Serial "Bridgertonowie" szybko stał się fenomenem Netflixa i sprawił, że znów zaczęliśmy oglądać filmy kostiumowe i zaczytywać się w romansach z okresu regencji. Miliony widzów czekają na kolejne odcinki, co więcej, piękne kostiumy zainspirowały również dzisiejszych projektantów i znane marki (pamiętacie regencycore?). A co wiemy o najnowszym sezonie? Jedna z gwiazd postanowiła uchylić rąbka tajemnicy.

Gwiazda "Bridgertonów" ujawnia szczegóły 2. sezonu serialu! "Będzie o wiele bardziej pikantnie"

Serialowa Penelope Featherston aka Lady Whistledown postanowiła troszkę poplotkować z mediami. Nicola Coughlan, bo o niej mowa, w rozmowie z serwisem ETonline.com ujawniła kilka nowych rzeczy, które zobaczymy w 2. sezonie "Bridgertonów". Gwiazda przyznała, że cała obsada miała nadzieję, że serial doczeka się kontynuacji, choćby z tak prostego powodu, jak rzesza fanów wśród użytkowników Netflixa. A co wiemy o nowej bohaterce, czyli Kate Sharmie? "Kate ma ognisty temperament. To silna, niezależna kobieta. Naprawdę chcieliśmy to pokazać i fakt, że mogliśmy to zrobić jest wielkim przywilejem". 

To nie wszystko! "Jest też pewien element zabawy w drugim sezonie, mianowicie to, że nie trzeba już tłumaczyć świata Bridgertonów. Widzowie już wiedzą, czym są Bridgertonowie i czym jest ich fenomen, co jest szalone" - przyznała Coughlan. "Będzie o wiele bardziej pikantnie. (...) Poznamy też ją bardziej. Pod koniec pierwszego sezonu dowiadujemy się (że to Penelope jest Lady Whistledown, przyp. red.), ale jest tyle więcej do zbadania. Świat Bridgertonów mocno się rozrośnie i zobaczymy o wiele więcej".

"Bridgertonowie 2": co wiemy o nowym sezonie? Fabuła

Producenci idą zgodnie z cyklem autorki romansów i kolejne odcinki będą oparte na powieści "Ktoś mnie pokochał". Tym razem głównym bohaterem będzie Anthony Bridgerton, który pierwszy sezon zakończył ze złamanym sercem.  

"Anthony Bridgerton właśnie postanowił się ożenić; co więcej – wybrał już kandydatkę na żonę! Jedyną przeszkodą jest siostra jego wybranki – najbardziej wścibska kobieta, jaką widziały londyńskie sale balowe. Kate Sheffield doprowadza Anthony'ego do obłędu swoim uporem, by zerwać te zaręczyny. Lecz nocami, gdy Anthony zamyka oczy, to właśnie ona nawiedza go w coraz bardziej zmysłowych snach..." - możemy przeczytać w oficjalnym opisie książki.