Znacie Halimę Aden? Jeśli jeszcze nie, to lepiej zapamiętajcie to imię i nazwisko, bo od kilku dni to właśnie o niej mówi się najczęściej. Podopieczna IMG Models nie chwali się idealnymi wymiarami, jej moc tkwi w buciu sobą - 19-latka pozuje w hijabie. Jej decyzja nie zamyka drzwi przed karierą w modelingu, a wręcz odwrotnie -  dziewczyna na co dzień mieszkająca w Minnesocie pojawiła się wczoraj na pokazie Yeezy Season 5 (zobacz zdjęcia z prezentacji kolekcji na sezon jesień-zima 2017/2018 >>). Zobacz zdjęcie:

Halima Aden na pokazie Yeezy Season 5

Halima Aden urodziła się w kenijskim obozie dla uchodźców. O tej pół Somalijce, pół Amerykance zrobiło się głośno w listopadzie zeszłego roku, gdy okazało się, że muzułmanka bierze udział w konkursie Miss USA. Podczas show, w którym kandydatki na miss przechadzają się po scenie w bikini, Halima miała na sobie burkini. W wywiadzie dla Business of Fashion powiedziała:

"Chciałam szerzyć pozytywne przesłanie o pięknie i różnorodności, a także pokazać innym młodym muzułmankom, że jest dla nich miejsce".

Wiemy już, że piękna Halima pojawi się też w najnowszym numerze CR. Carine Roitfeld (która stylizowała pokaz Yeezy) doceniła ją za przełamywanie barier i insipirowanie innych ludzi. Sukces wróży jej już Vogue.com, a internauci są zachwyceni Aden, która chce pracować w branży, ale na własnych warunkach i zgodnie z przekonaniami.