Jak to się dzieje, że premiery kolekcji H&M na fashion week'ach są tak samo mocno oczekiwanym i świętowanym wydarzeniem jak pokazy najbardziej luksusowych domów mody? Skandynawski gigant po prostu wie jak to się robi. Kolekcja H&M Studio na wiosnę-lato 2017, która wczoraj miała swoją premierę w Paryżu, nie dość że jest stylizacyjnym mistrzostwem świata, to jeszcze doczekała się oprawy, której pozazdrościć może wiele marek premium.

W pokazie po wybiegu szły m.in. Małgosia Bela, Gigi i Bella Hadid, Winnie Harlow czy Amber Valletta, w finale wystąpił The Weeknd (oczywiście w bomberze H&M), a zaproszenie do pierwszego rzędu przyjęły Caroline de Maigret, Alexa Chung i dziesiątki it girls z całego świata. Na miejscu spotkaliśmy też polską ekipę - m.in. Jessicę Mercedes, Alice i Magdalenę Zielasko

Goście pokazu H&M Studio wiosna lato 2017

H&M Studio na wiosnę-lato 2017 to bardzo stylowy mariaż wiktoriańskich detali ze sportowymi fasonami i organicznymi (!) bawełnami sprytnie udającymi tkaniny hi-tech. Jak udało się to połączyć w jedną stylową całość? Ann-Sofie Johansson, creative advisor marki H&M, złożyła sylwetki z transparentnych koszul z kryzami, gniecionych cieniutkich szortów, kołnierzyków wyszywanych kamykami, falbaniastych sukienek, rozszerzanych lejących spodni i koronkowych staników widocznych pod ultradelikatnymi topami.

Kolekcja ma w sobie totalny historyczny romantyzm skontrastowany z gimnastycznym zacięciem. Trochę tu baletu, trochę fitnessowej estetyki ubiegłych dekad, a wszystko spinają nowoczesne zestawienia kolorystyczne: bieli z czernią, intensywnym różem, i khaki. W pop-up storze otwartym dla publiczności po pokazie natychmiast wyprzedały się falbaniaste sukienki z rozszerzanymi rękawami, koszule z kokardami w talii i przy mankietach, "spadochronowe" tuniki i prochowcowe trencze. Po raz pierwszy w kolekcji H&M Studio mamy też męską część kolekcji - bawełniane cieniutkie bluzy udające te ortalionowe, pięknie wycięte przy ramionach tank topy i haftowane (!) spodnie.

H&M pokazem w Paryżu wpisał się w sprzedażowy trend "see-now-buy-now". Tuż po wydarzeniu ruszyła globalnie sprzedaż online kolekcji Studio a dziś od 9.00 rano można polować na nią lokalnie (w Polsce dostępna jest jedynie w sklepie przy Marszałkowskiej w Warszawie). 

H&M Studio wiosna lato 2017 - backstage