Opozycja Merkurego w Wadze z północnym węzłem księżycowym w Baranie 

Szczyt 19 października o godz. 9:00; aspekt utrzyma się do 25 października

Czwartek przynosi nam kolejną opozycję do przetworzenia, tym razem między Merkurym a Północnym Węzłem. Patrząc na nasz astrologiczny tydzień, powinnyśmy już nabrać doświadczenia w balansowaniu pomiędzy tymi energiami, które na pierwszy rzut oka wydają się przeciwstawne.

Merkury w Wadze, jak dobrze wiemy, zawsze stara się osiągnąć harmonię w rozmowach. To jest ten cichy głos, który próbuje zrozumieć obie strony argumentu i unikać konfliktów. Ale co, jeśli nasz Północny Węzeł Księżycowy w Baranie namawia nas, abyśmy były odważne, niezależne i podążały za naszymi własnymi celami?

Dzisiaj będziemy odczuwać pewne napięcie - pragnienie porozumienia kontra potrzeba działania. Czy czujemy się jak na huśtawce, rozdarte między chęcią zaspokojenia oczekiwań innych a koniecznością dbania o nasze własne potrzeby?

Najlepszym podejściem może być próba zrozumienia innych, nie zapominając o naszych własnych celach i pragnieniach. To może być dobry moment, aby wyrazić swoje myśli i uczucia, ale także zrozumieć, że inni mogą mieć odmienne punkty widzenia.

Ta opozycja może również skłonić nas do zastanowienia się nad tym, jak komunikujemy się z innymi i jakie decyzje podejmujemy. Czy jesteśmy zbyt skupione na utrzymaniu pokoju, kosztem naszych własnych pragnień? Czy jesteśmy gotowe stanąć za tym, w co wierzymy, nawet jeśli to oznacza konfrontację?

Zastanówmy się, czy nasze komunikacyjne nawyki służą naszemu prawdziwemu Ja. Czy jesteśmy w stanie wyrazić swoją prawdę, nawet jeśli jest niewygodna? To jest czas na introspekcję i szukanie odpowiedzi w gwiazdach.

Koniunkcja Merkurego z południowym węzłem księżycowym w Wadze 

Szczyt 19 października o godz. 9:00; aspekt utrzyma się do 25 października

Merkury w Wadze jest niczym dyplomata naszego układu słonecznego – zawsze dąży do harmonii, równowagi i sprawiedliwości w rozmowach. Jest to ten przyjaciel, który potrafi zrozumieć obie strony argumentu i pomaga nam zobaczyć rzeczy z różnych perspektyw.

Z drugiej strony, Południowy Węzeł Księżycowy w Wadze przypomina nam o starych lekcjach, które już nauczyłyśmy się w przeszłości i do których nie musimy wracać. Umiejętności, które nabyłyśmy zostaną z nami, ale teraz jest czas na otwarcie się na nowe formy przyswajania informacji.

Podczas tego krótkiego okresu możemy odczuwać silną potrzebę refleksji, szczególnie w kwestiach związanych z komunikacją i relacjami międzyludzkimi. Możemy zauważyć, że stare strategie i sposoby komunikacyjne, które wcześniej nam służyły, teraz już nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Może to być czas na zrewidowanie naszego podejścia, uznanie naszego doświadczenia i naukę z tego.

W tym okresie możemy również odkryć, że łatwiej nam zrozumieć i zaakceptować perspektywy innych osób. To może pomóc nam w budowaniu głębszych i bardziej autentycznych relacji, niekoniecznie kosztem przedkładania potrzeb innych nad swoje. Ten czas jest jak prezent - daje nam możliwość zrozumienia siebie i innych na głębszym poziomie i wyznaczenie nowych ścieżek dla naszych relacji.

Jak najlepiej wykorzystać energię tego dnia

Ten dzień niesie ze sobą specjalną energię, która sprzyja komunikacji na wszystkich poziomach. Wykorzystaj to, pisząc list do siebie, dokładnie tak jakbyś rozmawiała z najbliższą przyjaciółką. Wypisz swoje myśli, uczucia, nadzieje i obawy. Pozwól sobie na introspekcję, ale pamiętaj, że jesteś tu również, aby słuchać.

Porozmawiaj z kimś, kogo dawno nie widziałaś. Pozwól sobie na prawdziwe, autentyczne spotkanie, które przeniesie Wasze relacje na nowy, głębszy poziom. Nie bój się pokazać swojej prawdziwej jaźni - to jest właśnie ten czas.

Wreszcie, posłuchaj. Posłuchaj siebie, innych i świata dookoła. Dzisiejsza energia sprzyja odkrywaniu nowych perspektyw, więc otwórz umysł i serce na to, co mają Ci do powiedzenia. Pamiętaj, że każda chwila jest cennym darem, który pozwala nam lepiej zrozumieć siebie i innych.

Pamiętaj, że jesteś niezwykłą częścią tego kosmicznego tańca. Te dni pełne są momentów, które mogą Cię zaskoczyć, otworzyć na nowe doświadczenia i perspektywy. Pozwól sobie na otwartość, na prawdziwe spotkania, na słuchanie - siebie i innych. Twoja historia jest ważna i Twoja prawda ma znaczenie. Wypełnij swoje życie odwagą, aby stawić czoła nieznanemu, przyjaźnią, która buduje mosty, i miłością, która spaja wszechświat. Jesteś tu, aby uczyć się, rozwijać się i kochać. Gwiazdy Ci to przypominają. Zawsze.

Nikt nie jest wyspą, odizolowaną i samotną. Jesteśmy jak gwiazdy, połączone wspólnymi promieniami światła, przenikającymi przestrzeń i czas. Każda nasza myśl, każde uczucie i działanie rezonuje i wpływa na cały Wszechświat. Jesteśmy jak echo, które odbija się od planet i powraca do nas, przenosząc niezliczone historie kosmicznej harmonii. 

Owocnej pracy z energiami!