Kilka miesięcy temu H&M rozszerzyło swój asortyment o pełną kolekcję kosmetyków. Wcześniej mogliśmy kupić jedynie lakiery do paznokci, błyszczyki, czy cienie do powiek. Od sierpnia ze szłego roku w ofercie są także produkty do włosów, balsamy do ciała i maseczki. A wszystko zawarte w oryginalnych opakowaniach. Szwedzki gigant poszedł jednak o krok dalej. Zainwestował w linię kosmetyków organicznych. 

H&M Conscious Beauty Collection jest wyprodukowana zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Co więcej, cała linia zdobyła certyfikat Ecocert - znak jakości i zaufania, który możemy znaleźć np. na produktach rolnictwa ekologicznego, kosmetykach naturalnych i organicznych, ekologicznych środkach czystości czy ekologicznych suplementach diety i tekstyliach ekologicznych. W informacji prasowej możemy przeczytać:

"Oferowaliśmy już towary wyprodukowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju z naszej kolekcji modowej, a więc naturalnym krokiem było dla nas wprowadzenie takich produktów do oferty Beauty. Zawsze dążymy do tego, aby nasze produkty spełniały wysokie i godne zaufania standardy, zarówno pod względem produkcji, jak i użytych materiałów, a dzięki kolekcji Conscious udało nam się osiągnąć nawet więcej. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom organiczne piękno, “ – powiedziała Sara Wallander, Concept Designer w H&M’s Beauty Department.

Conscious Beauty Collection składa się z 30 produktów: balsamów do ust, żeli pod prysznic, maseczek do twarzy, szamponów do włosów, kremów do rąk, suchych szamponów, dezodorantów roll-on bez dodatku aluminium oraz z takich produktów jak olejek do włosów (używany przed umyciem). Na dodatek, opakowania wszystkich produktów wykonane są z materiałów pochodzących z odzysku oraz nadają się do recyklingu.

H&M Conscious Beauty Collection trafi do sklepów już w luty, a przedział cenowy waha się między 22,90 zł a 39,90zł.

H&M Conscious Beauty Collection >>