Ta wiadomość cieszy tym bardziej, że dotąd sukienki The Vampire's Wife były trudno dostępne - głównie przez względu na bardzo małą liczbę egzemplarzy, w których były szyte. Z drugiej strony, dzięki temu Susie Cave mogła pozwolić sobie na najlepszej jakości brytyjskie materiały oraz wyrafinowane wzornictwo, które znalazło uznanie głównie wśród artystek, poetek i aktorek kina ambitnego. Wystarczy wspomnieć, że do największych fanek brandu należą m.in. Florence Welch, Tilda Swinton czy Alexa Chung. Elitarność projektów Cave wiązała się z wysoką ceną (zwykle od 4000$ w górę) oraz aurą wyjątkowości. Dzięki kolaboracji z H&M, jej niesamowite, przez wielu określane jako ezoteryczne i sensualne sukienki, znajdą więcej odbiorców. "Najbardziej ekscytująca jest dla mnie świadomość, że moje sukienki będą w zasięgu każdego" - stwierdziła projektantka w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue. 

The Wampire's Wife x H&M - jak wygląda kolekcja?

Dla fanek marki jest dobra wiadomość: projekty Susie Cave w wydaniu masowym nie stracą ani krzty ze swojej wyjątkowości, o czym zapewniła sama zainteresowana. "H&M wykonało ogromną pracę, aby znaleźć esencję tego, czym jest The Vampire's Wife, a następnie dokładnie odwzorowało moje pragnienia". Mamy więc dużą porcję koronek, falban, kokard, przeskalowanych kołnierzy, stójek i bufiastych rękawów. Tym bardziej, że kolekcja inspirowana jest gotycką architekturą typową dla Lewes, miasta w hrabstwie East Sussex, gdzie aktualnie mieszka Susie Cave ze swoim mężem, Nickiem. Wokalista zespołu Nick Cave and The Bad Seeds brał zresztą czynny udział w procesie powstawania kolekcji - zaprojektował biżuterię, którą także będzie można kupić w H&M.

Premiera kolekcji The Wampire's Wife x H&M planowana jest na 22 października - będzie można kupić ją na hm.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.