Czy potrafimy stanąć twarzą w twarz z naszymi najskrytszymi lękami i pragnieniami? Przygotujmy się na ten dzień, który z pewnością przyniesie nam wiele objawień. Współpracujmy z tymi energiami, zamiast przeciwstawiać się im i zobaczmy, co odkryjemy w sobie w tym procesie. Ta podróż może być intensywna, ale pamiętajmy, że jest to część naszej drogi do pełnej autentyczności i samorealizacji.

Księżyc wkracza do znaku Skorpiona

O godz. 6:57 rano

Znak Skorpiona jest symbolem transformacji, regeneracji i odrodzenia. Kiedy Księżyc wchodzi w ten znak, możemy odczuwać silne pragnienie zgłębienia tajemnic, które skrywają się tuż pod powierzchnią rzeczywistości. Możemy też odkryć potrzebę silniejszych niż zwykle relacji z innymi na poziomie osobistym.

Do środy, to może być dynamiczny i intensywny okres, który wyciąga głębokie emocje i namiętności na powierzchnię. To czas, kiedy reakcje są silne i pełne mocy. Wpływ tego tranzytu na nasze samopoczucie jest znaczący, z burzliwymi emocjami wpływającymi na naszą pewność siebie - czasem podkopując ją wątpliwościami, innym razem wzmacniając ją poprzez namiętne poczucie celu.

Księżyc w Skorpionie tworzy atmosferę tajemniczości i charyzmy, ponieważ głębia uczuć i skrytość stają się wyraźniejsze. W tym czasie czujemy się najbardziej "dokarmiane" emocjonalnie, gdy dajemy lub otrzymujemy dużo uczuć.

Ten tranzyt prowadzi do potrzeby fundamentalnego zrozumienia doświadczeń, co w niektórych przypadkach (w zależności od aspektów do indywidualnych horoskopów urodzeniowych) może skutkować podejrzliwością, wyczuwaniem ukrytych motywów innych lub wyobrażaniem sobie budzących niepokój scenariuszy, które mogą rządzić naszym postępowaniem. Tranzyt Księżyca w Skorpionie to okres intensywnego wglądu w nasze wnętrze i zrozumienia ukrytych aspektów naszego ja.

Dzisiaj Księżyc wejdzie również w trygon z retrogradującym Saturnem w Rybach, osiągając szczyt o godzinie 11:18. Retrogradacja Saturna może zmusić nas do przemyślenia naszych struktur, granic i obowiązków. W Rybach Saturn przypomina nam o ważności empatii, współczucia i duchowego zrozumienia. Trygon między Księżycem a Saturnem to czas, kiedy możemy poczuć się bardziej zmotywowane do pracy nad naszymi emocjami, w szczególności nad doświadczaniem granic naszego świata wewnętrznego lub potrzeby ich zbudowania.

W miarę rozwijania dnia, Księżyc powoli tworzy sekstyl z Merkurym w Pannie. Ten aspekt nasili się po południu i wieczorem, osiągając szczyt tuż przed północą. Merkury, który od piątku wrócił do ruchu dyrekcyjnego, a w Pannie skupia się na szczegółach, analizie i praktycznym myśleniu, może w szczególny sposób rozjaśnić naszą komunikację i poszerzyć nasze zdolności kognitywne. Sekstyl między Księżycem a Merkurym będzie sprzyjać efektywnej wymianie myśli, zdolnościom do wyrażania naszych emocji słowami i lepszemu zrozumieniu naszych uczuć.

Jak najlepiej wykorzystać te energie?

Podczas tego tranzytu, możemy poczuć intensyfikację naszych emocji oraz podwyższoną wrażliwość. Może to być fantastyczna okazja do dogłębnego zrozumienia swoich reakcji, a także do wyrażenia ich za pomocą słów. Pamiętajmy, że emocje są naturalnym elementem naszego doświadczenia jako ludzi. Nie należy ich wypierać, ale raczej zaakceptować, zrozumieć i nauczyć się nimi zarządzać. Dlatego, aby najlepiej wykorzystać energię tego dnia, pozwól sobie na bycie świadkiem swoich emocji. Obserwuj je, bez potrzeby naprawiania czegokolwiek. Zrób sobie przestrzeń i bądź bardzo cierpliwa w stosunku do siebie. Po południu skorzystaj z energii Merkurego w Pannie i spróbuj zrozumieć co wydarzyło się z Tobą w ciągu dnia. Przeanalizuj, skąd przyszły Twoje emocje i jak wpływają na Twoje codzienne życie. Szukaj znaczeń. Następnie, spróbuj wyrazić swoje uczucia w sposób klarowny i zrozumiały. Może to być rozmowa z bliską osobą, pisanie dziennika, a nawet artystyczna ekspresja. Wyrażanie uczuć jest zdrowym i konstruktywnym sposobem radzenia sobie z nimi, a ten czas niesie ze sobą wspaniałe możliwości do tego.

"Ten dzień jest pełen niewidzialnych drzwi do najgłębszych części naszego wnętrza. Otwórz się na możliwości, które niesie, eksploruj swoje emocje i uczucia z odwagą. Pamiętaj, każde odkrycie na temat siebie to krok do pełniejszego i autentycznego życia. Nie bój się głębokich wód - to tam znajduje się prawda o Tobie."

Owocnej pracy z energiami!