Giambattista Valli - włoski projektant mody, znany głównie z mody haute couture stworzył kolekcję dla H&M. Właśnie na stronie szwedzkiej marki pojawiły się pierwsze ubrania i akcesoria z jego limitowanej linii. Jak się okazuje Valli nie poszedł na skróty i dla sieciówki stworzył kreacje, które nadają się spokojnie na czerwony dywan . Włoch zaprezentował nowe wersje swoich ulubionych tiulowych bez (np. z asymetrycznym, krótszym przodem), efektowne topy, a nawet misternie zdobioną suknię ślubną. W kolekcji Giambattista Valli x H&M znalazły się również dodatki oraz bielizna: biustonosze, figi, buty, diademy, biżuteryjne paski i opaski. Valli podjął się także projektowania dla mężczyzn - wymyślił dla nich m.in. transparentne koszule z florystycznym nadrukiem czy topy ozdobione perłami. Projekt Giambattista Valli x H&M ruszył pod hasłem LOVE, czyli miłość, a jego motywem przewodnim (przewijającym się w elementach graficznych czy wideo) jest serce.

Giambattista Valli x H&M: ceny

Ceny kolekcji Giambattista Valli x H&M nie należą do najniższych. Za suknię trzeba zapłacić od 799 do 2000 zł. Buty to koszt rzędu 800 zł, a reszta waha się między 59,99 zł (za skarpetki) a 399,99 zł (za pasek z ozdobną klamrą) - wszystkie ceny znajdziecie pod zdjęciami w naszej galerii.

Gwiazdy w kolekcji Giambattista Valli x H&M

W kreacjach z kolekcji Giambattista Valli x H&M pokazały się już pierwsze gwiazdy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H&M (@hm) Maj 23, 2019 o 1:04 PDT

Zjawiskowo w jego różowej sukni z tiulu wyglądała Kendall Jenner na czerwonym dywanie w Cannes. Z kolei bladoróżową suknię z motywem serca wybrała Chiara Ferragni.

Getty

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Maj 23, 2019 o 11:01 PDT


H.E.R w sukni Giambattista Valli x H&M / mat. prasowe

Giambattista Valli x H&M: wideo

Kolekcję Giambattista Valli x H&M promuje także wideo z udziałem projektanta. Zobaczcie:

Giambattista Valli x H&M: kiedy trafi do sprzedaży?

Kolekcja Giambattista Valli x H&M trafi do sprzedaży 7 listopada 2019 roku. Jednak H&M (pierwszy raz w historii współprac z domami mody) ogłosił przedsprzedaż. Limitowana, mniejsza część kolekcji będzie dostępna w wybranych sklepach H&M i w sklepie online już w sobotę 25 maja

Giambattista Valli x H&M - przeczytaj wywiad z projektantem