Pani Bieber robi sobie przerwę od image’u truskawkowej dziewczyny i oficjalnie – choć ciężko stwierdzić na jak długo – wkracza w erę stylizacji tatuśka z amerykańskiego przedmieścia. Zaledwie kilka dni po tym jak jej męża zalała fala krytyki za noszenie „raczej mało wyjściowego” dresu podczas ważnej i uroczystej imprezy promującej markę Hailey Rhode, modelka pokazuje, że również i jej nieobca jej nonszalancja spod znaku Frat Casual.

Hailey Bieber w obciachowej stylizacji z białymi skarpetkami i klapkami w roli głównej 

Na zdjęciu opublikowanym za pośrednictwem Instagram Stories przez przyjaciółkę rodziny, Kelię Moniz, kalifornijska it-girl pozuje w krótkim białym topie, obszernej rozpinanej bluzie z kapturem i koszykarskich spodenkach. 90% stroju wygląda jak pożyczona z szafy Justina. Najwięcej kontrowersji budzi jednak dół outfitu: białe sportowe skarpety i wsunięte na nie basenowe klapki w kolorze pomarańczowej galaretki. 

Instagram: @keliamoniz

Słynąca z nieoczywistych połączeń stylizacyjnych gwiazda przekroczyła tym samym kolejną granicę. Przypominamy, że wcześniej dała się już fotografować w podobnym wydaniu. Buty, na jakie stawiała przy tym połączeniu do tej pory, były jednak bardziej elegancki i osadzone w kontrastującej czerni. 

Fot. GettyImages / fot. Raymond Hall

Czy to zapowiedź nowej, tatuśkowatej estetyki stojącej w blokach startowych przed zdominowaniem mainstreamu? A może wręcz przeciwnie, zwrot Hailey ku porzuceniu pieczołowitego planowania każdej stylizacji? W końcu spontaniczny wypad na mrożony jogurt w gronie najbliższych znajomych naprawdę nie zasługuję na poprzedzające go godziny strojenia przed lustrem. 

Białe skarpetki założone do czarnych butów, kiedyś uważane były za modową wpadkę. Dzisiaj podbijają świat mody. Noszą je Hailey Bieber i Bella Hadid>>

Podsumowując, kiedy Kalifornijka zacznie pojawiać się publicznie w rozciągniętych hoodies, wygniecionych T-shirtach z nadrukami, czapkach truckerkach i kolorowych Crocksach, będziemy mieć pewność, że coś jest na rzeczy. Póki co, pozostaje nam bacznie obserwować.