Kolekcja Harry Styles x Gucci "HA HA HA HA”

Najnowsza kolekcja Gucci jest efektem przyjaźni pomiędzy dyrektorem kreatywnym marki - Alessandrem Michele, a brytyjskim piosenkarzem i aktorem - Harry'm Stylesem. Gucci HA HA HA to "kolekcja zaprojektowana jako zwiastun nowych wizji piękna, stworzona w oparciu o wyzwalające kody, które eliminują rytualne zawiłości kolekcji mody" - możemy przeczytać w komunikacie marki.

Kolekcja na nowo definiuje znaczenie masculinity i rzuca wyzwanie ideom konwencjonalnej odzieży męskiej, poprzez eksperymentowanie z kształtami, proporcjami i nadrukami. W skład kolekcji wchodzą kurtki, dwurzędowe płaszcze, spodnie, koszule z perłowymi guzikami o sylwetce w stylu lat 70., z nadrukami w stylu boho wymieszanymi z wzorami inspirowanymi stylem brytyjskim i klasycznym męskim krawiectwem. Pojawiają się także piżamy z nadrukami, koszule do gry w kręgle, akcesoria oraz płaszcze z podszewką z kapturami.

Nazwa kolekcji pochodzi od połączenia inicjałów "Harry'ego" i "Alessandro", ale nawiązuje także do emoji, którym przyjaciele od lat kończą swoje wiadomości do siebie. Alessandro Michele i Harry Styles poznali się w 2015 roku na samym początku swoich karier solowych: Michele po swoim debiucie na stanowisku dyrektora kreatywnego Gucci, a Styles tuż po wydaniu swojego pierwszego albumu. Nowa kolekcja jest zwieńczeniem tych kilku lat przyjaźni oraz ”miejscem do lądowania podczas pomysłowej podróży dwóch osób”.

"Harry ma niesamowite wyczucie mody. Pomysł wspólnej pracy przyszedł mi do głowy pewnego dnia, gdy rozmawialiśmy przez telefon: zaproponowałem, że stworzę z nim "szafę marzeń", zaczynając od tych małych dziwactw, które pojawiają się w dziecięcych wizjach. Skończyło się na mieszance estetyk, od popu lat 70. i bohemy po zmianę wizerunku dżentelmena w odwróconej wersji męskiego krawiectwa" - mówi Alessandro Michele

Kolekcja Harry Styles x Gucci "HA HA HA HA” trafi do sklepów i na stronę Gucci.com w październiku. Ceny kolekcji nie zostały jeszcze ogłoszone.