Gigi Hadid lansuje modę na szary makijaż ust 

„Chcę szare usta – powiedziała” (She Said I Want A Grey Lip) napisał Patrick Ta, słynny wizażysta gwiazd odpowiedzialny za szeroko komentowany look modelki. Pod opublikowanym na Instagramie zdjęciem makijażu w mniej niż dobę pojawiło się prawie 8 tysięcy „serduszek”. Posypały się zachwyty, ale nie zabrakło też gorzkich słów krytyki skierowanych w stronę modelki. „Uwielbiam Twoje realizacje, ale to jest po prostu straszne” skomentowała jedna z obserwatorek makijażysty. I nie była w tym osamotniona. 

Zdecydowana większość internetowej społeczności makeup, który Gigi wybrała na wystąpienie w nowojorskim Casa Cipriani podczas tegorocznej edycji CFDA Fashion Awards docenia, uznając go za świeży, ciekawy i stylowy. Przyznajemy, że i nam znacznie bliżej do tego rodzaju opinii. Tym bardziej, że wrażenie robiły nie same usta, a spójnie skomponowana całość.

Popielatej szmince towarzyszyła kocia kreska na powiekach oraz wystylizowana przez Laurę Polko fryzura w stylu lat 90. Schludny, gładki koczek typu slicked-back bun efektownie kontrastował z grunge’owym kompletem z tweedu od  Thoma Browne’a, amerykańskiego projektanta nominowanego w kategorii American Menswear Designer of the Year. Outfit skomponowała stylistka Mimi Cuttrell.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz kiedy starsza z sióstr Hadid pokazuje się z popielatą szminką na ustach. W sieci znajdziecie wiele artykułów poświęconych monochromatycznej z stylizacji Gigi z 2017 roku. 

Wtedy wybór modelki wywołał lawinę tożsamą z zainteresowaniem, które ze względu na podobny makijaż wzbudza i dziś. Charakterystyczne „gray lips” może i nie zyskały 5 lat temu statusu virala (prawdopodobnie nie tylko dlatego, że samo hasło viral zyskało na popularności znacznie później), ale niewątpliwie odcisnęły swoje piętno na krążących w wirtualnej przestrzeni.

Gigi Hadid/2017 / Getty Images

Pamiętacie głośny makijażowi filrt na Snapchacie z 2017 roku? Jego twórców zainspirował właśnie ten charakterystyczny, uchwycony przez paparazzi na ulicach Nowego Jorku makeup Gigi. Z ciekawością obserwować będziemy jakim echem szarość na ustach gwiazdy poniesie się tym razem. I tak, obiecujemy raportować. 

Modny makijaż jesień-zima 2022/2023. Poznaj 7 trendów, które zawrócą ci w głowie>>