1. Państwa-miasta

Państwa-miasta to gra, która pobudza intelektualnie. Tego nam potrzeba w dobie social mediów! Niech każde z was zaopatrzy się w kartkę i długopis. Jeden z graczy powinien zacząć mówić w myślach alfabet, począwszy od wypowiedzenia na głos litery "A". Druga osoba w losowym momencie powinna powiedzieć "STOP", a litera, na którą wypadnie, będzie bazą tej gry. Przykładowo, jeśli to litera "P", na kartce zapisujemy kolejno państwo, miasto, rzekę, przedmiot, zwierzę oraz zawód, który się od niej zaczyna. Czasu jest niewiele, a ten, kto zrobi to pierwszy, wygrywa. Na szczęście macie przed sobą od kilkunastu do kilkudziesięciu rund - gra może się toczyć, dopóki cały alfabet nie zostanie wykorzystany. 

2. Planszówki

Czas odkurzyć gry planszowe. Nic nie daje takich emocji jak zacięta rozgrywka w Chińczyka lub Monopol. Te klasyczne planszówki z dzieciństwa bawią także w dorosłym życiu. Zróbcie miejsce na stole i do dzieła! Jeśli któreś z was w przeszłości było zapalonym graczem, pewnie macie więcej opcji do wyboru. Potraktujcie je poważnie, bo ten trend powraca i zbliża bardziej niż lajki na Instagramie. Podobnie jak rozgrywki karciane - kiedyś to makao, tysiąc lub "wojna" ratowały nas w deszczowe wieczory. Nie zapominajmy również o bierkach, które pewnie zalegają gdzieś w twojej szufladzie. 

3. Strip poker

Kiedyś grało się we "Flirt Towarzyski" - zabawę kartami, na jakich znajdowały się ponumerowane teksty na podryw. Dziś mamy dla was propozycję dla dorosłych, czyli pokera rozbieranego. To wariacja tradycyjnego, 5-kartowego pokera, którego zasady już pewnie znacie. W tej grze uczestnicy muszą ściągnąć część garderoby, jeśli przegrają rundę. Na początku każdy gracz powinien mieć na sobie taką samą liczbę elementów ubioru. Potraktujcie strip pokera jak grę wstępną do zabawy, która może zakończyć się w łóżku.

4. Twister

Jest szansa, że macie w domu Twistera. Ta gra w latach 90. stała się równie sławna, co Monopol czy Eurobiznes. Do wciągającej zabawy wystarczy kolorowa mata oraz tarcza z obrotową wskazówką. Partner wskazuje nam, gdzie mamy postawić ręce i nogi. Przegrywa osoba, która utraci równowagę. To dobry trening dla was oraz test na gibkość - kto jest bardziej wysportowany? Przynajmniej na chwilę obudźcie w sobie dziecięcą rywalizację. Gwarantujemy, że w ten sposób odpoczniecie od stresującej codzienności.

5. Memory

Gra w memory wytęża szare komórki i idealnie nadaje się dla dwojga. Zabawa polega na odnajdywaniu kart z takim samym wizerunkiem. Na stole rozkładamy memory z obrazkiem skierowanym do dołu. Każdy gracz ma za zadanie odkryć dwie karty - jeśli to będzie para, zabieramy je z puli. W przypadku, gdy karty różnią się od siebie, zakrywamy je, lecz staramy się zapamiętać miejsce, w którym leżał dany obrazek. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej par. Zwycięzcą zawsze jest osoba, która ma lepszą pamięć! Warto trenować swój umysł w ten sposób. 

6. Scrabble

Scrabble to gra słowna, której pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy z graczy losuje z woreczka płytki z literami, a następnie układa je na planszy, tworząc z nich słowa. Przypomina to budowanie krzyżówki. Swoje literki dokłada się do słów innych graczy, by stworzyć z nich nowe hasło. Za każdym razem na kartce trzeba spisać uzyskane punkty. Wygrywa ten, kto otrzyma najwyższy wynik. Wysoką ilość punktów można uzyskać, układając słowa w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać wartość liter i premiowane pola planszy. Zależnie od umiejętności graczy, suma uzyskanych punktów w tej grze potrafi osiągnąć od 400-800 (a nawet więcej!). To jak? Kto jest lepszy w słówka?

7. Kurnik

Jeśli oboje znajdujecie się teraz na #homeoffice i nie możecie odejść od laptopa, umilcie sobie przerwę w pracy na internetowej platformie z grami. Najbardziej znaną z nich jest Kurnik.pl, gdzie macie do wyboru wszystkie gry tradycyjne. Kalambury, warcaby, makao czy remik na pewno z sentymentem kojarzycie z dzieciństwa. Przypomnijcie je sobie - zalogujcie się na stronie z oddzielnych kont, by odbyć turniej z drugą połówką. To idealna opcja także dla tych par, które kwarantannę spędzają oddzielnie. W ten sposób poczujecie, że jesteście blisko. 

Co robić z chłopakiem w domu - wracamy do retro randek! >>