoju?

Zmiana jest jak skok w nieznane. Wymaga odwagi, determinacji i przede wszystkim wiary w siebie. To jak podróż do nieodkrytego jeszcze kraju - początkowo może wydawać się niepewna i pełna wyzwań, ale w dłuższej perspektywie staje się źródłem niesamowitych doświadczeń i osobistego rozwoju.

Sekstyl Księżyca w Wodniku z Północnym Węzłem Księżycowym w Baranie

(szczyt o godz. 18:23)

W astrologii, Północny Węzeł reprezentuje naszą drogę do przyszłości, nasze "powołanie" czy cele życiowe. Baran to znak pełen energii, determinacji i odwagi. Kiedy Północny Węzeł znajduje się w tym znaku, sugeruje to, że nasza ścieżka rozwoju może wymagać od nas pewnej dozy ryzyka, inicjatywy i pewności siebie.

Teraz, kiedy sekstyl - harmonijny aspekt w astrologii - łączy te dwa elementy, co to oznacza dla nas? Wyobraź sobie, że jesteś na ścieżce w lesie. Księżyc w Wodniku to Twoja wewnętrzna, intuicyjna mapa, która prowadzi Cię przez nieznane. Północny Węzeł w Baranie to przyszłość, która czeka na odkrycie. Sekstyl między nimi to jak przyjazna dłoń, która pokazuje Ci drogę, rozsuwając zarośnięte gałęzie i krzaki.

Podczas tego tranzytu możesz odczuwać silną potrzebę do eksplorowania nowych możliwości i korzystania z własnych talentów w sposób, który wniesie poczucie rozwoju i wolności, do Twojego życia oraz życia Twojego otoczenia. Możesz poczuć, że jesteś bardziej otwarta na zmiany i gotowa do podjęcia nowych wyzwań.

Pusty Kurs Księżyca w Wodniku

(między godz. 14:38 we wtorek, a 2:17 nad ranem, w środę )

Pusty Kurs - to okres, kiedy Księżyc nie tworzy żadnych ważnych aspektów z innymi planetami zanim nie przejdzie do następnego znaku zodiaku. Często odczuwamy to jako czas "przerwy" lub "spowolnienia". To może być moment, kiedy czujemy, że nasze emocje są mniej intensywne, a my jesteśmy bardziej skłonne do introspekcji i refleksji. To jakby Wszechświat dawał nam chwilę na oddech.

Co dzieje się, gdy ten Pusty Kurs Księżyca ma miejsce w znaku Wodnika? Wodnik jest znany jako znak innowacji, oryginalności i niezależności. To jest znak, który zawsze patrzy w przyszłość, poszukując nowych pomysłów i rozwiązań. W szczególności takich, które przyniosą pożytek ogółowi, a nie tylko nam samym.

Kiedy Księżyc jest w Pustym Kursem w Wodniku, to jakbyś dostała specjalne zaproszenie do zanurzenia się w swoją wewnętrzną przestrzeń i zastanowienia się nad tym, co naprawdę jest ważne. Może to być doskonały czas na zastanowienie się nad swoimi marzeniami i aspiracjami i tym, jak chcesz wpływać na świat. To moment, kiedy możemy poczuć się bardziej wolne od zewnętrznych presji i oczekiwań. To czas, kiedy możemy pozwolić sobie na bycie sobą, na eksplorowanie naszych unikalnych pomysłów i na wyrażanie naszej prawdziwej natury.

Jak wykorzystać energie tego dnia

Ponieważ dzisiaj możemy być bardziej otwarte na pomysły innych osób i chętni do współpracy, może to być doskonały czas na skupienie się na projektach zespołowych lub na nawiązywaniu nowych relacji. Sekstyl z Północnym Węzłem Księżycowym w Baranie z kolei wskazuje na możliwość intensywnego rozwoju osobistego i gotowości do podjęcia nowych wyzwań.

To idealny moment, aby skoncentrować się na swoich celach życiowych i podjąć kroki w kierunku ich realizacji. Jednak Pusty Kurs Księżyca w Wodniku sugeruje, że to dobry czas na wewnętrzny wgląd, introspekcję i refleksję nad tym, co naprawdę jest dla nas ważne i jak chciałybyśmy polepszyć świat.

Zrób mapę marzeń

Tworzenie mapy marzeń jest doskonałym narzędziem, które pozwala nam wizualizować nasze cele i marzenia. Oto kilka kroków, które pomogą Ci stworzyć własną mapę marzeń:

  1. Zbierz materiały: Będziesz potrzebować papier, kolorowych markerów, kleju, nożyczek i różnych obrazów. Obrazy te możesz znaleźć w magazynach (sprawdź ostatni numer Elle!), drukować z internetu, lub samodzielnie je stworzyć.
  2. Określ swoje marzenia i cele: Zastanów się, co chcesz osiągnąć. Twoje marzenia mogą dotyczyć różnych obszarów Twojego życia. Pomyśl o swojej karierze, zdrowiu, rodzinie, relacjach, finansach, edukacji, hobby, podróżach itp.
  3. Znajdź obrazy, które reprezentują Twoje marzenia: Przeglądaj zebrane magazyny lub internet w poszukiwaniu obrazów, które symbolizują Twoje marzenia. Nie ograniczaj się tylko do konkretnych obrazów, mogą to być również kolory, kształty, czy słowa, które dla Ciebie są inspirujące.
  4. Umieść obrazy na swojej mapie marzeń: Teraz, gdy masz wszystkie obrazy, możesz zacząć tworzyć swoją mapę marzeń. Rozpocznij od umieszczenia obrazów na kartce w taki sposób, który Ci się podoba. Możesz je układać w dowolnej kolejności, nie ma jednej, poprawnej metody.
  5. Dodaj inspirujące słowa lub cytaty: Jeśli chcesz, możesz dodać do swojej mapy marzeń inspirujące słowa lub cytaty. Mogą to być słowa, które Cię motywują, pomagają Ci się skupić, lub przypominają o Twoim celu.
  6. Umieść swoją mapę marzeń w widocznym miejscu: Po skończeniu swojej mapy marzeń, powieś ją w miejscu, które często widzisz. Może to być Twoja sypialnia, biuro czy kącik do medytacji. Głównym celem jest to, abyś mogła często spojrzeć na swoją mapę marzeń i przypomnieć sobie o swoich celach.

Cytując słowa Anais Nin:

"Życie się kurczy lub rozszerza proporcjonalnie do naszej odwagi."

Niech te słowa będą przypomnieniem o wartości odwagi w podejmowaniu nowych inicjatyw i wyzwań, które napotykamy na naszej drodze rozwoju. Pamiętajcie, że każde marzenie, które zasiliło Waszą mapę marzeń, jest jednym krokiem bliżej realizacji, kiedy mamy odwagę podążać za naszymi prawdziwymi pragnieniami.

Owocnej pracy z energiami!