Księżna Diana uwielbiała torebki: miała w swojej kolekcji wiele modeli od największych domów mody, ale najczęściej pojawiała się z kilkoma ulubionymi. To były czarna duża torba Versace z fakturą krokodyla i złotym okuciem, maleńka pikowana Chanel w bieli, geometryczna The Lady Dior, brązowy trapez projektu Lany Marks oraz tote bag z charakterystyczną bambusową rączką od Gucci. Z tą ostatnią Diana widywana była wszędzie - na bardziej oficjalnych wyjściach czy po prostu zakupach w Londynie. Torebkę w przygaszonym brązie zestawiała z białą prostą sukienką i ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi, łączyła z dresową śliwkową bluzą i ukochanymi kolarkami, dodawała do duetu kremowa marynarka plus jasne jeansy. Pojawiła się ona w życiu Diany w momencie, kiedy oddalała się ona od rodziny królewskiej i coraz bardziej czuła się wolna, co śmiało manifestowała swoim ubiorem.

7 trendów modowych, które wylansowała księżna Diana>>

Dziś za wersję vintage tej torebki trzeba zapłacić około 3-4 tysięcy złotych, ale jeśli nie uda się Wam jej upolować z drugiej ręki - nic straconego. 

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, kolejny raz postanowił zanurkować w przepastnym archiwum włoskiego domu mody i przywrócił do życia ukochany dodatek Lady Di. Nie będzie to jednak wersja 1:1. Projektant przeprojektował torebkę i ją unowocześnił. Ma ona między innymi skórzane paski w neonowych kolorach, które oblekają babusową rączkę (można je swobodnie wymieniać i personalizować). Jest dostępna w trzech rozmiarach i siedmiu wersjach kolorystycznych, takich jak biel, czerń, szmaragdowa zieleń i cukierkowy róż oraz ma trafić do sprzedaży już 6 lipca. Dostała ona imię na cześć swojej wiernej fanki: Gucci Diana

Zapowiedź torebki mogliśmy już ujrzeć na wybiegu Gucci, a teraz na zdjęciach wykonanych przez paparazzi widzimy ją w stylizacjach Sienny Miller, Jodie Turner-Smith oraz Elle Fanning. Jeszcze chwila i opanuje Instagram. Jeśli jednak marzą Wam się trochę inne modele z rączką, mamy dobre wieści - poniżej wybrałyśmy kilka torebek na lato 2021, które będą w tym sezonie królować na ulicach. 

One dress show: Księżna Diana i jej "revenge dress". Co naprawdę oznaczała "sukienka zemsty" Lady Di?>>