Jednak, jak to często bywa z astrologią, nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje. Merkury i Jowisz są obecnie w ruchu retrogradacyjnym, co oznacza, że mogą pojawić się pewne kwestie czy problemy, które wcześniej zostały pominięte, a które teraz muszą zostać skonfrontowane i rozwiązane.

Trygon Księżyca w Byku z retrogradującym Plutonem w Koziorożcu

Od rana, szczyt o godz. 18:45, aspekt potrwa do godz. 21:30

Ten aspekt, działający w ciągu całego dnia, otwiera bramę do intensywnej wewnętrznej przemiany, której kulminacja nastąpi po południu/wczesnym wieczorem. Możesz poczuć falę dogłębnego dostrzeżenia swoich emocji i uczuć. To energia, która sprzyja introspekcji i samopoznaniu, co może prowadzić do przełomowych odkryć osobistych.

Może się zdarzyć, że niektóre z naszych ukrytych lęków lub negatywnych przekonań ujawnią się, dając nam szansę na ich konfrontację i przemianę. Mogą nasilić się emocje, co dla niektórych z Was może być trudne do opanowania. Ważne jest, aby w tym czasie kierować się empatią i troską o siebie. Przyjmowanie naszych uczuć z otwartym sercem i umysłem, zamiast podejmowanie prób ich tłumienia lub ignorowania, może przynieść ulgę i lepsze zrozumienie siebie. Tym bardziej, że późnym wieczorem Księżyc wejdzie do Bliźniąt i będzie nam o wiele łatwiej o tym mówić.

Emocje to woda życia, która płynie i siłą swojego nurtu rzeźbi kształt koryta rzeki. To one napędzają nas do działania, inspirują do twórczości, pozwolą nam poczuć radość z drobnych chwil. Tak jak rzeka, której nie można powstrzymać, emocje nie mogą być tłumione czy ignorowane. Próba stłumienia emocji jest jak próba zablokowania rzeki - woda zawsze znajdzie inną drogę, często prowadząc do nieprzewidzianych konsekwencji. Dlatego ważne jest, by pozwolić naszym emocjom płynąć swobodnie, by kształtować nasze doświadczenia i nas samych.

Natura sama najlepiej wie, gdzie jest najlepszy grunt, aby poprowadzić tę rzekę pozwalając jej samoistnie wyznaczać ścieżkę. To samo dotyczy naszych emocji - pozwólmy im płynąć swobodnie, kierując nasze kroki, kształtując nasze doświadczenia i ucząc nas, jak lepiej rozumieć siebie i innych.

Trygon retrogradujący Merkurego w Pannie z retrogradującym Jowiszem w Byku

Aspekt osłabnie w okolicach 15 września, kiedy Merkury wróci do swojego ruchu dyrekcyjnego, aby następnie osiągnąć szczyt 25 września.

To aspekt, który może wpływać na nasze myślenie, komunikację i zdolność do uczenia się. Merkury, będący planetą komunikacji, gdy jest w trygonie z Jowiszem, planetą szczęścia i ekspansji, może przynieść nam poczucie optymizmu, entuzjazmu i pozytywizmu. Mogą pojawiać się inspirujące myśli i pomysły, które mogą pomóc nam w ewolucji i rozwoju.

Jednak, biorąc pod uwagę, że obie planety są w ruchu retrogradacyjnym, może to oznaczać, że będziemy musiały skonfrontować się z pewnymi kwestiami lub problemami, które wcześniej były pominięte. Może to wymagać przejścia przez proces refleksji, analizy i ponownego ocenienia niektórych aspektów naszego życia związanych z naszym poczuciem bezpieczeństwa czy komfortu.

To idealny czas do refleksji nad tym, co tak naprawdę dla nas znaczy obfitość. Może to być okazja do zrozumienia naszych prawdziwych potrzeb, wartości i aspiracji.

Również jest czas, aby spojrzeć w głąb siebie i znaleźć miejsce, w którym nasze prawdziwe „Ja” mieszka. To jest czas, aby spojrzeć wstecz, zrozumieć naszą drogę i zobaczyć, jakie lekcje możemy z niej wyciągnąć. To jest czas, aby zrozumieć, jakie są nasze prawdziwe marzenia i pasje, i co naprawdę chcemy osiągnąć w naszym życiu. Przy tej okazji, warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze głębokie pragnienia i jakie kroki możemy podjąć, aby je spełnić.

Jak najlepiej wykorzystać energie tego dnia

Ten wtorek ten niesie ze sobą duże możliwości dla osobistego rozwoju i duchowej przemiany. Ważne jest, aby skoncentrować swoją energię i czas na działaniach, które pomogą Ci w pełni wykorzystać te możliwości.

  1. Zatroszcz się o swoje emocje: Wykorzystaj energię Księżyca w Byku do głębokiej introspekcji i samopoznania. Spędź trochę czasu sam na sam ze sobą, medytując lub prowadząc dziennik, aby lepiej zrozumieć swoje uczucia i emocje. Skonfrontuj się z ukrytymi lękami lub negatywnymi przekonaniami, które mogą się ujawnić, i pozwól im przetrwać, abyś mógł je przekształcić.
  2. Rozwijaj swoją komunikację: Energia Merkurego w Pannie sprzyja komunikacji i uczeniu się. Spędź trochę czasu na rozmowie z bliskimi osobami lub na czytaniu książek, które mogą pomóc Ci w rozwoju. Wykorzystaj ten czas na rozwijanie swoich umiejętności komunikacyjnych.
  3. Refleksja nad wartościami: Jowisz w Byku przypomina nam o znaczeniu bezpieczeństwa i komfortu. Spędź trochę czasu na refleksji nad tym, co dla Ciebie naprawdę znaczy obfitość i bogactwo. Zidentyfikuj głębokie pragnienia, które skrywają się poza materialnym bogactwem. Przeanalizuj swoje cele i wartości, aby stworzyć wizję swojego życia, która będzie Cię naprawdę szczęśliwa.

Astrologia wraz z codziennymi tranzytami na niebie jest narzędziem, które ma nam pomóc zrozumieć siebie i nasze doświadczenia. Przede wszystkim, słuchaj swojego wnętrza i swojej intuicji. Każda z nas jest unikalna, a nasze doświadczenia i reakcje na różne sytuacje będą różnić się od innych. Nie porównuj się z innymi, ale skup się na swoim własnym procesie rozwoju i samopoznania.

"Największą podróżą, jaką możemy podjąć, jest podróż w głąb siebie. Każdy dzień daje nam nowe możliwości do odkrywania naszego prawdziwego Ja, naszych marzeń, pasji i celów. Wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć swoje pragnienia, znajduje się już w Tobie. Otwórz się na te możliwości, otwórz swoje serce i umysł, i pozwól swojemu prawdziwemu Ja zaświecić."

Owocnej pracy z energiami!