Opozycja Księżyca w Skorpionie i retrogradującego Jowisza w Byku.

Szczyt 16 października o godz. 13:31, przejdzie następnego dnia rano

Pod wpływem Księżyca w Skorpionie, możemy doświadczyć fali intensywnych emocji i dynamicznych zmian nastroju. Księżyc ten jest rządzony przez Marsa, planetę działania i pragnień, co dodaje naszym emocjom iskry ognia i głęboką, palącą namiętność. Ta mocna energia może potencjalnie prowadzić do napięć i konfliktów, chyba że umiejętnie zadbamy o równowagę i harmonię w naszych uczuciach.

W tym samym czasie, Jupiter, nasze niebiańskie ciało szczęścia, wzrostu i optymizmu, jest w fazie retrogradacji w znaku Byka. To może sygnalizować pewne trudności w odczuwaniu dobrobytu i zadowolenia. W takich okresach zazwyczaj skupiamy się na tym, co jest naprawdę istotne dla naszego poczucia bezpieczeństwa i stabilności.

Opozycja między tymi dwoma planetami może stworzyć napięcie między naszymi emocjami (reprezentowanymi przez Księżyc) a naszymi przekonaniami i wartościami (symbolizowanymi przez Jupiter). Możemy czuć, jakbyśmy były rozdarte pomiędzy pragnieniem głębokiego, emocjonalnego połączenia a potrzebą stabilności i bezpieczeństwa.

Aby zharmonizować te sprzeczne energie, musimy najpierw je zidentyfikować, zrozumieć ich źródło i naturę, a następnie zaakceptować je, tworząc przestrzeń dla ich współistnienia. To jest jak porządkowanie domu - musimy najpierw zobaczyć bałagan, zrozumieć, skąd się wziął, a następnie poświęcić czas na uporządkowanie go. Tak samo jest z naszymi emocjami i wartościami - musimy je zrozumieć, aby móc tworzyć harmonię w naszym życiu.

Ćwiczenie samoobserwacji emocji

Wieczorem, kiedy opozycja się "rozejdzie", będzie dobrym momentem, aby zrobić ćwiczenie samoobserwacji. To kluczowy krok w rozwoju emocjonalnej inteligencji i samoświadomości. Poniżej znajduje się proste, ale skuteczne ćwiczenie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje.

Ćwiczenie Świadomości Emocjonalnej

  1. Znajdź spokojne miejsce: Zacznij od znalezienia cichego i spokojnego miejsca, gdzie możesz skupić się na swoich myślach i uczuciach bez przeszkód. Może to być Twoja sypialnia, ogród, park lub każde inne miejsce, które jest dla Ciebie komfortowe.
  1. Uspokój umysł: Zasiądź wygodnie i zamknij oczy. Skup się na swoim oddechu, poczuj, jak powietrze wchodzi do Twoich płuc, a potem jak opuszcza Twoje ciało. Pozwól swojemu umysłowi uspokoić się i zrelaksować.
  1. Samoobserwacja: Teraz, skup się na swoich emocjach. Zapytaj siebie, jak się teraz czujesz? Co jest źródłem tych uczuć? Czy są to reakcje na określone wydarzenia, ludzi lub sytuacje? Czy są one wynikiem Twoich myśli lub przekonań?
  1. Zapisz swoje odczucia: Po zidentyfikowaniu swoich emocji, zapisz je. Możesz to zrobić w formie dziennika, listu do siebie lub po prostu notatek. Zapisywanie pomaga uporządkować myśli i uczucia, dając nam lepsze zrozumienie tego, co naprawdę czujemy.
  1. Analiza: Przeanalizuj swoje emocje. Czy są one adekwatne do rzeczywistości? Czy są one reakcją na konkretną sytuację, czy może wynikają z głębszych przekonań lub strachów? Jak wpływają na Twoje decyzje, zachowanie i relacje z innymi?
  1. Akceptacja: Przyjmij swoje emocje takie, jakie są. Pamiętaj, że każda emocja jest ważna i ma swoje miejsce. Nie oceniaj siebie za to, co czujesz. Emocje są naturalną częścią naszego doświadczenia jako ludzi.
  1. Praktyka: Powtarzaj to ćwiczenie regularnie. Samoświadomość emocjonalna wymaga praktyki. Im więcej będziesz praktykować, tym łatwiej będzie Ci zrozumieć swoje emocje i reagować na nie w zdrowy sposób.

Pamiętaj, że samoobserwacja nie jest procesem jednodniowym. To podróż, która wymaga cierpliwości, akceptacji i miłości do siebie. Ale nagroda - większa samoświadomość, lepsze zrozumienie siebie i zdrowsze relacje - jest tego warta.

Dzisiejsza opozycja planet może wydawać się wyzwaniem, ale właśnie dzięki takim momentom mamy możliwość głębokiego rozwoju i samopoznania. Kiedy napotkasz na swojej drodze trudności, zamiast uciekać, zmierz się z nimi. Pozwól im pokazać Ci, co jest naprawdę istotne w Twoim życiu. Twoje uczucia są drogowskazem, który prowadzi Cię do prawdy o sobie. Zamiast tłumić swoje emocje, słuchaj ich i ucz się z nich.

Pamiętaj, że jesteś silną, wspaniałą osobą, zdolną do przetrwania każdej burzy, a następnie - jeśli zajdzie taka potrzeba - do odbudowy z jej ruin. Masz zdolność do pokonania wszelkich przeszkód, które napotkasz na swojej drodze. Przede wszystkim, pamiętaj, że jesteś niezwykle cenna, niezależnie od tego, jakie wyzwania przyniesie Ci ten dzień. Więc bądź odważna, bądź silna i bądź wspaniała. Twoje gwiazdy to potwierdzają.