H&M Loves Music: Miasto Moje, 7-22 czerwca, Warszawa

Już za tydzień startuje tegoroczna odsłona H&M Loves Music, któremu towarzyszy hasło przewodnie - Miasto Moje. Kogo spodziewać się w tym roku? Oprócz wyprzedanych już koncertów Jimka, Bass Astral x Igo i Korteza koniecznie wybierzcie się na młodą falę polskiego rapu - Bedoes, Solar i PlanBe oraz doświadczonych artystów - Natalię Przybysz, Brodkę czy Miuosha z projektem Kobiety i showcase wytwórni Asfalt Records. Czeka nas piękny czerwiec wypełniony polską muzyką z najwyższej półki. Bilety złapiecie w Going. - widzimy się!

 

Green Zoo Festival, 24 maja - 15 czerwca, Kraków

W ubiegły piątek odbył się koncert Spencera Kruga, który otworzył tegoroczną edycję festiwalu Green Zoo. Jak co roku, Kraków staje się w tym czasie mekką dla fanów niszowej muzyki alternatywnej z całego świata. Od sceny montrealskiej, poprzez europejskie zespoły, aż po perełki z rodzimej sceny. Kto pojawi się na Green Zoo w tym roku? Tamaryn, Xeno & Oaklander, The Black Lips czy Rycerzyki to tylko część ze znakomitych wykonawców!

Fort Fest Carnaval, 6-9 czerwca, Fort II

Imprezy organizowane w opuszczonych fortach i twierdzach wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednym z nich jest Fort Fest Carnaval, za który odpowiada ekipa Be Kolektiv. Zapowiadają się cztery dni różnorodnej muzyki na trzech scenach. Wśród gwiazd m.in. PRO8L3M i KAMP!, a oprócz nich czołówka tech-house’owej i psytrance’owej sceny: Kalipo, OTHK, Budakid, Deaf Can Dance czy Piotr Bejnar. Nie zapomnijcie o atrakcjach towarzyszących imprezie - pokazy filmów od Short Waves Festival, ogniska, warsztaty, panele dyskusyjne i wiele więcej!

Festiwal Wibracje 3.0, 13-14 czerwca, CKR Promenada

Idealna opcja dla tych, którzy potrzebują się wyrwać z miejskiego zgiełku i odpocząć w akompaniamencie harmonijnych dźwięków i przyjaznej atmosfery. Bez używek, za to w zgodzie z naturą i z pozytywnie nastrajającą energią. Jak zapewniają organizatorzy, “festiwal obfituje w wykłady, pokazy, zajęcia interaktywne, warsztaty, ceremonie, koncerty, strefę targową, indywidualne konsultacje, zróżnicowaną strefę gastronomiczną, wspólne ogniska, strefę dla dzieci”. Do tego joga, medytacja, studiowanie takich zjawisk, jak telekineza czy telepatia i rozmowy na temat ekologii i dbania o nasze środowisko.

Ethno Port, 14-16 czerwca, CK Zamek

W połowie czerwca odbędzie się 12. edycja Ethno Portu, czyli jednego z największych festiwali poświęconych muzyce świata. W ramach dotychczasowych odsłon, do Poznania przyjeżdżali m.in. Panjabi MC, Staff Benda Bilili czy Wimme Saari. W tym roku, organizatorzy ponownie zaprosili muzyków z całego globu. Baul Meet Saz, The Como Mamas, Maya Youssef i Odpoczno to tylko niektórzy z nich. Szykuje się wspaniałe święto folkloru i wielokulturowości!

WROsound, 14-16 czerwca, Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna

Ten miejski festiwal od lat prezentował ciekawych artystów zarówno z lokalnego środowiska, jak i tych zagranicznych. W tym roku line-up WROsoundu prezentuje się naprawdę imponująco. Do Wrocławia przyjedzie gwiazda neosoulu Michael Kiwanuka, zespół należący do ścisłej czołówki brytyjskiego jazzu - Alfa Mist, ukraiński towar eksportowy Onuka, a także weterani nowojorskiego rapu Smif-n-Wessun oraz wizjoner James Holden ze swoim bandem The Animal Spirits. Do tego Sokół, Król i elektropopowy Sohn. Chyba nie musimy nikogo dłużej namawiać.

Co Jest Grane 24 Festival, 14-15 czerwca, CSW Zamek Ujazdowski

Miejski festiwal, który od lat przyciąga fanów polskiej muzyki. To jedna z niewielu okazji w sezonie do zobaczenia na żywo czołówki rodzimej sceny w jednym miejscu. CJG24 Festival odbędzie się tradycyjnie w Zamku Ujazdowskim, a podczas wydarzenia zagrają m.in. O.S.T.R., Mela Koteluk, Lao Che, Paweł Domagała i Waglewski Fisz Emade. Oprócz tego, spodziewajcie się licznych spotkań, dyskusji i wykładów.

Tauron Nowa Muzyka Katowice, 20-22 czerwca, Strefa Kultury

Uwielbiamy TNMK za wyborną lokalizację, atmosferę i ludzi, którzy zjeżdżają się do Katowic z całej Polski. Tegoroczny line-up to ponownie różnorodny zestaw idealnie wyważony pomiędzy dużymi nazwami a niszowymi artystami, którzy dopiero zaczynają swoją muzyczną ścieżkę. Głośne nazwy? Kraftwerk, Skepta, Rhye, Apparat czy GusGus. Intrygująca nisza? Coucou Chloe, Yves Tumor, Amnesia Scanner, Deena Abdelwahed czy Karen Gwyer. Jeśli dorzucimy do tego obiecujących polskich artystów (MUKA, Avtomat, dogheadsurigeri czy Wrong Dials), to otrzymamy skład, którego może pozazdrościć spora część europejskich festiwali. My już nie możemy się doczekać!

Malta Festival, 21-30 czerwca, Poznań

Motywem przewodnim tegorocznej Malty jest “Armia Jednostki”, a kuratorem został multidyscyplinarny artysta z Angoli - Nástio Mosquito. W programie koncerty, warsztaty, instalacje, performanse, wystawy i wiele innych. A kto się tym wszystkim zajmie? Kuba Więcek, Karolina Czarnecka, kolektyw Flauta, Radouan Mriziga, Anna Siekierska i wielu innych wartych uwagi artystów. Koniecznie!

Supernova, 22-23 czerwca, Barcice 585

Pod koniec czerwca odbędzie się lokalizowany w urokliwych okolicznościach natury festiwal Supernova. Dla kogo? Dla wielbicieli muzyki elektronicznej w różnej postaci i dla tych, którzy zmęczeni są miejskim otoczeniem. Zagrają m.in. Kamp!, Zeppy Zep, Gooral, HiTrash, Deas czy Anja Kraft. Co oprócz muzyki? “Będziecie mogli kosztować wyjątkowych piw rzemieślniczych, jadać wyśmienite lokalne potrawy, odpoczywać w strefie chilloutu czy zwiedzać okolicę – pieszo lub rowerami, które będą do wypożyczenia na miejscu”. Wchodzimy w to!

Silberberg Festival, 28-29 czerwca, Twierdza Srebrna Góra

Zapierająca dech w piersiach lokalizacja i line-up robiący naprawdę spore wrażenie. Pierwsza edycja Silberberg Festival odbędzie się nieopodal Wrocławia, w XVIII-wiecznej Twierdzy Srebrna Góra. Będziemy tańczyć głównie do rytmów 4/4, a za wyborna selekcję odpowiadać będą tacy artyści, jak np. Karenn, Sascha Funke, Sept, Phase Fatale czy ekipa The Very Polish Cut Outs. Zapowiada się festiwal wypełniony naprawdę wyjątkowymi doznaniami!

Wschód Kultury - Inne Brzmienia, 27-30 czerwca, Lublin

Ten lubelski festiwal co roku nas zadziwia i zachwyca line-upem oraz atmosferą. W tym roku do Lublina przyjadą legendy - industrialny zespół Ministry, dubowy freak Lee “Scratch” Perry czy Wrekmeister Harmonies. Jeśli dorzucimy do tego takie nazwy, jak Brain Damage, Dezerter, We Will Fail i Alexander Hacke z Danielle de Picciotto to efekt będzie naprawdę imponujący. A do tego oczywiście ogrom wydarzeń towarzyszących. 

Las Festival, 27-30 czerwca, Środek Lasu

Na zakończenie czerwcowych wojaży będziemy aktywnie wypoczywać w Lesie. Cztery dni wypełnione elektroniczną muzyką płynącą ze czterech scen: Forest, Sun, Bass i Transformator. Kto nas zaprosi do tańca? Radio Slave, Piotr Bejnar, Hatti Vatti, Asphalt Pirates czy Just Emma. Natura, zabawa, odpoczynek i muzyka - czego chcieć więcej?