Już nie możemy doczekać się kolejnych nowości od Netflix, już wiemy, że wrzesień szykuje się świetnie. Jedną z premierowych produkcji jest film z gwiazdorską obsadą, który chętnie zobaczą fani "Stranger Things", "Wiedźmina" oraz przygód Sherlocka Holmesa. Chodzi o tytuł "Emola Holmes". 

"Enola Holmes" na Netflix. O czym jest film z Millie Bobby Brown?

"Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla "młodych dam". Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda. Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie filmu od Netflix. 

"Enola Holmes" oparta jest na powieściach Nancy Springer o nastoletniej siostrze Sherlocka Holmesa. Za reżyserię odpowiada Harry Bradbeer ("Fleabag", "Obsesja Eve", "Ramy"), a za scenariusz Jack Thorne ("Cudowny chłopak", "The Eddy", "Shameless").

"Enola Holmes" na Netflix.

"Enola Holmes" na Netflix. Obsada i premiera filmu

W główną postać, czyli tytułowej Enoli Holmes, wcieli się wspomniana Millie Bobby Brown, ale to niejedyna znana gwiazda, która wzięła udział w tej produkcji. Sherlocka Holmesa zagrał Henry Cavill (!), a jego brata Sam Claflin. W obsadzie pojawili się również: Helena Bonham Carter, Fiona Shaw, Adeel Akhtar, Frances de la Tour, Louis Partridge oraz Susan Wokoma.

A kiedy premiera? "Enola Holmes" trafi na Netflix juz 23 września. 

"Enola Holmes" na Netflix. Teaser filmu z Millie Bobby Brown i Henry Cavillem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl) Sie 17, 2020 o 6:01 PDT