To jeden z tych seriali, na który czekamy niecierpliwie! "Wielka" rozkochała w sobie miliony widzów, dlatego stacja Hulu postanowiła zamówić kolejne odcinki. Od pewnego czasu wiadomo, że do głównej obsady dołączyła również Gillian Anderson, gwiazda "Sex Education" oraz kultowego "Z archiwum X". Jak aktorka wypadła? Na efekty musimy jeszcze trochę poczekać, ale w internecie znajdziemy już oficjalne kadry. 

Gillian Anderson w serialu "Wielka 2". Są już pierwsze zdjęcia z planu! 

Zdjęcia z serialu zamieściła sama Gillian Anderson na swoim instagramie z dopiskiem "Did someone say mother?" (po pol. "czy ktoś powiedział matka?") ujawniając swoją postać. Gwiazda wcieli się w matkę carycy Katarzyny, Joannę Elżbietę, która przyjedzie do córki sprawdzić jak wygląda sytuacja polityczna w Rosji.

"Wielka": o czym jest serial z Elle Fanning?

To  serial poświęcony Katarzynie Wielkiej, najdłużej panującej kobiety w historii Rosji (w tej roli Elle Fanning), ale co warto zaznaczyć, twórcy pokazali tylko wybrane fakty z życia tej sławnej monarchini. Reszta historii to wytwór wyobraźni scenarzystów, więc pod względem historycznym nie można brać tego na serio. Twórcom zależało na pokazaniu "satyrycznej opowieści o młodej romantycznej dziewczynie, która przybyła do Rosji, aby wziąć zaaranżowany ślub z carem Piotrem. Mając nadzieję na znalezienie miłości i szczęścia, odkrywa raczej niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat. Postanawia to zmienić. Jedyne, co musi zrobić, to zabić męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku i przeciągnąć sądy na swoją stronę."