Co wspólnego mają ze sobą Alessandro Michele i Demna Gvasalia? Więcej niż myślicie... Kilka lat temu, przy okazji zmian w branży, oboje jednogłośnie podkreślali rolę indywidualności, znaczenie gender fluid i niechęć do efemerycznej mody. Choć to nie pierwszy raz, kiedy dwie luksusowe marki ze sobą współpracują... to, jednak jeśli chodzi o skalę (dwa największe domy mody) i siłę przebicia (marki uwielbiane przez generację Z) jest to wydarzenie bezprecedensowe. 

Gucci i Balenciaga szykują wspólną kolekcję? Cała branża huczy o planowanej współpracy

Gucci i Balenciaga stworzyli wspólną kolekcję?

Według spekulacji partnerstwo miało zostać zaprezentowane w ramach kolekcji Gucci „Aria”.  Alessandro Michele, zadeklarował, że będzie pokazywał kolekcje jedynie dwa razy w roku i zaczął wybierać nowe środki wyrazu do przedstawiania swoich wizji. Gvasalia nie pozostaje w tyle... i również eksperymentuje w charakterystyczny dla siebie sposób.

Kolekcja Gucci ,,Aria" powstała z okazji... setnych urodzin domu mody, który Guccio Gucci założył we Florencji w 1921 roku. Wirtualnym zaproszeniem na prezentację kolekcji była mała książeczka ,,Gucciquiz" z zagadkami, łamigłówkami i krzyżówkami nawiązującymi do dziedzictwa domu mody, przeszłości i teraźniejszości. Gucci dodało, że produkcja filmu odbyła się zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa oraz regulacjami dotyczącymi COVID-19.
 


Gucci ,,Aria": jaki udział w kolekcji miał Demna Gvasalia?

Jubileuszowa kolekcja Gucci ,,Aria" została zaprezentowana za pomocą krótkometrażowego filmu, którego premiera odbyła się o godz. 15:00 w mediach społecznościowych domu mody. Miejsce akcji? Kultowy Savoy Club przy 596 Lenox Avenue, między 140 a 141 ulicą w Harlemie w Nowym Jorku. W rytmie ,,Gucci Gang", ,,Green Gucci Suit", ,,Gucci Flip Flops" czy ,,Gucci On My Bag", modele i modelki urzeczywistniali wizję Alessandro Michele... Garnitury w soczystych kolorach, futrzane okrycia i pióra, skórzane pejcze czy dżokejki były jedynie preludium. Po sześciu minutach show zobaczyliśmy srebrną garsonkę pokrytą logo Gucci i Balenciaga. Czy zaczynają się rzekome wpływy Gvasali? W kolejnych minutach pojawia się charakterystyczny płaszcz Balenciagi o rozbudowanych ramionach wyszyty cekinowym monogramem GG, słynne ,,knife boots" są pokryte zupełnie nowym printem... a model torebki ,,hourglass" ma na sobie (ponownie!) monogram Gucci. W zaledwie piętnastominutowej produkcji Alessandro Michele zdołał umieścić nieskończoność odniesień...

Lady Gaga i Adam Driver w filmie ,,House of Gucci". Mamy pierwsze zdjęcia z planu>>