Natura inspiruje także artystów współczesnych. Z pewnością można tak powiedzieć o wielokrotnie nagradzanej ilustratorce, Kristjanie S Williams, która zaprojektowała właśnie autorski wzór dla ECCO. Kultowy model ECCO Soft 7 zadebiutował na rynku w 2015 roku i wciąż pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się w ofercie marki. Na czym polega jego fenomen? Obuwie łączy walory praktyczne i estetyczne.

Kolekcja ECCO Soft 7 – poczuj więź z naturą

Kolekcja ECCO Soft 7 / Mat. prasowe

Nowa odsłona ECCO Soft 7 jest jeszcze bardziej wygodna i stylowa. Marka nieustannie przesuwa granice nowoczesnej produkcji. W butach zastosowano technologię ECCO FLUIDFORM™, przyczyniającą się do tego, że podeszwa jest lekka, elastyczna oraz wytrzymała. Cholewka i wyjmowana podeszwa wewnętrzna są wykonane z wysokiej jakości skóry licowej, której produkcja odbywa się pod czujnym okiem marki, w jej własnych garbarniach. Natomiast wyściółka powstała z przewiewnej, przepuszczającej powietrze tkaniny tekstylnej.

Kolekcja ECCO Soft 7 jest utrzymana w stonowanych kolorach. Mamy do wyboru ponadczasową biel i czerń, neutralny beż czy szlachetne złoto i srebro. Jedna sylwetka szczególnie wyróżnia się na tle pozostałych. Za projekt odpowiada islandzka ilustratorka, Kristjana S Williams, która współpracowała już z takimi markami, jak Christian Louboutin czy Paul Smith. Na swoim koncie ma też zlecenia dla londyńskiego Harrods’a i brytyjskiego zespołu muzycznego Coldplay. 

Kolekcja ECCO Soft 7 / Mat. prasowe

Podobnie jak marka ECCO, artystka inspiruje się przede wszystkim naturą, jej bogactwem i różnorodnością. Nie inaczej było tym razem. Na ECCO Soft 7 przeniosła magiczny świat roślin i zwierząt. Projekt przedstawia jesienne kwiaty i owoce w towarzystwie grzybów, owadów oraz ptaków. Wyobrażając sobie tajemniczy ogród z powieści autorstwa Frances Hodgson Burnett, mamy przed oczami właśnie tę ilustrację. Kristjana S Williams po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w łączeniu różnych printów i kolorów.

Kolekcja ECCO Soft 7 jest taka sama jak styl scandi - prostota przeplata się tutaj z eklektyzmem, a ich wspólnym mianownikiem jest funkcjonalność. Wszystkie sylwetki są dostępne na stronie marki.