Old money to estetyka w myśl zasady „jeśli wiesz, to wiesz”. Niepisana lista zakazów i nakazów tworzy sekretny kod, który jest trudny do odczytania dla niewtajemniczonych. Charakterystyczne cechy tego nurtu, utożsamianego z quiet luxury, to ponadczasowe kroje, stonowana paleta barw i szlachetne tkaniny. Old money kładzie nacisk na tradycję i dyskrecję. Garderoba elit jest odporna na zmieniające się trendy. Jej podstawowe elementy to dobrze skrojone płaszcze, garnitury, gładkie golfy, koszule czy ołówkowe spódnice. Miejsce jaskrawych kolorów zajmują czerń i biel, a także neutralne odcienie takie jak granat, szary, brąz czy beż. Zamiast włókien syntetycznych wybiera się wysokiej jakości tkaniny naturalne, na czele z jedwabiem i wełną. Przedstawiciele wyższych sfer ubierają się drogo, ale nie emanują bogactwem.

Zegarki Lorus – niewymuszona elegancja w stylu old money

Zegarek Lorus / Mat. prasowe

Spadkobiercy rodzinnych fortun nie lubią przepychu, ale to nie oznacza, że rezygnują z ozdób. Elegancję utożsamiają z porządnym zegarkiem, który jest w stanie całkowicie zmienić charakter stylizacji. To nie tylko symbol statusu społecznego, ale także dodatek nadający strojowi ostateczny szlif. W przypadku old money mile widziany jest klasyczny design. Czasomierz powinien być gustowny i nie może przesadnie rzucać się w oczy. Unika się zbyt nowoczesnego czy krzykliwego wzornictwa. Nadgarstki przedstawicieli elit często zdobią zegarki mechaniczne – to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale także sentymentu do tradycji.

Zegarek Lorus RG240WX9 / Mat. prasowe

W definicję old money idealnie wpisują się czasomierze Lorus, marki znanej z japońskiej precyzji i dbałości o szczegóły. Utrzymany w złotym kolorze Lorus RG240WX9 z niewielką tarczą to kwintesencja cichego luksusu. Uniwersalne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno do stylizacji codziennych, jak i tych formalnych. Niezależnie od tego, czy będą to cygaretki, koszula i nonszalancko związany na ramionach sweterek w serek, spodnie palazzo, golf i założona na niego marynarka, czy mała czarna i szyty na miarę płaszcz.

Zegarek Lorus Classic RG224WX9 / Mat. prasowe

Stylizacje emanujące estetyką old money doskonale dopełni również Lorus Classic RG224WX9, klasyczny model z szarym paskiem ze skóry i kopertą w odcieniu różowego złota. Marka Lorus wychodzi z założenia, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego zegarek zdobi biała tarcza z fakturowaną powierzchnią. Lorus Classic RG224WX9 to idealny dodatek do monochromatycznego total looku składającego się z popielatego garnituru. Ale nie tylko. Jego uniwersalność pozwala na zestawienia z jedwabnymi slip dresses, ołówkowymi spódnicami czy kaszmirowymi kardiganami.

Zegarek – prezent odporny na przemijanie

Nie ulega wątpliwości, że porządny zegarek to prezent, który każdy chciałby znaleźć pod choinką. Propozycje marki Lorus mają potencjał, aby stać się cennym elementem rodzinnej kolekcji pamiątek. W ofercie nie brakuje stylowych modeli zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z pewnością sprawdzą się jako prezent świąteczny dla kogoś, kto ceni sobie tradycję, ponadczasowość i wysoką jakość.

Zegarek Lorus / Mat. prasowe