Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto uważany jest za oscarowe przebiegi. Ciepłe przyjęcie przez festiwalową publiczność i przychylność jury traktowane są jako dobra wróżba na nadchodzący sezon nagród. Film „My Policeman” właśnie uczynił pierwszy krok w kierunku najbardziej pożądanych statuetek w świecie kina. Aktorzy biorący udział w projekcie zostali uznani za najlepszą obsadę na gali TIFF Tribute Awards. Jest to wydarzenie, którego celem jest nie tylko docenienie wybitnych twórców przemysłu filmowego, ale także zebranie środków na wsparcie różnorodności w branży.

Olivia Wilde twierdzi, że zwolniła Shia LaBeoufa z obsady „Don’t Worry Darling”. Aktor zaprzecza i przesyła prasie dowody na swoją wersję wydarzeń >>

Harry Styles zdobył pierwszą nagrodę aktorską w sezonie oscarowym

Harry Styles może narzekać ostatnio na brak wolnego czasu. Były wokalista One Direction zdobywa szczyty list przebojów ze swoim trzecim solowym albumem „Harry's House”, występuje na zapełnionych po brzegi stadionach, a do tego aktywnie promuje swoją działalność aktorską. Brytyjczyk dopiero co pozował na czerwonym dywanie w Wenecji, gdzie zdążył być oskarżony o splunięcie pod nogi Chrisa Pine'a, kolegi z planu „Don’t Worry Darling”, a fani uważnie śledzili każdy jego ruch, aby ustalić obecny status miłosny wokalisty.

Czy Harry Styles opluł Chrisa Pine'a podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji? >>

Premiera „My Policeman” odbyła się w znacznie spokojniejszej atmosferze. Widzowie entuzjastycznie przyjęli produkcję i tłumnie zjawili się na sesji Q&A. Wygląda na to, że także na planie zdjęciowym zabrakło kontrowersji i nieporozumień.

Myślę, że prawdziwe przyjaźnie poza kamerą sprawiają, że odgrywanie przyjaciół na ekranie nie wymaga użycia wielu aktorskich środków. A w bardziej intensywnych scenach jest między nami dużo zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Dużo zyskujemy dzięki rzeczywistym więziom” – powiedział Styles po pokazie filmu.

Jak widać, dobre relacje między aktorami przełożyły się na sukces artystyczny filmu. Harry Styles i Emma Corin (znana z roli księżnej Diany w 4. sezonie „The Crown”) pojawili się w Fairmont Royal York, aby odebrać nagrodę dla najlepszej obsady. Aktor wygłosił ze sceny krótką przemowę: „Dziękuję bardzo w imieniu nas wszystkich za tę wspaniałą, cudowną nagrodę. Każdemu z nas praca nad tym filmem przyniosła wiele radości. Mamy nadzieję, że wam się spodoba”.

Netflix wstrzyma produkcję „The Crown”? „To list miłosny do królowej. Zrobimy to z szacunku” >>

„My Policeman” – o czym jest film? Kiedy premiera?

„My Policeman” to historia Toma (Harry Styles) – policjanta uwikłanego w miłosny trójkąt ze swoją żoną Marion (Emma Corin) i kuratorem sztuki Patrickiem (w tej roli David Dawson). Główny bohater decyduje się na małżeństwo z powodu powojennych realiów społecznych. Pierwsza część opowieści rozgrywa się bowiem w latach 50., kiedy w Wielkiej Brytanii stosunki homoseksualne uznawane były za przestępstwo.

Twórcy pokażą także, jak po latach bohaterowie radzą sobie ze smutkiem i żalem. Gdy po ponad czterech dekadach Patrick powraca do życia Toma, skrzętnie ukrywane tajemnice wyjdą na jaw. W starsze wersje postaci wcielili się Linus Roache, Gina McKenn i Rupert Everett.

Fabuła filmu oparta jest na powieści autorstwa Bethana Robertsa o tym samym tytule. Za kamerą melodramatu stanął Michael Grandage, reżyser „Geniusza” z Nicole Kidman i Judem Lawem. Scenariusz napisał Ron Nyswaner („Filadelfia”, „Malowany welon”, „Ray Donovan”). Premiera „My Policeman” na platformie streamingowej Amazon Prime Video zapowiedziana jest na 4 listopada tego roku.

Florence Pugh ofiarą luki płacowej? Olivia Wilde odpowiada na zarzuty, według których Harry Styles zarobił więcej od ekranowej partnerki >>