Scenariusz do filmu napisała autorka „Booksmart”, Katie Silberman, na podstawie opowiadania Carey Van Dyke i Shane Van Dyke. Za reżyserię odpowiada Olivia Wilde. W główne postacie wcieli się wokalista i prywatnie partner Wilde, Harry Styles oraz brytyjska aktorka Florence Pough (Małe Kobietki, Czarna Wdowa). 

Co było inspiracją do filmu "Don't Worry Darling?"

Inspiracją do filmu, jak powiedziała w jednym z wywiadów Wilde, były wydarzenia z jej życia. Pomysł na fabułę "Don't Worry Darling" powstał podczas rozmowy z Glorią Steinem o tym, jak reagować na wybory Trumpa, w której działaczka namawiała Wilde, żeby w ramach protestu, nie płaciła podatków. „Powiedziałam: »Co?« Jestem właścicielem nieruchomości. Mam dzieci. Nie sądzę, żebym mogła to zrobić” – odpowiedziała. Wtedy dotarło do niej, że: „Dlatego nic się nie zmieni. To był początek "Don't Worry Darling". Pomyślałem, kim jest ta osoba, która jest skłonna zniszczyć strukturę zbudowaną wyłącznie dla ich wygody? To bezinteresowność na poziomie, który podziwiam, ale przyznaję, że jest to dalekie od sposobu, w jaki żyję”.

O czym jest "Don't Worry Darling?" 

Film opowiada historię młodego, atrakcyjnego małżeństwa, które wprowadza się do eksperymentalnej, pustynnej utopii zbudowanej przez firmę Victory. Frank, dyrektor generalny przedsięwzięcia to wizjoner, który za wszelką cenę chce realizować swoją fantazję. Członkowie społeczności, żyją w dostatku, niczego im nie brakuje, jednak główna bohaterka Alice, w której rolę wciela się Florence Pugh, zaczyna przeczuwać, że miejsce, w którym się znalazła skrywa mroczne sekrety. 

Podczas konwenty CinemaCon, reżyserka skomentowała film słowami: "To list miłosny do historii przekraczających granice naszej wyobraźni. Chcę, żebyście wyobrazili sobie życie, w którym macie wszystko, czego tylko możecie zapragnąć. Myślę nie tylko o rzeczach namacalnych, materialnych: pięknym domu, idealnej pogodzie czy wspaniałych samochodach. Co musiałbyś zrobić, żeby zrezygnować z takiej codzienności? Czy bylibyście gotowi zdemontować system, który zaprojektowano tylko po to, aby wam służył?"

Zwiastun filmu "Don't Worry Darling" 

Podczas targów CinemaCon zaprezentowano przedpremierowo zwiastun "Don't Worry Darling" reżyserka filmu. Olivia Wilde wyznała, że inspirację do tej produkcji czerpała z MatriksaIncepcji Truman Show.

Kiedy jest data premiery "Don't Worry Darling"?

Do kin trafi 23 września 2022 roku, a już półtora miesiąca później będziemy mogli go oglądać na platformie HBO.