Dzisiaj możemy odkryć, że nasza mapa nie jest tak jasna, jakbyśmy chciały, a droga do celu wydaje się skomplikowana i nieznana. Tak jest jednak z życiem - to nieustanne odkrywanie, uczenie się, błądzenie i odnajdywanie drogi. Przygotujmy się na ten dzień z otwartym umysłem i sercem, gotowe na to, co przyniesie nam kosmiczne karuzela.

Pierwsza Kwadra Księżyca w Strzelcu z retrogradującym Neptunem w tle

Dziś o godz. 21:33

Podczas Pierwszej Kwadry, Księżyc jest widoczny na niebie tylko w połowie, co symbolizuje punkt półdrogi między nowym Księżycem (symbolizującym początki) a pełnym Księżycem (symbolizującym kulminację lub dojrzałość). To jest czas, kiedy nasze początkowe intencje i cele, które ustaliliśmy podczas Nowiu, zaczynają nabierać kształtu i stają się bardziej realistyczne.

Pierwsza Kwadra Księżyca w Strzelcu symbolizuje optymistyczną ekspansję i dążenie do wyższych celów. Jest to moment, kiedy nasze początkowe intencje i cele zaczynają krystalizować się w bardziej realistyczne plany. Strzelec, znak entuzjazmu i poszukiwania prawdy, dodaje dynamizmu i aktywności do tego procesu. Jednakże, jak w każdym procesie wzrostu, mogą pojawić się konflikty i wyzwania, które mogą wymagać od nas wyjścia poza naszą strefę komfortu i podjęcia ryzyka.

Załóżmy, że jesteśmy na wieczornej wędrówce. Mamy mapę, ale nie zawsze jest jasna. Czasem nasza droga jest prosta i bezpieczna, a czasem trafiają się skomplikowane zakręty i niewiadome. Tak właśnie wygląda nasza podróż podczas Pierwszej Kwadry Księżyca w Strzelcu, która tworzy kwadraturę z retrogradującym Neptunem w Rybach.

Pierwsza Kwadra Księżyca to etap, który przypomina rosnące dziecko, pełne ciekawości i gotowe na odkrywanie świata. W tym czasie, nasze intencje i cele, które zasiałyśmy podczas nowego Księżyca, zaczynają kiełkować i nabierać kształtów, podobnie jak młode drzewko, które zaczyna rozkwitać.

Ale podobnie jak każde rosnące dziecko, możemy napotkać wyzwania. Możemy doświadczyć konfliktów między naszymi marzeniami a rzeczywistością. Nasza droga może być pokręcona, a nasza mapa - nieczytelna. Ale czy to oznacza, że powinnyśmy się poddać? Oczywiście, że nie!

Podczas Pierwszej Kwadry Księżyca w Strzelcu, mamy okazję do aktywnego i dynamicznego podejścia do naszych celów życiowych. Strzelec, z jego optymizmem i dążeniem do prawdy, zachęca nas do poszukiwania nowych horyzontów, nawet jeśli to oznacza wyjście poza naszą strefę komfortu.

Ale jest tu też Słońce w Pannie, które chce uporządkować nasze życie, skupiając się na szczegółach i praktycznych aspektach. To może prowadzić do konfliktu między naszym pragnieniem bezpieczeństwa i porządku, a potrzebą poszukiwania prawdy i dążenia do wyższych celów.

Retrogradujący Neptun w Rybach dodaje jeszcze więcej niepewności do tej mieszanki. Może wnieść zamęt, niepewność i być wyzwaniem, gdy próbujemy budować nowe struktury w naszym życiu. Ale zamiast zniechęcać się tym, możemy użyć tego jako okazji do głębszej introspekcji. Może to być czas, kiedy zaczynamy rozumieć, że nie zawsze wszystko musi iść zgodnie z planem, a niejasność i niepewność są częścią podróży. Jak mówi stare przysłowie:

"Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani wędrowcy".

Więc bądźmy jak dobrze przygotowani wędrowcy. Przyjmijmy niepewność jako część naszej podróży. I pamiętajmy, że nawet jeśli nasza mapa jest nieczytelna, to wciąż mamy w sobie siłę, by znaleźć drogę.

Owocnej pracy z energiami!