Chyba zgodzicie się, że nie ma nic gorszego, niż czerwona, migająca ikonka baterii, wyświetlająca się na ekranie smartfonu w momencie prowadzenia ważnej prezentacji czy odpowiadania na długiego maila. Redakcyjnie z wydajnością różnych sprzętów mierzymy się na porządku dziennym, a w naszych intensywnych testach "w praktyce" zawsze najtrudniej ma smartfon.  

Tym bardziej cieszy nas więc motorola moto g100. To najszybszy w historii model z serii moto g, który ma zrewolucjonizować sposób korzystania ze smartfonu. Na czym polega ta rewolucja? To jeden z pierwszych smartfonów na świecie z najnowszym procesorem Snapdragon™ 870 5G – zapewnia on zadziwiająco szybką łączność 5G oraz Wi-Fi 6, dzięki czemu model ten osiąga naprawdę wysoką wydajność i szybkość transmisji danych. Nie ma więc problemu, żeby wykonywać na telefonie kilka zadań jednocześnie, pobierać duże foldery zdjęć czy wideo. Dodatkowo, telefon ten ma baterię o pojemności 5000 mAh, która wystarcza na ponad 40 godzin pracy telefonu (sic!).  

Jako pierwsza w motoroli zaciekawiła nas nowa platforma Ready For, która m.in. umożliwia zaawansowane śledzenie obiektu podczas połączeń wideo i nagrywania, dzięki czemu uczestnicy telekonferencji mają wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w branży smartfonów. Spodoba się ono wszystkim tym, których wręcz "nosi" podczas prowadzenia prezentacji – z moto g100 możecie śmiało chodzić wokół biurka. Platforma Ready For pozwala również na szybkie połączenie telefonu z dużym ekranem za pomocą dołączonego kabelka i stworzenie domowego biura idealnego – multitasking nigdy nie był tak przyjemny. Tym bardziej gdy ze smartfonem połączy się bezprzewodowo klawiaturę i mysz (w naszym przypadku były to Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II i Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse.

Ale Ready For to nie tylko wygodna praca, to także możliwość podłączenia telefonu do każdego monitora czy telewizora i wyświetlania na nim filmów lub seriali z ulubionych serwisów streamingowych albo własnych zdjęć i nagrań, by jeszcze łatwiej dzielić się nimi z przyjaciółmi i bliskimi. Amatorów gier ucieszy tryb gry, który pozwala granie w gry jak na konsoli za pomocą pada lub bez niego. Smartfon wystarczy do wszystkiego. 

Dodatkowo, smartfony Motoroli mają też oprogramowanie My UX, które umożliwia wykorzystanie gestów do ich obsługi, takie jak dzielenie ekranu na dwie części przez przeciągnięcie palcem. W ten sposób można wykonywać więcej czynności jednocześnie — np. oglądać wideo z pokazu i jednocześnie pisać recenzję prezentowanej kolekcji. Innym lubianym gestem jest uruchomienie aparatu przez przekręcenie nadgarstka – nie trzeba nawet dotykać ekranu ani tym bardziej go odblokowywać. 

A co z aparatem? Układ aparatów fotograficznych o rozdzielczości 64 MP sprawia, że zdjęcia i filmy po prostu zachwycają – w każdych warunkach. 64-megapikselowa matryca główna o ultrawysokiej rozdzielczości z technologią Quad Pixel ma 4-krotnie większą światłoczułość, a matryca aparatu przedniego o rozdzielczości 16 MP uwiecznia cenne chwile z wyrazistymi szczegółami. Zdjęcia z moto g100 bez problemu można wykorzystać w redakcyjnym artykule lub biznesowej prezentacji. 

Ultraszerokokątne aparaty z przodu i z tyłu mieszczą 4 razy więcej obrazu w kadrze, umożliwiając robienie zdjęć rozległych krajobrazów i najlepszych grupowych selfie. 

Obiektyw Macro Vision z wbudowaną lampą pierścieniową umożliwia robienie zdjęć obiektów z 5 razy mniejszej odległości niż w przypadku standardowych obiektywów, dzięki czemu z łatwością uchwycisz drobne detale. A gdyby funkcji aparatu było mało, to moto g100 oferuje również nowy tryb Dual Capture, za pomocą którego można nagrywać wideo tylną i przednią kamerą jednocześnie (idealna funkcja do nagrywania vlogów!).  

Motorola moto g100 jest dostępna w niesamowicie pięknym kolorze Iridescent Ocean, który opalizuje w zależności od tego, jak pada światło.