Źródłem inspiracji i pomysłów na nową fryzurę są różne przedsięwzięcia takie jak pokazy mody, na których prezentuje się nowe trendy fryzjerskie. A co mogliśmy zobaczyć na tegorocznych wybiegach, co będzie modne jesienią 2022?

"Tegoroczne pokazy mody obfitowały w różne fryzury. Niekwestionowanym hitem tej jesieni będzie koński ogon.  Nie będzie to zwykły kucyk i frotka zawinięta na włosach. Gładko wyczesany, ujarzmiony przód, bez jakichkolwiek odstających włosów. Włosy zebrane zwykle nisko, na końcach gładkie lub lekko pofalowane, często przedłużane dodatkowymi pasmami. Idealna forma stylizacji przeznaczona do każdego rodzaju włosów. Przydatne będą tutaj dobre szczotki i grzebienie, aby zaczesać i okiełznać każdy włos. Nie obędzie się też bez produktów wygładzających i lekko sklejających – ma być idealnie.", mówi Maciej Johna edukator marki Eleven Australia. 

Wet look to kolejny trend, który idzie trochę w parze z pięknie ujarzmionymi końskimi ogonami. Efekt mokrych włosów, które zwykle ładnie odsłaniają twarz przez zaczesanie do tyłu. Często włosy zakłada się też za ucho, czasami zbiera i spina w niski ogon. Stylizacje wet look wyglądają bardzo świeżo i twarzowo, przy okazji pięknie podkreślają ciemniejszą nasadę włosów.  Takie stylizacje mają w sobie coś „zadziornego”. Super sprawdzą się tutaj kosmetyki żelowe, dające mokre i błyszczące wykończenie.  

Na nowojorskich wybiegach pojawiały się też modelki z super prostymi, błyszczącymi włosami, przypominającymi taflę szkła. Tak, chodzi tu o glass hair. Wyobraźcie sobie idealnie gładkie włosy o połysku niczym tafla jeziora w świetle zachodzącego słońca – coś wspaniałego. Glass hair prezentuje się najlepiej w towarzystwie ciemnych tonacji. Zatem brunetki, szatynki – to idealna propozycja dla Was.  Co będzie Ci potrzebne do jej wykonania? Wygładzająca odżywka, okrągła szczotka, suszarka, prostownica, spray termoochronny, kosmetyk nabłyszczający.  Glass hair najczęściej idzie w parze z fryzurą typu bob, ponadczasową i uniwersalną. Jej właściwe dopasowanie do rysów twarzy i struktury włosów spowoduje, że będzie doskonale się układała i prezentowała na naszej głowie.

Glass hair, wet look, ponytails – to takie trzy perełki stylizacyjne na jesień 2022, ale jakie będą najmodniejsze strzyżenia tej jesieni?  „Pierwsze strzyżenie to czysta klasyka prosto z czerwonych dywanów o dosyć ciężkiej linii. Bob to kwintesencja kobiecości, daje wiele możliwości ułożenia i wykończenia. Tej jesieni dominować będzie wersja o lekkiej, często pofalowanej teksturze. Oczywiście aby podkreślić kobiecy wydźwięk tej fryzury idealnym dodatkiem będą ciepłe, miedziane lub karmelowe tony – to będzie hit sezonu”, mówi Karol Wojciechowski edukator marki Olaplex. 

Mullet to strzyżenie, które już na początku tego roku zagościło w świecie mody. Teraz zaczyna się delikatnie przeobrażać w dosyć potarganą letnią fryzurę, aby już za chwilę zaskoczyć nas wydaniem bardziej nowoczesnym - wielowarstwową oraz frywolną formą z charakterystyczną wydłużoną tylną partią włosów i tępą, mocno zarysowaną grzywką. Takie wydanie tej fryzury jest zarazem lekkie i ciężkie, tekstury łączą się ze sobą i bardzo dobrze tworzą objętość. Idealnym dopełnieniem będzie dobrze dobrany kolor włosów. Może głębokie miedzie, burgundy lub brązy? „Tutaj nie ma ograniczeń. Naturalne brunetki mają przewagę, jeśli chodzi o naśladowanie najnowszego trendu tego sezonu. Największym trendem do włosów będzie ładny czekoladowy brąz z subtelnymi pasemkami. Dodanie wymiaru jest niezbędne, zarówno poprzez podkreślenie naturalnej tekstury włosów, jak i poprzez pasemka. Najlepszą częścią tego wyglądu jest to, że można go nosić na dowolnej długości, z dowolną teksturą – mówi Maciej Johna, edukator Eleven Australia. 

Pamiętacie lata 90.? Przypomnijcie sobie wielkie, sprężyste fryzury, gładkie i proste włosy, luźne kosmyki pojawiające się przy twarzy. Trochę nasyciliśmy się już lekkimi formami o plażowym wyglądzie, a tęsknota za bardziej konkretnymi liniami spowodowała, że moda zatoczyła koło i znów jesteśmy w pięknych latach 90. Należy tutaj  wspomnieć o wspaniałej grzywce w stylu curtain bangs z tego okresu. Czasami pojawiają się też wariacje pomieszane z kolejnym dziesięcioleciem, czyli bardziej proste kosmyki na grzywce, które otulają twarz tworząc face-framing. Fryzurę będzie można wzbogacić o głębokie kakaowe brązy z delikatnymi pojaśnieniami, które podkreślą wielowarstwowość i objętość – dodają zgodnie edukatorzy marek Olaplex, Eleven Australia i Kevin Murphy. 

Jesień 2022 będzie bardzo ciepła i charakterna, czyli bardzo kobieca.