Nie ma wątpliwości, że ostatnie dwa lata przyniosły poważne życiowe zmiany. Koniunkcja Saturna i Plutona w 2020 roku była siłą sprawczą dla wielu wydarzeń, których doświadczaliśmy w poprzednich miesiącach. Teraz wszystko powoli powraca do "normy". Zaczynamy rozumieć cel swojej wędrówki oraz sens przebytej metamorfozy. Rok 2022 nosi w sobie wibrację liczby 6, w numerologii symbolizującej rodzinę, uzdrawianie, organizację, czy też uziemienie. Ta energia wspiera zrównoważoną i spokojną egzystencję. Pora zestroić się z miejscem, w którym teraz jesteśmy. W tym właśnie pomogą nam kolejne miesiące.

Retrogradacje 2022 - Wenus, Merkury i Mars

W nowy rok 2022 wkroczymy z retrogradacją Wenus. To zjawisko potrwa aż do marca i postara się naprawić naszą relację z pieniędzmi, partnerem oraz własną duszą. Kiedy planety znajdują się w ruchu wstecznym, chętniej poddajemy się refleksji. Merkury, za którym raczej nikt nie tęskni, wejdzie w retrogradację cztery razy, a w październiku doświadczymy także rewolucyjnej retrogradacji Marsa. Wszystkie te zjawiska spowolnią nasze życie i rozpoczną w nas proces głębokiego uzdrawiania. 

Retrogradacje Wenus, Marsa i Merkurego zapoczątkują w naszym życiu rewolucję. 

Retrogradacja Wenus 2022 - co wtedy zrobić? >>

Wibracja roku 2022 - Jowisz w znaku Ryb

Jowisz, planeta obfitości, będzie przemieszczać się przez Ryby przez większą część roku 2022. Ten tranzyt otuli nas swoją kojącą i współczującą energią. Ryby to znak związany z duchowością, a więc czeka nas kolejne duchowe przebudzenie. W swojej podróży Jowisz zrówna się z Neptunem, co w kosmosie zdarza się rzadko. Możemy potraktować to spotkanie jako pozytywną wróżbę dla kreatywnych projektów. Jednak pod wpływem tej wyjątkowej energii trzeba pozostać ugruntowanym i zakorzenionym w rzeczywistości. Jowisz z Neptunem w Rybach kreują poczucie odrealnienia. Na poziomie globalnym mogą zatajać fakty. Nadejdzie moment, gdy kotara fałszu wreszcie zostanie odsłonięta, ale w międzyczasie powinniśmy kierować się własną intuicją. Pamiętajmy, by nie wierzyć we wszystko, co słyszymy.

Jowisz w Rybach to siła napędowa dla kreatywnych działań.

Zaćmienia roku 2022 - energia Byka i Skorpiona

Węzły księżycowe, w astrologii uważane za punkty przeznaczenia, również zmienią swoje położenie w 2022 roku. Gdy w styczniu przesuną się do Byka i Skorpiona, doświadczymy przełomowych zaćmień. Zaćmienia zwiastują niefortunne wydarzenia, które przyspieszają duchowy wzrost. Umieszczają nas tam, gdzie powinniśmy być. Kształtują dalszy kierunek naszych żyć. Losu nie da się oszukać. Zaćmienia w Byku skierują naszą uwagę na budowanie solidnych fundamentów. Z kolei zaćmienia Skorpiona wskażą nam, gdzie musimy zaprowadzić rewolucję. W miejscu starego zawsze pojawi się nowe. Lipiec będzie czasem, kiedy węzły księżycowe dostosują się do planety Uran. Wtedy wkroczymy w okres większej świadomości, wolności i niezależności. 

Zaćmienia to punkty w roku, które zbliżają nas do celu naszych dusz. 

Trwa Era Wodnika - jak ta energia wpłynie na przyszłość? >>

Horoskop na rok 2022 - najważniejsze zjawiska

Poniżej przyglądamy się energiom kosmicznym, z którymi będziemy pracować w nowym roku. Rok 2022 to czas na uzdrowienie, duchowe przebudzenie i zamanifestowanie się nowych rzeczy. Przeszłości nie da się cofnąć. Pora uwierzyć w siebie, aby znów z mocą kroczyć naprzód.

Numerologia 2022: wibracja liczby 6

2022 to szósty rok numerologiczny. Szóstka dotyczy oczyszczania się i leczenia z przeszłych wcieleń lub traumy pokoleniowej. Reprezentuje wyjście z cykli karmicznych, które czasami dziedziczymy w linii krwi. Zrozumiemy, jak nie dawać się wciągnąć w powtarzające się, krzywdzące wzorce. Będziemy bardzo ciężko pracować, aby przejść do wyższego stanu swojego istnienia. Wyfruniemy z klatki swoich ograniczeń. Liczba 6 wiąże się również z organizacją i budowaniem solidnych fundamentów.

6 rok numerologiczny - pełna prognoza >>

Styczeń 2022: retrogradacja i odrodzenie Wenus

Na początku roku 2022 Wenus nadal będzie w retrogradacji w znaku Koziorożca. To czas pracy nad miłością i relacją z pieniędzmi. Kiedy 8 stycznia Wenus wyrówna się ze Słońcem, odrodzi się jej energia. Gwiazda Wenus o poranku wzejdzie nad horyzontem, przynosząc oczyszczenie dla naszych serc. 

Styczeń 2022: węzły księżycowe w Byku i Skorpionie

Węzły Księżycowe przesuną się z Bliźniąt i Strzelca do Byka i Skorpiona 19 stycznia. Tym samym zmienią bieg naszego przeznaczenia. Sprawią, że skupimy się na zrównoważonym rozwoju, uzdrowieniu planety oraz tworzeniu solidnych fundamentów. Zaczniemy pracować nad tym, co pozostanie po nas dla przyszłych pokoleń. 

Kwiecień 2022: koniunkcja Jowisza z Neptunem w Rybach

Jowisz i Neptun połączą się w znaku Ryb, zsyłając na nas harmonijne wibracje. Ta energia sprzyja wszystkim twórczym projektom oraz duchowemu przebudzeniu. Otrzymamy szansę na połączenie się ze swoją wyższą jaźnią, intuicją i celem duszy. Jednak podczas tego tranzytu musimy pozostać w uziemieniu. 

Maj, październik i grudzień 2022: Jowisz przenosi się do Barana

W 2022 roku Jowisz na chwilę przeniesie się do Barana. Planeta ekspansji w pierwszym znaku ognia wskazuje na potrzebę walki o niezależność i decydowania o swoim życiu. 

Październik 2022 - styczeń 2023: retrogradacja Marsa

Jesienią Mars wkroczy w retrogradację. Ruch wsteczny Marsa wezwie nas do zastanowienia się, skąd pochodzi nasza motywacja. Na nowo przemyślimy swoje działania.

Retrogradacja Merkurego 2022

Merkury cofnie się w sumie cztery razy w ciągu 2022 roku. Ten ruch wydarzy się w znakach ziemskich i nakłoni nas do konkretnych działań. 

Daty retrogradacji Merkurego na rok 2022:

  • 14 stycznia do 3 lutego 
  • 10 maja do 3 czerwca 
  • 9 września do 2 października 
  • 29 grudnia 2022 do 18 stycznia 2023

Zaćmienia Słońca i Księżyca 2022

W tym roku doświadczymy czterech Zaćmień, w tym dwa Zaćmienia Krwawego Księżyca. Krwawe Księżyce są wyjątkowo silne i oznaczają potrzebę zerwania więzi z rzeczami, które już nam nie służą. Wszystkie zaćmienia są uważane za punkty zwrotne w roku i mogą pomóc w dokonywaniu decyzji zmieniających życie. 

Daty zaćmień w roku 2022:

  • 30 kwietnia 2022 (Zaćmienie Słońca w nowiu)
  • 15/16 maja 2022 (Zaćmienie Krwawego Księżyca)
  • 25 października 2022 (Zaćmienie Słońca w nowiu)
  • 7/8 listopada 2022 (Zaćmienie Krwawego Księżyca)